Споделена история от Други

Защо археолозите са такива гадняри?
Да, гадняри са! Незнам дали и при другите не е така, но се радвам че вече не съм сред тях. Гнусни, безчовечни, груби, прости, интриганти и клюкари, копачи, сексистки, налитат на студентки, жестока конкуренция, секат и тормозят способните студенти, не обясняват какво да се прави на терен, избират си любимци, които уреждат а другите сами да се справят. Големи претенции и изисквания. Това важи и за историците. Не умеят да говорят за нищо, хранят се като примати, живеят така, носят се като прошлеци, вмирисани рокери, само пият и говорят за секс като невидели. Избийте си от главата образът за Лара Крофт и Индиана Джоунс - филмите са нещо различно. Освен това нямат задълбочени познания и начин на преподаване. Жените археоложки - мъжкарани, груби, грозни, мършави, злобни та злобни. И всичко им се върти около яденето и това да се съвокупляват с някоя, която да уредят. Махнах се от там, такава токсична среда не бях виждал, съсипаха ми психиката, и сега съм преводач. На терен ти дефакто си роб, експлоатират дори деца, ученици и цигани, 6 ч копане без почивка. Ако на някой му прилошее, просто го прескачат все едно е труп. На бригади в Англия не съм виждал подобно отношение. На всичкото отгоре магистратурата не е тясно специализирана и се учат същите неща. Самите студенти, записващи това, са си лекета. И после никаква реализация. Не се записвайте това никога! И не, не хейтя. Просто се чудя защо са такива лоши хора? Навсякъде ли е така в България? Много жалко, защото това вреди на студентите, които си плащат, на самата археология и на ценностна й. Само се оплакват, че нямало финансиране и плюят държавата, да има го и това, но те са алчни, защото присвояват отпуснати финанси. Не, не обобщавам - сред тях има прекрасни, страхотни и отдадени хора, но са малцинство. Пишат се големи патриоти, затова гледай колкото си искаш дискриминация по полов , расов, религиозен признак, обиди и епитети, ровене в личния живот на студентите. И на стажовете не се плаща. Не злобея. Защо са такива? Някой познава ли археолози? Какво му е впечатлението?

Коментари

1.   Не знам.

2.   Нарцисистите в НАТФИЗ и по театрите са още по-зле. Като че ли най-гадните хора стават актьори.

3.   Колко време трябва да мине, за да се счита човекът за археолог, а не за грабител на гробове?

5.   Миличка, съжалявам, че при теб се е получило така и мечтите ти са били разбити. При много хора все някога се стига до такъв момент. За съжаление у нас е така - навсякъде, където има държавна пара, има много хора, които по някакъв подмолен начин са се наместили на хранилката и после с всякакво долно поведение пречат на другите, да не би някой да ги измести. Погледни от хубавата страна - поне си сигурна, че това не е за теб. Във всяко лошо има и по нещо добро, човек трябва да умее да вижда и положителното.

6.   Извинявай, но аз познавам доста археолози - и българи и чужденци, и това, което си написал не е вярно! Зет ми беше археолог и това беше най-добрият, интелигентен и възпитан човек, който познавах, за съжаление почина млад. Обидно ми е да чета такива глупости!

7.   Аз познавам една археоложка - страшно интелигентен и ерудиран човек, а на всичкото отгоре и свястна :) Работи доста години в археологическия музей в нашия град, след това кандидатства за негов директор, което щеше да е напълно заслужена от нея позиция, но за жалост сложиха друг.
Напусна много разочарована и в момента работи нещо съвсем различно.

8.   И ти да ровиш по цял ден в пръстта, да намираш неща, които са ползвани преди векове и не винаги за нещо приятно /можеш да намериш и антично цукало, султански ибрик и т.н./, а ако ходиш на разкопки в чужбина, да се налага да търпиш гаден климат, дразнещи насекоми и всякакви подобни, и ти няма да си дружелюбна персона. Не, че ги оправдавам, но с тяхната работа не виждам от кое могат да са във възторг. Да, има и по-гадни професии, но и тяхната определено е нагоре в списъка!

9.   Демек и археолозите, и историците са боклуци? Да не би да са те скъсали на изпит и да ти е кисело? Познавах някои историци и студенти по история, нямам впечатлението да са такива хора.

Не мога да повярвам, че такива разговори се водят. Малко бе еженето сред различните академически дисциплини, сега и обидни епитети за цяла специалност се лепят.