Споделена история от Други

Мразя безотговорни хора!
Не понасям когато се уговоря с някого и да го чакам по 40 Мин. Имам една приятелка, която закъснява с по 1 час и дори не си вдига телефона, докато и звъня и стърча права на центъра. И това е редовно, всеки път като решим да пием кафе. Не разбирам защо хората обещават неща и после нито ги изпълняват, нито дори звънят да кажат защо отпада и да се оправдаят по някакъв начин. Много пъти съм се уговаряла с различни хора за разни неща и накрая не вдигат телефона, поне да си измислят някаква причина. Един колега почти две седмици ми говори за една чанта от мол в София, ако пътувам до там да му я купя. Две седмици всеки ден слушах за чантата и на 10тия ден като казах, че утре отивам, да даде пари да му я купя, каза "Ами аз нямам сега пари" Ами защо повтаря като сега не възнамерява да купува? Една позната ми каза в един салон, че търсили маникюристка, аз имам завършен курс и тя като казала за мен и казали да им звънна и си дали визитката. Звъннах на телефона, вдигна ми една жена и каза, че в момента е заета и ще върне обаждането. Ясно е, че не го върна, а след седмица чакане като позвъних аз ми затвориха и така и не се видяхме. На следващия месец ме потърсиха от друг салон. Видяхме се, поговорихме със собственичката, разменихме си телефоните. След няколко дни тя ми се обади да се уговорим на другия ден да се видим, за да говорим за работата. На въпроса към колко да отида в салона, два пъти тя ми каза "Ами, като се наспим по някое време, ще ти звънна. Сутринта се приготвих към 9, чаках до 3 и никой не ми се обади. И вече 3 месеца никой не ме потърси. А те търсеха, не съм се бутала аз, обадиха ми се първи... защо хората са толкова несериозни? Поне да се обадят и да кажат, че не са ме одобрили например или имат друг човек! Аз лично много се дразня от такива хора. Не го разбирам. А най- неприятното е, че 90% от тези около мен като че ли са някакви такива. Аз защо не забравям за уговорки и всичко, дори си записвам като съм натоварена. Винаги предупреждавам от рано, мразя да подлъгвам хората. Толкова ли е трудно...

Коментари

1.   И аз ги мразя и с такива хора просто се уговарям един час по-рано. Ако например искам да се видя с този човек в 2, му казвам 1, отивам там направо в 2 и всичко е точно.

2.   Няма да забравя, имах една "приятелка", която съм чакала по един час като тебе, че някой път и повече. Иначе и аз съм си патка, че продължавах да излизам с нея. Иначе напълно те разбирам за какво говориш, даже и да не цепиш секундата като мен закъснение над 15мин без истинска, основателна причина е просто неуважително. И то всеки божи път. Не можела да си разпредели времето, не й стигало времето и т.н., оправданияяяя и то малоумни. Ставаш в 10 сутринта и до 17ч не можеш да се оправиш и гримираш????? Приоритети и уважение просто. С работата същата история имам почти, само че за рецепционист. Още на интервюто се харесахме, всичко точно, казаха ми АЗ да звънна в неделя, звъннах и к*р "ще ти звънна след малко", не ми звънна изобщо и не ми и вдигнаха повече. Хората масово са палячовци и само знаят да дрънкат за да се правят на интересни.

3.   Аз съм малко по-краен и такива хора след 3-тия път тотално прекратявам контакта си с тях. Неуважение е от където и да го погледнеш. Тва са болни мозъци за мене и тва е. Не заслужават да им се прави компромис

4.   От огнените зодии ли си? Мисля, че ако не всичко, то поне повечето лъвове, овни и стрелци сме така- точни и буквалисти.

6.   Такива хора /не закъснявам с 1 час, но схващам идеята/ обикновено са в една от няколко групи:
1. искат да свършат всичко - и съответно губят представа за времето. Моя тип, впрочем. Винаги си мисля, че имам още време или че ще успея в наличното, не винаги става така, на както казах не закъснявам с 40 минути или час, максимум 20 минути съм отвъртал...
2. разсеяни - мой приятел си записва всичко, защото иначе забравя. Ако щеш вярвай, но човек може да бъде доста разсеян. А ако към разсеян човек добавиш и някакви ангажименти, става мазало!

Та да, гадно е и ти съчувствам, но не съди строго жената! Едва ли го прави нарочно.

7.   Пълно е с такива. Голям бонус ще ти е ако не станеш като тях и се запазиш точна. Успех.

8.   Не, земна съм, приятелят ми и той. Аз дева, той козирог. Той цепи секундата на две повече от мен. И като каже нещо го изпълнява. За мен така трябва да се случват нещата. Като кажеш нещо, после щеш не щеш, като си казал ще ходиш, ще вършиш работа и така. Но познавам всякакви зодии, които са си отвеяни и не знаят къде са през повечето време! Даже не мисля, че това зависи от зодията, а от възпитанието, да уважаваш времето на другите и да не се мотаеш, докато те чакат.

9.   Няма оправия с такива хора - имах такава приятелка и след като ми се наложи да я чакам няколко пъти повече от час решихме, че ще идва да ме взима от нас, когато е готова.
Или намирате някакво решение, което да работи и за двете страни, или се разделяте.
Наистина, хората са различни - тях също може да ги дразнят организираните хора, така че да съдим няма смисъл. Хората ще се променят, когато те са решили, че така трябва, а не за да угодят на някой друг.

10.   Ясно е, че тука сте се събрали да си гукате. Но помисли над това - ако 99% от хората около теб са такива, може би трябва да погледнеш първо себе си.

Дали не си прекалено наивна?
Дали разчиташ правилно сутацията?
Дали разбираш какво ти се казва или си го съчиняваш, както ти се струва на теб?

Пример - колегата ти е казвал 2 седмици подред за чантата, а ти на 10тия ден си се сетила? Едно, че математиката не излиза, друго, че е нормално като си почукваш на гъза 10 дена, да е похарчил събраните пари или просто да ти е теглил една майна на ум, щото е видял, , че не ставаш.

И т. н.

Очаквам да се засегнеш, разбира се, но се надявам да се спреш и да помислиш малко ;)