Споделена история от Други

Били ли сте се с ''биячи''?
Вие, които четете, независимо дали сте тренирали нещо бойно или не, случвало ли се е да усмирите някой ''много надъхан боец'', който твърде много се е взел навътре с бойния си спорт и с годините, които го ''тренира''? Че наскоро ми направи впечатление, че доста хора, дори да тренират години каквото и да е, малко губят връзка с реалнсотта, че никой не може да ги докосне с гола ръка, че те не могат да бъдат ударени и подценяват всеки и това следователно им дава според тях позволение да си търсят проблеми първи..

Коментари

1.   Пред ножа всички са равни.

Багата

2.   Повечето "налитат" когато са си мислят, че няма опасност за тях. Нямат морал, няма уважение, просто иска да си икзара ядовете над някой.

Същите такива стават много "мили и унили", кагато се се обръкат работите. Жал ми е, когато на някой такъв му се случи случка, а после го изкарват някакво прекрасно човешко същество, а онзи, който му е набил кухата глава, става лош. Мисля, че е време да се попроменят малко закони. Едни такива по-хубави. Едни такива ... Крумови закони закони ;-)

3.   И пред пистолета!!!

4.   В уличния бой няма понятие като , , гола ръка, , както няма и правила. Предполагам за това иде реч. Уличния бой не е като официалните боеве. В него няма правила и приключват често за секунди. Тези хора за, които споменаваш, просто не са си намерили майстора още. Често и избягват конфликти с по-силни от тях. С тях се държат нормално, а с по-слабите от тях надменно. Познавам един такъв тиквеник селски бияч на около 50г. от много малък български провинциален град селски тип. От начало го мислех за бабаит, но после разбрах, че е въздух под налягане. Често тези хора не са кой знае какви биячи, но добре боравят с психоатаки и така те манипулират със страх. Когато се наложи да се бият подбират си по-слаби противници пребиват ги зверски и така взимат страха на голяма част от хората. Такива хора, ако физически са по-силни от теб, може да ги победиш като ползваш момента на изненадата. Но за предпочитане е да ги избягваш. Всичко може да стане и да си опропастиш целия живот. Действай само, ако е опрял ножа до кокала. Предполагам, че някой те е ядосал и в такъв емоционален момент си пуснал темата. Ще мине. Гледай си живота, пък за тия бабаити, ще се намери майстор.

Чингис Хан

6.   Моят случай е малко по-различен. Бих се като ученик не с бияч, а по-скоро с батка-фитнес маняк, който се имаше за голямата работа. Явно като тийнейджър имах по-особена походка и често този тип младежи и други "гъзари" си правеха майтап с мен. Не знам как се е получавало, но походката ми е била сякаш съм се надувал. Винаги съм спортувал, но и винаги съм бил сравнително дребен и когато съм с дрехи по-скоро съм иглеждал като момченце, отклокото като мъж. Тренирах бокс към 3 години, а после и до ден днешен си тренирам сам вкъщи на чувала или баща ми или с един приятел. Този същият мой връстник фитнес маняк веднъж ме блъсна в коридора на училището и ми каза да съм ходил по-нормално, че на края ще си изям боя. Аз никога не съм бил биткаджия, дори бих казал, че и сега съм си леко страхлив и избягвам всякакви конфликти. Иначе бих казал, че мога да се бия. Покрай бокса се научих. Доста спаринги съм изиграл, в които и аз съм бил и мен са ме били. Когато този ме блъсна му казах, че нищо лошо не съм направил и че така си ходя. Веднъж пак се заяде с мен и ми казва нещо като на майтап да сме правели 1 на 1. Аз му казах, че единствено бих правил спаринг, но не и да се бия на улицата. Е, още същия ден направихме спаринг. И знаете ли къде? В нас в гаража... Дадох му и боксови ръкавици..... Набих го доста сериозно, свалих го на земята и го изритах в корема, което беше определено долна постъпка от моя страна, но до там стигнах в ядът си. Спряха ме. След тази случка повече никой от училището не посмя да ми се подиграва, дори някои от тези хора почнаха да ми говорят - здрасти, как си, що си и т.н., други пък вече не ме отразяваха. Пак казвам, че не съм бил никога някакъв "оборотен", тежкар и не знам си какъв. Не съм бил и смотан или нърд или какъвто се сетите. Бях най-обикновено момче. Това, което искам да кажа от тази случка е, че много често подобни на този не са никакви биячи. Такива като него се заяждат и плашат видимо по-слабите и дребни от тях или видимо такива, които не биха отвърнали. Когато се бих с това момче, установих, че той си нямаше никакво понятие от бой и изобщо как да се бие, как да се пази и т.н. Ами, ако вземе да се заяде с някой на вид безобиден уличен боец, какво ще се случи? Ще бъде смлян от бой... А, ако се заяде с някой дивак на улицата, който няма да се поколебае да извади нож или пистолет? Мачът приключва... Прави ми впечатление, че са се появили много мъже, някои вече и на 30 години, които от 1-2 години почнали да тренират някакъв боен спорт и се мислят за страшни..... Ами бих ви казал, че точно от тези грам не трябва да ви е страх. Много, ама много рядко биха нападнали някой физически. Може да скачат от колите, да се силят на някой със стара кола на кръстовището и т.н., но да тръгнат да се бият просто забравете. Пък, ако ви ударят и вие отвърнете, на дали ще продължат боя. Преди време гледах едно клипче, някакъв нацепен батка, как скочи от Инфинитито да бие един 60 мъж. Май във Велико Търново беше. Май му удари шамар. Е и старият отвърна и то подобаващо и нашият мъжкат на бързо побягна към колата си и от 3-4 метра заплашваше и подскачаше. Да, има и такива, които могат да се бият и правят проблеми. Нападат, бият хората и т.н. Но и те си намират майстора. Познавах един такъв, който наистина си беше със сърце за бой. Не се плашеше от никой и се биеше доста. За съжаление беше и с отвратителен характер и се заяждаше и биеше невинни хора. В крайна сметка животът му приключи на 27 години от наръгване с нож. Но най-важното нещо е такива неща да се избягват. Това са абсолютни простотии. Да тръгнеш да отвръщаш на един заяждащ се простак е все едно да паднеш на неговото ниво. Тези хора от сутрин до вечер живеят в злоба и комплекси. Нямат минутка спокойствие в живота си. Махате с ръка и продължавате нататък.

