Споделена история от Други

Русия, Украйна и НАТО.
Здравейте. От седмица-две ни занимават с това как Русия правела военни учения до гранизата с Украйна и НАТО щяло да трупа сили около Черно море, включително в България и Румъния и щели да изпращат американски военни кораби край Крим. Летят “политически совалки” и дрънкат руснаците да си изтеглят войските от собствената територия. Сега само да кажа някои неща за НАТО. То както и Варшавския договор е една куха и фалшива организация, която ще се разпадне някой ден. Създадена е от бивши нацисти и евреи и обслужва американските интереси. Но каквото и да е, НАТО си има доктрина. Не е по-истинско от Варшавския договор. Както казах куха фалшива организация, която ще се разпадне докато ние сме живи, само да не умрем заради нея. Но все пак НАТО е надживяло Варшавския договор, което значи, че доктрината, която има очевидно работи що годе добре. А ние сме в НАТО. Не е хубаво, да. Даже е гадно. Но така или иначе сме в НАТО и сме длъжни да спазваме някакви правила. Не можем да се въпръжаваме с руска техника. Тя е несъвместима с технологиите на НАТО. Турция купи руски ракетни системи С-400, несъвместими с натовските технологии, въпреки че им казаха да не купуват и ето на. Изхвърлиха ги от програмата на Ф-35. Забранено е и натовците да се нападат едни други. И само някой да ми е казал нещо за Кипър. Когато Турция нахлува в Кипър той вече отдавна е бил изтеглен от НАТО и не е бил част от съюза. Да не говорим и че кипърците сами са предизвикали турците. А кавгите между Турция и Гърция са великотурския шовинизъм и алчността на гърците, които се преплитат в отровна смес. Не ми говорете и за българските Ф-16. Това не е Ф-16 Сокол, това е Ф-16 Блок 70. Нов подобрен модел със същото име. Не идват защото се строят, някои от частите се правят в Израел. А обучението на пилотите трае 3 години. Но на Ганьо все някой му е виновен и целия свят гледа да му е зле на него и винаги си намира причина да мрънка. Сега за Украйна и Русия. Тъй, Русия трупала войници по границата с Украйна. Защо било така? Ами да, неприятно е. А какво търсят американските кораби на другия край на света, на хиляди километри от САЩ? А? Казват натовците, че уважават териториалната цялост на Украйна и никоя натовска държава не признава Крим за руска територия. Грижели се в региона да има мир. Само да кажа нещо за Украйна. Украйна е руската Македония. Украинците са руснаци с изпрани мозъци, които постоянно си търсят белята и когато я намерят надават вой до небето и целият свят им е длъжен. Една куха държава с народ без идентичност. В нея има малцинства. НАТО нали се държи от либерали? Това в Украйна са истински малцинства. След като на тая фалшива държава безразборно са ѝ подарявани територии тя се е напълнила с малцинства. Там има руснаци, кримски татари, румънци, поляци, маджари и най-важното за нас, бесарабски българи. Понеже украинците са както казах, руснаци с изорани мозъци, те си нямат своя идентичност. Украйна е по-бедна от България. Населението ѝ намалява по-бързо от българското. А избягалите украинци или руските македонци много бързо губят украинската си идентичност. Налага се украинското правителство да вземе мерки, защото украинците изчезват. Започва се процес на украинизация на руснаците, маджарите, римънците, татарите, поляците и БЪЛГАРИТЕ в Украйна. Насилствена украинизация. Преди 1 година например фалшивата държава прави ново административно деление в област Бесарабия, с цел да промива съзнанието на бесарабските българи. Наскоро строшиха паметника на хан Кубрат. Поругават български паметници. Напомням, това са истински малцинства. Те не са както тука се е натресъл сульо и пульо, нищо не прави и само реве за права за наша сметка. Онези малцинства там са живеели по тези земи още отпреди Украйна или руската Македония да съществува. Нали западняците са големи европейци? Тогава защо оставят една държава да промива съзнанието на хората в нея и да ги асимилира? Украйна трябва да бъде изпратена на международен съд. Но не! Украйна е защитавана и украинизацията на неукраинците там се толерира. Те поукраинчват там унгарци, румънци и българи. Може и поляците, не съм сигурен за тях. Това са хора, чиито държави са членки на НАТО. НАТО