Успяхте ли да намерите правилния човек след като бяхте предадени?
Накратко моята история. Живях 7 години с жена с дете от друг. През това време създадохме и наше дете което сега е на 4. През цялото това време не сме имали проблеми, бяха щастливи години. Гледал съм ги като принцеси и нея и дъщеря и(от другия) докато миналата година май месец не разбрах че върти паралелна връзка с друг. 7 месеца и прощавах и се опитвах да я вразумя и да спася семейството си, но получавах в замяна само лъжи... Така след половин година мъки си събрах багажа и и казах - оправяй се. Голямата им любов с новия се разпадна на 2рата седмица още (уж щеше да я взима с децата) И както можеше да се очаква ми ревна колко много ме обичала и осъзнала била всичко и тн...
Нямам намерение да се връщам, въпреки, че и такива мисли ме спохождат от време на време заради хубавите спомени. Детето си го гледам.. през половината време е при мен.
Въпроса ми е към всички които са били предадени по подобен начин - срещнахте ли стойностен човек след това с който да започнете отначало?
М 38

Коментари

1.   Само мога да ти свалям шапка, мъж със стойност си. Аз съм жена на 30 и видях, че този който лъже и изневерява го прави за цял живот. Няма да е лесно да намериш нова жена, която да струва, защото пазарът е слаб ама не се отказвай, защото рано или късно ще успееш. Аз още не съм намерила :( ама и не търся :)

2.   Чак в такава ситуация с дете и семейство не съм била, но чувствата определено са ми били предавани, била съм лъгана, използвана, подигравана и т.н. В крайна сметка не, не съм намерила правилния човек и не мисля, че това ще се случи. Отказала съм се отдавна и съм се примирала с факта, че ще съм или сама, или с не особено подходяща компания. Няма кого да обвинявам освен себе си - не съм нищо особено нито визуално, нито интелектуално. Интересът към мен е нулев, ако не броим разни пияници по градинките и заведенията. Винаги аз съм заговаряла мъжете, аз съм правила първата крачка, аз съм правила компромиси и съм се надявала, ама нъцки... вдигнала съм ръце. В момента съм с мъж, с когото не бих ходила, ако имах повече избор, ама нямам, а толкова ми липсват човешка близост и нежност. Положих много старание, вложих много надежди и очаквания, че този път ще стане, но уви. Не е лош, не ме бие или нещо, но на близо 30 години, не се е наживял и си мисли основно с долната глава. Има много тежи комплекси, с които се бори. Освен това си мечтае да срещне женската версия на принца с белия кон, сродната душа, с която ще се допълват идеално и ще живеят във вечна хармония. Естествено ще е красива, съвсем млада, амбициозна приключенска личност, отдадена на него и прочее идеалистични фантазии. Честни сме един с друг, нищо не крием и не знам на какво се държи тази връзка изобщо. Признавал ми е десетки пъти, че не съм за него и той не се вижда подходящ за мен. Преди се успокоявах с това, че поне ми харесва визуално (да, знам...), ама от години този факт не ме топли хич.

Със словоизлиянията си по-горе искам да кажа, че много зависи от това какъв човек си и колко интерес има към теб. Всички (почти) искат готините и красивите (най-общо казано) индивиди. Сред кандидатите ще има много плява, но от 20, все 2-3 ще стават. Изборът и количествата са според това, което имаш да предложиш. Виждам колко ухажвани и търсени са привлекателните мъже и жени и колко внимание получават невзрачните. Не е гаранция, че ще намериш идеалната, но ще имаш от какво да избираш и, следователно, повече шансове за успех и намиране на подходящ партньор. За себе си смятам, че е невъзможно, не ми се и занимава. Най-голямото ми желание, с оглед на ситуацията, е да се науча да живея сама и да не разчитам емоционално на други хора, да нямам нужда от интимност, да стана емоционален инвалид, ако щеш. Дадеш ли сърцето си на някого, ти ставаш зависим от него/нея. А да си независим от непостоянно, егоцентрично и хедонистично същество, като човека, е едно от най-големите богатства и много ще ти улесни живота. Накрая имаме само себе си.

Ж, 32 г.

3.   Миналото няма общо с бъдещето ти, освен това криво пречупен мироглед и не сравнява хората. Всеки е уникален и неповторим. Причината е в теб, твоите възприятия. Това ги е в главата това виждаш.

4.   Това е урок за нея, всички грешим. Ако любовта ти към нея наистина я има още, дай втори шанс.

5.   Бъди сигурен, че ще срещнеш, само гледай ако е пак разведена да проучиш защо, кой е бил виновния за развода. Това ще ти спести бъдещи повторения на сценария.
В днешно време повечето разводи са заради изневяра на жената. Затова търси неомъжвани от добри семейства.

6.   Не, не намерих свестен мъж, след като бях предадена. Незнам дали е утеха, че бившият се пропи. Но сега вече и не търся.

7.   Наистина като слушам истории, подобни на твоите, все повече не искам да създавам семейство. Та какъв е смисъла като в днешно време едно 80% от браковете за разбити по този начин? Надявам се да си намериш свястна жена и всичко се нареди. Можеш да бъдеш сигурен, че тя пак ще ти изневери с друг след време. Човек, който веднъж те е предал, ще го направи отново. Жалко за детенцето наистина.

8.   Автор съм. До номер 3.
Не ми развивайте теории за кривия ми мироглед. Докато бях в депресия 7 месеца и я молех да се спре, и гледах децата докато тя ходеше насам-натам прочетох всички подобни истории в тоя сайт за жени с мироглед от "секса и града" и "отчаяни съпруги" де тръгват да търсят голямата любов щото им е писнало ежедневието. И те изобщо не са малко... Ще ме извинявате, ама не ми е дорасъл мирогледа още до вашия модерен мироглед.

9.   Толкова е трудно да намериш правилния човек че вече съм се отказал от търсене. Една Гина изневерила ли е пак ще го направи не се връщай при нея независимо колко хубави спомени имате

10.   Не, не намерих. Търсих, но... Преди мислех, че като ти се случи нещо лошо, съдбата задължително ще те компенсира, но не се получи така. Бившия се ожени пак, а аз съм все така сама. Но вече претръпнах. В крайна сметка, щастието не се състои само в това да си във връзка. Времето ме научи, че има други, много по-важни неща в живота. Да се грижиш за деца, родители, да правиш нещо полезно за другите, да зарадваш някого. Да си добър човек.

11.   Здравей, чесно казано аз успях в известен смисъл намерих човека който идеално ми пасва. Успях с нея да създам хубаео семейство, деца жилище всичко, но винаги има едно но! Имам психологически проблем за който няма с кого да говоря и ме измъчва от много време, вътрешните ми терзания направо ме убиват. Преди да се запозная с жена си бях с жена която много обичах, бяхме много години заедно и накрая ме заряза. Установих че ме лъгала зад гърба ми и много ме заболя. Интината е че до ден днешен не мога да намеря вътрешен мир с това.

12.   Евала приятел, това вече може да се нарече мъж на място.. на въпроса ти, като за начало по добре сам от колкото лошо придружен, останалото господ си знае, желая ти успех!

М31

13.   За жалост не успях! Всеки в нещо му куца, на мен винаги ми е куцало в любовта и късмет нямам, но явно няма и да имам. Както се пишеше в едно стихотворение:
"Минаваха през мене хора, минаваха през мене дни
и станах кръстопът отворен, студена къща без стени"
Да сме живи и здрави и да имаме късмет в работата, свестните хора са адски малко и те най-вероятно също са отчаяни като нас и им е писнало да търсят!