7.   Бойният спортове, трябва да учат на смирение и дисциплина.

Аз не виждам смисъл да тренираш ММА и да тръгнеш да се биеш с нормални хора по кафета.

Това са пълни комплексари (мнозинството), който иска да се докаже, да се качва на ринга, а не да се прави на "герой" на улицата.

8.   Да, имал съм доста спречквания с биячи, дължащи се главно на характера ми и на това, че не приемам да бъда унижаван или тормозен. Предпочитам да се сбия и евентуално да си изям боя пред това да стоя като някоя п*тка и да се оставям да ме тормозят. Някой път аз съм ги бил, друг път те са ме били, говоря за случаите, когато наистина е имало бой... такива случки с по 2 шамара и едно блъскане въобще не ги броя. Ако поводът за тази тема е, че някой те тормози и се чудиш какво да правиш - не оставяй да те тормози, ако не те разбере с думи ще те разбере с действия :) Такива индивиди обикновено селектират "по-слабите" и неуверени от тях за да си избиват комплексите и да се правят на мъжкари пред момичетата. Аз като по-малък бях нисичък и редовно такива биячи се опитваха да ме тормозят и унижават и редовно брутално им се объркваха сметките, защото от 13 годишен съм по залите, те това обаче не го знаеха :) ... естествено да, имало е и случки когато е трябвало да се бия с някой почти двойно по-голям от мен и съм си изяждал боя, но и това е част от играта. Интересното е, че точно тези които са ме били са идвали да ми се извиняват и обясняват че са сбъркали и сме ставали много добри приятели. Просто като не се оставяш да те мачкат печелиш уважение, дори и да те бият.. никой не уважава смотаняците, които нямат смелост дори да те погледнат в очите, какво остава да се бият...

9.   Не, бил съм се в даскало, но това е преди бая години. Ако някой иска насилийце, няма кахър. Едно парче олово решава малките мъжленца.

10.   Живота на такива биячи струва 50 стотинки. Сега някой може да си каже: Абе за да стреляш по някой, трябва да имаш куража. Абе да ми посегне на живота и семейството, тогава гнева надделява над куража.

11.   Авторе, не толко важно да ли е бияч и как се бие, а дали не е психопад. Психопатите са лишени от съвест както и от чуство за вина. Може да не е кой знае какъв бияч, обаче да ти хакне едно пафе и вече си 2 метра под земята. От затвор и лудница се излиза от гроб не се излиза да знаеш. Познавам такива, те са болни. Били са тормозени в детството си жестоко пребивани в повечето случаи от родителите си, после стават психопати. Много от тях се разхождат свободно, работят, има семейства, но са психопати. Хитри са и малко от тях попадат в затвор или лудница. Млад си, с неубоздано его. Кръвта ти ври и кипи. Не ги слушай тука други пешлигари, как по-добре да изядеш бой и да не бъдеш п! /тка, от колкото да те унижат. Тези, които те съветват това просто не са яли жесток бой, или не са били осакатявани. Чети случеят, , Булиеви, , в гугъл. Лично познавам човека. Направо човека са го заклали от вътре тези цигани. Младо момче, на който живота му се превръща в агония. Както и на родителите му. А извършителите минаха само с няколко години затвор и сега си ядат и пият и си гледат семействата. Крумови закони няма да има повече никога! А ще става все по-зле! Ние сами трябва да се пазим. По-добре да те обидят и да си замълчиш и да се прибереш жив и здрав, от колкото да се правиш на мъж за една дума и да страдаш цял живот. Използвай сила, само при самозащита. Чети за случеят с, , Ембака, , селски бабаит убил боец от френския легион. При директен сблъсък легионера е щял да го направи на пух и прах, но Ембака метнал с голям камък от разстояние и убил легионера. С 10г. пандиз се измъкна мършата. С работа и добро поведение след 6г. е на вън. За един отнет човешки живот и три оставени без баща деца. След шест години той ще си е на свобода със семейството и децата си, а онзи човек повече никога няма да види неговото семейство и децата си.

Бъди разумен!