Споделена история от Други

Мотоциклетии
Здравейте
Имам няколко глупави въпроса на които знам отговора, но не съвсем точно.
За какво служи буталото?
Какво е динамо?
За какво служи втулката?
За какво е диференциала?
За какво служат семерингите?
За какво служи карбуратора?
За какво служи коляновия вал?
За какво служи инжектора?
Какво е фланец?
Ж18

Коментари

1.   Има едно страхотно нещо в 21 век, което се нарича 'google'

2.   1-За да превърне налягането от изгарянето на горивната смес в цилиндъра, в механично движение. 2-Няма динама вече, има алтернатор, или най често при моторите магнето, иначе служи за да превърне махичната енергия в електрическа, чрез намотки и индукция. 3-Втулката служи за лагируване на две повърхности, ако няма топчест или иглен лагер, най често втулката е от мек метал, месинг или друг, за да може механичното движение да се предаде без сериозно исносване на дадена повърхност. 4- При моторите няма диференциали, ако е с кардан е с редуктор, иначе диференциала предава движението на двете колела, с различна ъглова скорст, при завой едната гума се движи по бързо от другата, и там има един планетарен механизам, дето приплъзва, ако го нямаше колите щяха да чупят осите при завой. 5-Ссемерингите служат за да уплатняват оста от изтичане на масло, или уплатнение с цел налягане, представлява каучуков пръстен с пружина в вътрешноста си. 6 -Карбуратора накратко е, устройство което прави гориванта смес, дозира навлизащия въздух в него, с определено количество гориво, (богата или бедна смес), това е най простия вариянт, има няколко вида но тва е друга тема, накратко горивната система на по старите коли. 7-Коляновия вал, служи за да превърне механичното движение в въртеливи, от правото движение на мотовилката (нагоре -надолу), в въртеливо. 8-Инжектора е, по модерната горивна система от Карбуратора, представлява система от ГНП(Нагнетателна помпа) и дюзи, който впръскват горивото под високо налягане, над 800 Бара, това води до по голяма литрова мощтност, и икономичност от Карбуратора. 9-Не знам за какъв фланец говориш, в колите са много, иначе предствалява вид планка за закрепване.
дано съм помогнал, това са най примитивните обяснения. нещата са по сложни иначе!!!

3.   Похвално е че момиче на твоята възраст се интересува от тези неща! :)

4.   Към 1.
Има и едно не толкова страхотно нещо наричащо се lurker с наклонности на хейтър. А причината за съществуването му е, че няма интелект да се включи по дадена тема и се опитва само да чете и да навакса, а ако срещне тема, в която може да изрази колко е "по-добър" от другите, не пропуска шанса като превръща енергията в хейт, защото няма, както се разбрахме, нещо наистина красиво умно в съзнанието си.

п. п. Пак към 1. Ронин се изказва подобно за да се прави на интересен и да събира звездички. Да не си ти и тук, но без подпис?

5.   Моля те Не изкарвай книжка.