Споделена история от Други

Нещо странно?!
Здравейте на всички! :) Реших да споделя с вас едно нещо, което ми направи впечатление преди дни. Понеже дядо ми почина и преди два дни правеше 40 дни. Ходихме на гробищата и видяхме една възрастна бабичка, беше облечена цялата в черно с кърпа на главата и държеше в една черна найлонова чанта събираше пръст от един гроб с голи ръце. Аз тъкмо си бях извадила телефона да я снимам, от любопитство, обаче ни видя и като попарена си тръгна. Стана ми интересно, защо събират такова нещо и за какво им е изобщо?! Вие как мислите?!

Коментари

1.   За черна магия.

2.   Щом е била цялата в черно, явно е загубила много близък човек. Може да е било и детето й. И да е превъртяла. Не е било редно да я снимаш. Като толкова ти е любопитно, погледни деликатно, но да снимаш...

3.   Има места в България, в които има нещо като традиция и лично съм била свидетел. Когато почине близък роднина ( син, дъщеря,баща,майка,брат и т.н) попа,който извършва погребението пали голяма свещ и я слага до ковчега на починалия. На всеки един от близките се дава свещ и минават и палят своята свещ от голямата. Държат ги докато мине ритуала и се изпрати починалият. След това тази голямата свещ се дава на най-близкия човек на починалия и се взима пръст(обикновенно към 1кг). След погребението в продължение на 40дни голямата свещ стои в тази пръст и се пали всеки ден...и на 40тия ден ако не е стопена се носи на гроба и се оставя там.

4.   Към Номер 1, а как се разваля черна магия?

5.   С пръст от пресен гроб се правят магии, които "важат".

Сега сто вчерашни човека ще кажат, че магии няма, без да са запознати с материята и да знаят за какво изобщо става дума.

6.   Има много варианти, но съм чувала, че за някакви магии използват вода, с която са мили мъртвец, пръст от гроб или други подобни странни изпълнения, минаващи всички морални граници на нормалния индивид. И все пак, някои от по-възрастните вярват в такива неща и ги практикуват.

Също така е възможно това да е била поредната възрастна и самотна баба, която има добри и нормални намерения (примерно да изравни пръстта на гроба и да го направи по-спретнат), но използва никому неясни и странни методи (като да сложи излишната пръст в чантата си). След една възраст всички ще започнем да изглеждаме леко луди в очите на младите, годините си казват тежката дума.
Както и да е, няма значение, не е било редно да си вадиш телефона да я снимаш. На гробищата не се правят снимки. В такава ситуация е добре да си затвориш очите и после да потърсиш логично обяснение онлайн или с помощ на някой по-опитен.

7.   Това не е било никакъв обичай или нещо, иначе нямаше бабата да подскочи като опарена. Това си е точно черна магия. Прави се точно с пръст от гроб, вода, с която са мили мъртвец, разни секрети и тем подобни от мъртвец, даже често служителите от моргата продават такива неща и индиректно участват в направaта на черна магия. А тези, които ще кажат, че няма такова нещо, о, има и съм го виждал с очите си. Друг е въпроса, че после ти се връща стократно.

8.   Събира почва от гроб за прави черна магия

9.   Може да е събирала просто боклучета или тревички в торбата, за да поддържа мястото спретнато.
Майка ми поддържа гроба на баща ми, събира разни стари свещи, мръсотийки и подобни, после ги хвърля в казана.
Но наистина може да си видял "устройване на магия".
Факта че явно още има такива хора вярващи и практикуващи такива простотии ме кара да се чувствам дост зле.
Първо, че човек е толкова озлобен да го прави, второ че изобщо вярва в тези глупости.
На един приятел преди време така му изсипваха пръст върху колата, пъхаха му някакви листчета с "магии" и подобни. Е, нищо не стана, но поне разбра кои хора около него са озлобени кукута.

10.   Няма да разбереш каква е жената, по-скоро е обичай нот колкото “черна магия”, особено щом е била в черно е била опечалена. Ако е скоро починал, може би е взимала наистина пръст за 40тия ден. Интересни в историята са две неща - как си видяла нещо пъклено в тази бабка, и колко не познаваме обичаите си.