Споделена история от Други

Произношение на английски
Някой може ли да ми каже как да си оправя произношението на английски някои думи ги изговарям добре, други не. Също така съм гледал един клип на би-би-си как се изговарят.

Коментари

1.   Малко неточен ти е въпросът. Кое не произнасяш? Някоя гласна, някой дифтонг, дадени звукови съчетания, конкретни думи?

По принцип един начин е с диктофон (отделен или на телефона) да запишеш произношението си и да го сравниш с правилното. Или да попиташ учител, ако имаш такъв. Това е за самото произношение. Ако вече питаш за акцента ти, това е по-друго.

2.   Здравейте. Честно казано, за мен английското произношение никога не е имало смисъл...

Никога не съм си играл да гледам клипове на BBC, свързани с английското произношение... Това е отчайващо!
Според мен най-лесния и най-забавния начин, по който можете да си подобрите произношението е просто да гледате каквито и да е видеа със субтитри (поне ако имат такива). По този начин се научих да произнасям думите на английски, защото преди само можех да пиша на съответния език, НО не и да говоря...

Надявам се да съм Ви бил полезен.
Пожелавам Ви приятен ден :)

3.   Ако искаш да имаш английско произношение , опитвай се говориш английски(препоръчително) Ако искаш да мякаш американско - американски.
Първо се научи да разграничаваш trousers , cinema , toilet , lift, rubbish.. Другото е въпрос на колко си падаш по тяхната култура.

4.   №3, в Америка все още говорят English. За American (американски) още не съм чувал. Май трябва да понаучиш разликите между английско, американско и британско произношение преди да мякаш на Cockney с български акцент.