Споделена история от Други

Рекет от личния лекар.
Личният лекар на моя мъж му иска пари за всичко. Вместо 2. 90 за потребителска такса, той му взима 5лв. Сега е болен и му предписа едни инжекции, които се бият отзад, три дни подред. Купил си е инжекциите и доктора му взел по 2. 50 за поставянето на всяка една, 3 дни подред-7. 50, само за поставянето за инжекцията. После ми казаха, че когато личният е в същата болница и ти ги е предписал нямали право да изискват заплащане за поставянето на инжекцията, не знам вярно ли е. Преди това пък имаше изпити, защото учи и заради проблеми във фирмата не искаха да му дадат отпуска, на никой не даваха отпуска в продължение на над 3 месеца подред и хората във фирмата се принуждаваха да взимат болнични. Казали му да се оправя както може, и той се принуди да иска 5 дни болничен от лекаря. Той му го написал и на въпроса колко ще му струва му отговорил "Колкото дадеш", при което мъжът ми извадил 10лв, а лекаря казал "Е хайде моля ти се, поне още толкова! " И той му дал още 20 и си взел болничния.... къде трябва да се оплачем от този лекар, за мен това не е нормално! Той така рекетира всички пациенти. За направление също иска повече пари, поне по 10лв. Какво да направим? ! Това са грешни пари, днес от всеки като взима така представяте ли си какво става. Много съм ядосана.

Коментари

1.   Не знам защо го пишеш това. Сменете си личния лекар като е такъв изнудвач. Освен това искайте касова бележка за всяка такса, която иска. Щом няма бележка, няма и такса.
А за болничния - мъжът ти също е в нарушение да иска фалшив болничен, съответно няма особено право да протестира.
С 1 дума: потърсете си друг лекар

2.   По принцип прегледа е 2,90лв, но мъжът ти като не си чака или иска рестото от 5лв е нормално лекаря да си прибере 5лв.
За поставяне на инжекция цената си е 2,5лв всички ЛЛ я вземат.
За подкуп за фалшив болничен вече вината е толкова на лекаря колкото и на пациента който иска фалшив болничен.
Щом този лекар не ви харесва сменете го, но другия няма да се държи кой знае колко по различно.
Казваш да се оплачете, ами оплакванията стават в здравната каса, но пък вие какви доказателства имате?
Аз съм с ТЕЛК и би трябвало за мен да е напълно безплатен прегледа, но всеки те гледа в ръцете и плащам прегледи. За диабета имам диспансеризация, като ида редовно ми вземат по 5лв уж за преглед, а то вече няма какво повече да ми преглеждат, длъжни са да ми дадът рецептата. Така че аз плащам 5лв за рецепта.

3.   На арменския поп, на никой не му пука никой не му се бачка за стинки, а ти тъй като си явно против този метод който прилага въпросния без значение морален или не смени си лекаря и готово нямаш проблем.

4.   През месец Юни (скоро) можеш да се запишеш при друг личен лекар. А не да се вайкаш тук като идиотка.

5.   Зарежете това с оплакването, защото нищо няма да стане и накрая ще обвинят вас. Просто го сменете този лекар и толкова.

6.   Мафиотите в бяло са най-гнусната паплач на света. Пази си здравето и гледай да няма нужда да ги посещаваш. Но те всички са толкова некадърни, че и тогава няма смисъл. Няма на кого да се оплачеш, имат пипала абсолютно навсякъде и се пазят един друг.

7.   Мафиотите в ми съкратиха животеца.
Няма да се махна от този свят без да успея да взема поне един от тях със себе си!
Кълна се!!!