позволява на ненатовска държава да асимилира гражданите на натовски държави. Западняците, големите либарали мълчат за това какво се случва в Украйна. Киев се чуства безнаказан и кърпи дупките от милионите завинаги изселили се украинци с асимилация на други народи. Русия каза не. Спря украинизацията в Донецк и Луханск. Отне Крим от Украйна, който не ѝ принадлежеше. Крим е подарен на Украйна от един пияница. Нелегитимно. Както и още много, много други територии, където населението не е било украинско. Ние да не признаваме, че Крим е руска територия е все едно да се съгласим Украйна да асимилира бесарабските българи. Защо НАТО подкрепя държава, която не е в НАТО, но е на нож с цял куп натовски държави? Русия трупала там войници до границата с Украйна. НАТО рипна. “Върнети ги! Мъхнети ги! Не можи тъка! ” Добре бе, либерасти такива, като толкова ви пука за една държава, която видимо погазва всички ваши ценности, върви срещу вашите съюзници и само си търси белята, аз ще ви задам един въпрос. Миналата година Сърбия, трън в очите на НАТО, където преди малко повече от 20 години се е наложило да я озаптяват с бомби и то не веднъж. Където през 90-те години на 20-ти век в сърцето на Европа вършеше кланета в Босна. Където на практика предизвика една нова балканска война. Тази държава през 2020-та година трупаше руски ракетни системи и китайски безпилотници до границата с България. Държава от НАТО и Европейския съюз. Никой не каза нищо. Трябваше Сърбия да бъде предупредена. Какво ли би било изненадващо и ако ни нападнат? Какво ги спира? Но не. НАТО не скочи, че един негов съюзник може да се намира в опасност. Малко по-рано Гърция и Турция бяха на прага на война. Защо никой не каза нищо? Как така натовци ще се сбият? Турция насилваше, ама и Гърция се заяждаше. Къде беше реакцията на НАТО? Съюзниците им са в опасност, а те не се интересуват. Сега има някакви проблеми в Украйна. Либералите реват за циганите и пришълците, но когато истински малцинства, останали там след безразборно разместване на границите са в опасност те мълчат. Украйна върви срешу съюзниците им, нон-стоп се заяжда с всички и либералите мълчат. Русия трупала войници. И какво ни интересува нас от НАТО това? Украйна не е наш съюзник, значи това не би трябвало да е наш проблем. Да се оправят сами. А когато иначе някоя държава от НАТО е в опасност натовците мълчат. Украйна се оказа по-важна от всяка държава членка на този съюз. А тези “либералните” защо не приемат, че може би Русия се е опитвала да защити своите граждани от насилствената асимилация на Киев? Как всеки ще е крив, само Украйна ще е права? И искат да намесват и нас да разполагат още войници тука. Бе оставете я Украйна, нека се оправя сама! Това си е неин проблем! Тя ше продължава да се заяжда, накрая половината Украйна ще изчезне! Голяма загуба! Един болшевишки проект по-малко. Не може да се намесват и други защото една държава си проси боя. Какво толкова би станало ако Русия вземе част от и без това огромната Украйна? Война не вярвам да започне. Но може и това да е целта. Но не вярвам да искат да започнат война с Русия. САЩ може да са тъпи, но не чак толкова. Русия има силна армия, но икономиката им е слаба. Могат да си намерят причина да се захванат с Китай. Той е далеч по-слаб с далеч повече пари. Защо им е да се мъчат с Русия? Това са просто провокации. Но все пак е дразнещо и обидно как толкова защитават една държава, която потъпква правата на самите натовци. И защо трябва да се занимаваме с тази провалена държава? Тя скоро ще рухне и без руска помощ. Само си търсят белята и като я намерят целият свят им е длъжен. Не искам като пусна да гледам новини да слушам за руската Македония! Интересува ме само България. Имаме си свои проблеми, няма смисъл да се занимаваме с тези на Украйна. Фалшива куха държава с политически създаден народ на хуманно дишане! Един ден промитите руснаци, наречени украинци ще си получат заслуженото за украинизацията дето ширят. Даже според мен България трябва да учи от Русия за отношенията си към Северна Македония. Такива кухи нации са доказали, че освен да си избиват комплексите и да се заяждат друго не знаят! Толкова от мен по темата за Украйина, което между другото означава покрайнина.

