Споделена история от Други

Какъв вейп да си взема?
Здравейте, от 2 години вече ползвам IQOS и като цяло това беше чудесен заместител на цигарите за мен, но от скоро ми се иска да пробвам нещо нево. Решила съм да си взема вейп, тъй като съм чувала, че излиза по-евтино, а и е малко по-безвредно. Но дори и да не е така ми харесва идеята, че има най-различни вкусове за вейпове и може да си регулираш нивата на никотин. Та аз много не разбирам от тези неща и затова искам да попитам някой може ли да ми препоръча качествен вейп и като цяло въобще има ли значение какъв ще избера? Колко излиза горе-долу като цена да пушиш вейп, вместо цигари? И за колко време издържа едно шишенце течност? Чувала съм и че май трябва да се сменя често някаква част на вейпа, която се била запушвала с времето или нещо такова, но не съм сигурна. И като цяло, ако има още някакви неща, които трябва да знам за вейповете, тъй като съм напълно начинаеща. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Електронната цигара ми съсипа дробовете. Допреди нея бях бивш пушач и нямах проблеми. Бягай от тая химия.

2.   Ето това е най-добрият модел за теб според мен:
https://www.e-cigari.bg/стартови-комплекти/1077-joyetech-ego-aio-eco-friendly-1700mah.html
Евтин е, така че ако не те изкефи няма да съжаляваш. Батерията е прилична няма да ти спре посредата на деня. Ако пушиш рядко може и за три дни да ти стигне батерията, но ппц се зарежда всяка вечер.
На вейпа се сменя нагревател (изпарителната глава) един път в месеца или като изгори. Вътре в самия нагревател има памук и реално той изгаря, но пък струва към пет лева, така че вземаш няколко и винаги носиш един резервен, ако ти изгори да си пушиш без да ти разваля вкуса. Ти реално сам ще усетиш кога е време за смяна, като дърпаш има вкус на изгоряло. Самия вейп идва с един нагревател и като го покажеш на продавача в най-близкия магазин за вейпове ще ти продаде същия модел нагревателче.
Другото, което се сменя от време на време е наустника. Това е часта от която дърпаш, но аз за две години съм я сменил един път, просто старата я попилях някъде докато го миех. За течности трябва да пробваш вървят евтините между пет и седем лева. Лично предпочитам с вкус на ягода, бери и една смес ягода и киви, която ми е любима. Преди да почна вейп, пуших по десет цигари боро тъмносиньо на ден, средно тежки са и течност с 6 мг никотин ме устройваше. Другия вариант е с 3. Течности с 12 мг препоръчвам само, ако пушиш по повече от кутия на ден и то тежки цигари, а 18мг и нагоре само, ако си самоубиец. Една течност ми стига за три-четири дни. Като си го купиш, отиди в магазин за вейпове да вземеш течност и резервни нагревателчета и питай, кое как се слага и как се включва, би трябвало да ти обяснят всичко. Надявам се да съм бил полезен :)
П. С. Ето и линк към любимата ми течност да я видиш как изглежда, а като си купуваш течност от магазин, който не е специално за вейпове оглежда с колко никотин ти дават, че много продавачи не разбират!
https://elcigara.bg/bg/liquids/aramax/max-strawberry-kiwi-10-ml-aramax

3.   С вкус на Шрек.