Споделена история от Други

В мен ли е проблемът
Здравейте,хора! Много съм отчаяна.... Момиче на 18 години съм,нямам никакви приятели и никога не съм имала!!! Бих се определила като човек на спокойствието! Не обичам дискотеки,не пия алкохол,не пуша ,не харесвам и чалгата! Имам 3 "приятели",но сме с коренно различни виждания за живота и така! Никъде не излизам,то няма и с кого де! За сега няма да уча в университет! Нямам никакво самочувствие,стеснителна съм,срам ме е да се отпусна! Смятам се за тъпа и грозна!

Коментари

1.   Знам че е забранено, но дай някаква информация да се запознаем, може да си паснем, щом приятели нямаш предполагам че и гадже също нямаш?

2.   Отиди в университет и ще се запознаеш с по-интелигентни хора от твоите съученици. Започни някаква дейност, където ще срещнеш свестни хора - примерно планинари, доброволци в някаква благотворителна дейност. Харесвай се такава, каквато си Обичай се. Бих искала дъщеря ми да е като теб. Ако можеш замини да учиш в някоя цивилизована държава, където младите хора са нормални.

3.   Това че нямаш приятели на тази възраст не е проблем а ти всъщност имаш трима. Колкото повече приятели толкова повече проблеми и интриги. Запомни го и си го напомняй. Много хубаво дори че не ходиш по дискотеки не пиеш и не пушиш мога само браво да ти кажа. Големият ти проблем е че не искаш да учиш, а това би ти било голям плюс някой ден в кариерата иначе ще трябва да се задоволяваш с ниско платени позиции. Ключа към всичко е любовта. Прави това което душата ти иска и ти доставя истинско удоволствие.

6.   Не знаех, че имало и такива момичета в днешно време. Съветвам те да не се променяш, за да се харесаш на другите и да имаш "много приятели". Напълно нормална си и е похвално, че имаш такава ценностна система. Единствената ти грешка според мен е, че мислиш да бездействаш след като завършиш - голяма грешка! Запиши се в университет и съм сигурен, че ще си намериш приятели.

Момче на 20

7.   Ето, номер 1 е предложил да се запознаете, ако искаш напиши име на песен в Ютуб, и си напиши ника под който ще напишеш коментар, и готово, нищо не губиш!

8.   Някога имала ли си проблеми със съучениците? Била ли си отхвърляна или просто си си решила, че си грозна и тъпа? Защото ако е първото, те разбирам много добре. Мен са ме обиждали, блъскали и наричали по всякакви начини и затова като бях в училище не общувах почти с никого. Всички знаеха, че аз съм онази грозната и задръстената. Обаче знаеш ли какво стана после? Сега тези същите хора ми пишат и ме питат как съм успялавала да пътувам из целия свят, как съм се разхубавила така и т.н. Истината е, че просто тогава ме смазваше ниското ми самочувствие, а всъщност нито съм грозна, нито съм тъпа.

И знаеш ли какво? Сега, завършвайки училище, имаш шанс да попаднеш в чисто нова среда, където никой не знае нищо за предишния ти живот. :)

9.   Основен закон във Вселената - подобното привлича подобно т.е. каквото излъчваш, такова привличаш. След като ти се смяташ за тъпа, скучна и грозна каква би била причината другите да не те смятат за такава? Саботираш се сама.