Споделена история от Други

Троянски кон!
(На 16 години съм) Здравейте на всички, днес се случи нещо което за първи път ми се случва. Реших да си отворя абв пощата и виждам някакъв странен имейл. Направих грешка и го отворих... И там пишеше: че ме е следял от 3 месеца.. и, че е монтирал някакси видео в което съм гледал п**** и съм, сещате се. _.... и ме заплашва че ако не му платя 1000 щ. д., щял да прати това клипче в социалните медии. Също пишеше че след като отворя дадения имейл, ще се задейства някакъв таймер от 50 часа и мисля че дотогава трябва да му пратя парите. Той ми беше изпратил и неговия си биткойн профил нещо такова, утре ще мога да ви го цитирам какво точно е пратил. В имейла пишеше, че ако разбере че съм казал на някой за дадения имейл, щял да прати клипа веднага на всички. Затова ви пиша това от телефона си, защото ме е страх и мисля че няма как да разбере защото съм от телефон. Та въпросът ми към вас е: Дали този имейл е истина и че трябва да му пратя 1000 щ. д. Ще помоля само хора които разбират от случая или пък са станали жертва на нещо подобно. Както казах за първи път ми се случва и не знам какво да правя. Моля ви помощ!!!

Коментари

1.   Споко, това са стандартни писма, и в живота си ще получаваш много такива. Аз имам поне по едно такова месечно - много им се забавлявам. Няма троянец, нищо не е инсталирано и не са те шпионирали. Просто блокираш изпращача, репортваш го като спам, и си гледаш живота.

Вярно, че първия път е много страшно, защото човешкия мозък е устроен да се плаши от всичко, но това е наистина капан за малоумници. Но като свикнеш, ще видиш че всички са написани по един и същ калъп и са малоумни.

3.   Някой те будалка. Дори и да е вярно, ако му пратиш пари веднъж, това няма да е краят. Ще продължава да те изнудва. Не пишеш ти самият да си видял въпросния запис. Няма ли запис, няма с какво да те изнудва. (Въпреки, че и да те качи как си лъскаш бастуна , никой няма да те види. 1во в големите социални мрежи има филтри и клипът ще бъде свален почти веднага. 2ро ... никой не иска да гледа как си бараш патката xD
3то никой няма да се занимава да те гледа 3 месеца как си ... схващаш ми мисълта нали )

Направи скрийн шот на имейла и в случай, че е реално можеш да съобщиш в съответните власти. Нашите момчета ги плюят, но да ти кажа честно добри са.

По отношение на сайтовете за възрастни влизай само в най-известния (там съдържанието е проверено) , антивирусни програми ( kaspersky е добра , принципно се плаща, но има и безплатна версия) , а камерата можеш да закриваш с изолирбанд.

Порно в не проверени сайтове - НЕ
Сваляне на порнография - НЕ
Давам ти и още един жокер - всеки браузър има опция
инкогнито, която не записва история и бисквитки в съответния
акаунт.

Щом не са ти пратили запис, значи някой се гаври с теб. Не се панирай. Блокирай го.

Ронин

4.   Спам е това. Изтрий имейла и не се връзвай

5.   Авторе/ Авторке,
Да не си посмял да плащаш каквото и да е на когото и да е!
Имейлът, който си получил не е просто измама. Това е милионпроцентова измама. Този малоумен тарикат и хакер не е. Изнудва само лапнишарани, които ще се паникьосат и ще му се вържат на елементарната въдица.
Не бъди по-малоумен от него, не му давай нищо.

Има едно златно правило на трансферите на криптовалута (като въпросния биткойн): Веднъж направен, трансферът е окончателен. Дадени пари в криптовалута не се връщат! Никога! Баста!

Има и още едно златно правило: Не се преговаря с хакери. Дори да им дадеш нещико (а всъщност не бива да им даваш и стотинка!), не знаеш дали изобщо ще ти направят услугата или ще започнат да те тормозят още повече.

И още: преди време получих и аз някакъв подобен на твоя имейл. Имейлите на изнудвачите изглеждат поразително сходно, сякаш ги правят на матрица, без мисъл и логика. Не се подлъгах, защото просто не гледам еротика на компютъра си. И не, не се правя на моралист, причината е съвсем друга.
Мечтая си за ново PC (не жалката имитация на лаптоп, от която пиша в момента). Да е истинско произведение на изкуството: Intel core-i9 CPU, 64 GB DDR4, 1TB SSD 2TB SATA HDD, Mint 20.1 OS.

6.   Пълна лъжа. Измама за пари.

7.   Честит първи спам!

9.   И на мен са ми пращали такова писмо и нищо.Чакат някой да им се върже.Недей им се връзва изтрий го или го блокирай директно.

10.   Какво си правил/а ти, палавнико/палавнице? :D
А сега сериозно, това е пълен ташак. Не се връзвай!

11.   Лъже. Изтъркана схема. Нищо няма и няма да прати. А ти защо се събличаш гол пред компа и правиш мръсотии?

12.   Мда и аз така си мислех, било е пълна лъжа, поразрових се в нета и видях че имало още много такива сличаи. Мерси на всички :)

13.   На авб пощата получавам всякакви малоумно преведени такива щуротии :D Както и че са ми спрели амазон акаунта, фибанк сметката, райфайзен сметката, а нямам нито едно от тези. Съветвем те да ползваш gmail.