Споделена история от Други

Липса на спешна помощ при сериозна диагноза??
Здравейте!
Преди няколко дни баща ми получи инсулт, трябваше да се чудя какво да правя, защото отидохме към 8-9 часа вечерта в спешното и не ни обърнаха внимание! Казаха ни да си ходим, защото няма невролог на смяна и че няма как да направят нищо. Дори кръвното не му премериха.
Баща ми го приеха чак след повече от 12 часа в същата болница, след настояване, обяснения и какво ли не. В същата вечер освен баща ми имаше само една жена . Не е било пълно с болни чакащи за преглед. На нея също не и обърнаха внимание.
Благодарна съм на Господ, че не се случи най-лошото.. но защо, когато си болен трябва да настояваш да обърнат внимание на някого с платени здравни осигуровки и сериозна диагноза??
Със сигурност в болницата има камери, скоро ще имам и епикриза.Ако си платя мога да получа и копие от диска с снимката от скенера. Искам дежурния лекар от онази вечер да не работи повече никога нищо свързано с медицина, какво мога да направя?

Коментари

1.   Ако баща ти наистина е имал инсулт ти щеше да викаш линейка, а не да го водиш! Просто не знаеш какво е инсулт.
Каквото и да направиш дежурния няма да го накажат, той няма вина, че няма невролог на смяна в болницата в която работи.

2.   "да не работи повече никога нищо свързано с медицина" едва ли ще стане, но жалби и съд до дупка, желая ви успех!

3.   Нищо не можеш да направиш, дори с и на временно лечение, положението с инсултите е тежко. Ако не става на едно място, на друго. При такова състояние се вика бърза помощ и те го карат в болница.

4.   В кой град става това? Учудва ме, защото в столичните болници пациентите с инсулт се гледат с предимство и се придвижват еспресно, за да се заопочне веднага лечение. Ако е в малък град и малка болница само с един невролог не ме учудва.
Съжалявам за това, което ви се е случило! Никъде не трябва да е така. Но до това води скапаната ни здравна система и мизерното заплащане на медиците - до липса на персонал, липса на условия за работа и съответно недоволни и умиращи пациенти :( .
Ако даваха добри заплати на лекарите, за да има невролози на работа, ако можеше да им се проведе адекватно лечение... но не е навсякъде. Болниците, в които се прави тромболиза са най-много 20 в цялата страна. Баба ми остана парализирана, не можеща да говори след инсулт и скоро след това почина. Ако имаше в болницата тромболиза и беше проведена... нещата щяха да стоят по съвсем различен начин.
Дано баща Ви бързо се възстанови! Съжалявам за това, което ви се е случило!

5.   Подаваш оплакване в местния клон на Здравната каса.Ама не е сигурно , че там ще свършат нещо съществено .
Ако имаш пари , консултирай се с адвокат и завеждай дело

6.   Диска ще ти го дадат .Напиши оплакване до шефа на болницата и по ред на номерата на горе .За съжаление ,няма кадри и лекарите могат да си показват най-тъмните аспекти на личността.

7.   От опита ми с Бърза помощ: те идват за спешни животозастрашаващи състояния, инсултът е точно такова. Кой определи, че има инсулт - ти или лекарите после? Беше ли баща ти в състояние да се движи след инсулта, защото обикновено не е така. Какви симптоми имаше?
В тази лудница в момента не е много странно, че не са обърнали внимание, ако човекът не е имал сериозни симптоми.
Иначе на въпроса: можеш да подадеш жалба, ако смяташ, че не са си свършили работата.

8.   Инсултите са различни, не пишете глупости! Хеморагичните са по-тежки, но и при тях човек може да не "падне", а да има само лоша координация на движенията например. При исхемичните може да има само объркване, замаяност и дори да не се разбере веднага.
Дежурният е виновен заради лошото отношение и неангажираност, а не за това, че е нямало невролог.

10.   Защо няма невролог в спешна помощ ? Май и в отделенията през нощта няма дежурен лекар .

11.   Човекът на самоход ли беше?! За вас линейки и телефони няма ли? Как прецени , че е инсулт- чете в нета ли?

12.   Аз тия осигуровки отдавна съм ги отписал. Само плащам пари на вятъра, а нищо не съм получил и може би е по-добре, защото най-бързия начин да пукнеш е да влезеш в болница. Серизно - по-тъпи и некадърни същества от "лекарите" надали съществуват. Те или ще ти изпишат отрови, които да те държат дрогиран, така че да не чувстваш, че ти има нещо, или ще решат да ти отрежат разни органи на принципа - няма орган, няма проблем.
За животоспасяващи ситуации бих препоръчал да се изкара курс по първа помощ. Ако е нещо по-сериозно, за съжаление сме оставени на самотек.

14.   Ако така се уволняваше нямаше да останат лекари в тази държава.

15.   И аз и лекарите.. има поставена диагноза. Знаех, че нещо не е наред още като го заведох.
Номер 4 Това се случва във Видин.

Аз не търся обяснения как работи здравната ни система и колко се плаща. Ако не са доволни от заплатите си могат да работят в други сектори. Но след като са подписали договор с болницата, да не пречат на хората и да ги връщат с инсулт, просто няма как да го приема. Темата не в написана изобщо да се коментира инсулт ли е или не... Написана е ако някой има подобна ситуация да ми каже как мога да реагирам законово и какви институции освен РЗИ и Национална здравна каса мога да потърся...