Коментари

1.   Няма какво да го мислиш - украйнците, спрямо Русия, са точно като нашите макета от т.нар. "Северна Македония".
А НАТО, подстрекавани от ФАЩ, си бута гагата точно където не им е работа, после да видиш как ще реват обаче, след като си получат заслуженото...

2.   Пич, малка каша ти е в главата :)
Украйно исторически е или част от Руската империя в едни времена, или част от Полската - в други времена. Езикът им отразява това - мелез е от руски и полски думи. Реално такава държава съществува самостоятелно от не много време. В този смисъл има аналогия с Македония. Но не си прав, че Китай е слаб военно- имат най- голямат армия и ВВС в света, само сухопътните им войски са над 6 милиона и то боеспособна и подготвена армия, а не прекарали военен лагер 3 месеца американци и ги метнали на друоия край на света и разчитащи само на авиациата си. И не мога да си представя как щатите ще ги нападнат при положение, че почти вскичко там е китайско производство. дане говорим за обмена във военната сфера между Русия и Китай. Нещата съвсем не са прости. Колкото до варшавският договор, той беше създаден имено като отговор на НАТО, за да си помагат страните ако ги нападнат. Има още два военни съюза , ако не знаеш - СЕАТО и СЕНТО. Нато много отдавна служи на САЩ , а не на международните интереси.

3.   ЕЕЕЕЕ много дълго бе, иначе слаби познания по Гео-политика, имам чуството че тва е автора на няколкото теми за Македония, ако на някой му се занимава да следи конфликта от началото, тук темата започва от 2014, и до ден днешен се дискутира в този военене форум! https://istoriata.net/viewtopic.php?f=5&t=31&p=40852#p40852

5.   Няма такова нещо като "съюз" наречен НАТО. Съюз означава доброволно включване на равнопоставени държави, като всяка държава запазва своя суверенитет и армия. Съюз означава равнопоставеност. НАТО означава поданичество. Няма такова нещо като "натовска армия", има американска армия, която се разполага където си иска в своите задокеански филиали - държавите от НАТО. Поне веднъж в годината се правят "учения" я познай срещу кого насочени - после по новините обаче агресорът е Русия, на която "агресията" им се разпростира на има-няма 200 км от границата - ха-ха, а ония са през 9 планини в 10та, че и през океан даже!

Целта е сам се сещаш каква. Искат и Русия да им "клекне" да си разпродаде природните ресурси, защото май май само тя остана да не е капитулирала пред западните компании. Заграбиха Африка, заграбиха Близкия Изток(мда и българското злато се изнася). Искат и в Русия да се наместят - да се разбира нефтът им, златото им, газта да се добиват от американски компании, срещу мизерни обезщетения в долари. Това не е нещо ново. Само в Камчатка, която е може би около 1/12 от територията на Русия има ресурсите на половин Европа! Ясно ти е как са изплезили езиците да е тяхно всичко това.

НАТО-вската идея е да се разполагат бази във васалните държави около западната граница(Румъния, България), ако може и в Украйна от една страна, от друга да се оказва натиск откъм другите им поданици - япончетата и Южна Корея, които също отдавна са капитулирали и са филиал на САЩ. Искат да хванат Русия като в клещи от Изток и Запад, само че това хич не е добра идея. Засега историята показва, че руснаците винаги са отговаряли успешно на агресия идваща откъм Запад. Наполеон напада Русия 1812г. Няколко години по-късно руснаците са в Париж. Хитлер напада Русия 1941г., но през 1945г. руснаците се разхождат в Берлин.

Това, което обаче в момента се случва е оформянето на мощен континентален съюз между три държави подложени на санкции и агресия от САЩ - Русия, Турция и Иран. Турция е член на НАТО само на хартия. Виж, че не се свенят да се конфронтират с Гърция, да купуват руски системи и т.н.

6.   Как пък никой не каза нищо за купищата американски бази, обграждащи руската територия? Значи американците могат да си строят базите до Русия, а Русия нямала право да провежда учения на своя територия, защото янките не ги кефело точното местоположение на същите? Къде да ги прави - в Сибир или в центъра на Москва, може би? Къде им е разрешено да провеждат учения в собствената си държава, самозабравили се крадци такива?

7.   Както обикновено американците и европейците искат да си оправят сметките за наша сметка с нашата кръв. И без това българите не останахме много. Както се казва болен здрав носи. Да не забравяме кой заграби ресурсите на Ирак а кой им опрости 2. 5млрд.