Споделена история от Други

Зареждане на лаптоп
Здравейте, сдобих се с нов лаптоп с вградена батерия. Искам да ви попитам дали работите на лаптопите си докато се зареждат и това до колко е вредно за устройството?

Коментари

1.   Работим, да, нищо им няма.

Лаптоп с вградена батерия? Все едно има с невградена

2.   Ами не е вредно ! Цъкай без проблем , обаче като се зареди и не го ползваш го изключвай от зарядното, защото имам познати които не го изключваха от зарядното и батерията се прецака , т.е тая батерия тряба и да се разрежда ... Аз моя като почне да мига в червено (че няма заряд) тогава го включвам да се зарежда и като се зареди изключвам.

3.   Не, не и при по-добрите марки.

До 1

Има, макар да не са толкова много, колкото бяха преди.

4.   "Аз моя като почне да мига в червено (че няма заряд) тогава го включвам да се зарежда и като се зареди изключвам.
"

Лоша тактика за дълголетието на батерията. Повечето батерии не бива да падат под 20%, инчае сериозно им се съкращава живота. Може понякога, но не и редовно.

5.   И мен ме интересува този въпрос, но като видях отговорите, повече се обърйах отколкото да ми се изясни. Последно как е по-добре - да си кисне на батерия нон-стоп или да се разрежда и зарежда постоянно.

6.   До 5

Добре е, да намалиш максимално употребата работа само с батерия, ако искаш да изкара максимално дълго.
В зависимост от компютъра е добре, от време на време, да го го ползваш само на батерия.
Батерията не бива да се разрежда под 20%, ако това може да се избегне.

Общо взето ако имаш нужда от това, да си позлваш лаптопа на батерия, не се притеснявай и го ползвай на батерия. Не оставяй батерията да падне под 20%.

Няколко съвета:
- Дори и да нямате нужда от това, поне веднъж месечно оставете батерията да се разреди до 20-30%.
- Някой марки, обаче, имат методи за справяне с този проблем. Примерно Asus и Lenovo имат софтуер, който позволява да ограничите максималния заряд на батерията до 60 или 80%, което е полезно, ако лаптопа почти никога не напуска бюрото. Други, като Apple редовно ще си разреждат от 100 до 90% и обратно, защото всъщност е добре за "здравето" на батерията.
- Колкото и да пазите батерията, дори да я извадите от устройството, капацитета ще пада с времето. А и е глупаво, да се "пазите" с години, за да и дадете 20-30 минтуи по-дълъг живот след 4-5 години, когато устройството ви ще е старо.
- Повечето лаптопи са с вградена батерия. Дори и да не планувате да я ползвате, не вадете батерията, с цел да "удължите живота" ѝ, защото повечето от тези модели ИЗИСКВАТ наличието на батерия, за да рабаотят правилно.