Споделена история от Други

Да спра ли да нося очила?
Днес преди няколко часа си взимам очилата, отварям ги и забелязвам че рамката е хлабава. Не знам защо. Аз бях внимателна с очилата, а сега са счупени. Дадох 125лв за един боклук който след 6 месеца се счупи. Но си е моя вината. Мисля че е защото ги давах на съучениците ми, а те са диваци меко казано. Диоптрите ми са -0. 5 и 1. 75 и на дъската понякога ми е трудно да видя без очила. А и имам и кривогледство. До някъде очите ми по-леко се кривят като съм с очилата. А на компютъра ми е много досадно да гледам без тях(те са и геймърски очила). Затова не знам. Намерих метод да намаля диоптрите евтино(писала съм тук) но ще правя и упражнения за кривогледство. Искам да си направя операция, ама нашите са напълно против(разбирам ги, и аз преди няколко месеца бях против, но сега просто ми писна).

И без това ако носиш очила с диоптри очите ти стават мързеливи и свикваш и диоптрите се увеличават лека полека. Да свалям ли очилата или да продължа да ги нося? Дадох толкова пари за тях и направо се преебах. Не ми се дават пари за нови. А и нашите ще ме убият ако им предложа.

Коментари

1.   Хлабавата рамка се коригира в оптика. Със сигурност имат поне 1 година гаранция и ще ги оправят безплатно (разхлабването на рамката не е равно на счупване). Просто ги занеси да ги оправят. Ако искаш да се оправи кривогледството, сега е момента да носиш и трябва да се закрива по-здрави то око. Като станеш на 16-18 вече почти няма да е възможно. Прекарвай по-малко време на екран или прави почивки. Не цял ден на игрите, намери си и друго занимание, разходки, спорт.
Това, че ставали мързеливи очите е мит.

2.   От авторката до 1: Почти на 17 съм и съм наясно с това. Май ще си правя операция, ама не знам. Днес ще отида в оптиката да ми ги оправят след училище. И се опитвам да прекарвам по-малко време на екрана като цяло но сега учим дистанционно и не е възможно за мен да не седя 7/8 часа пред екрана.

3.   Коя е темата ти за намаляне на диоптите? С твоя диоптър бях последно като бях на очен лекар, но това беше при години.