Споделена история от Други

Катарзис
Здравейте на всички пиша по една по-скоро въображаема тема. Възможно ли човек който до определена възраст да кажем до към 25-26 да е бил човек с не особено обещаващо бъдеще, възможности, способности и тн. в по-късен период от живота си да се развие и да се промени в добра насока. Би било интересно ако има такива истории от живия живот(реални)да бъдат разказани тук да живнат някои хора, защото има нужда понякога човек пада духом сериозно а една мотивираща история би му помогнала поне малко, поздрави и бъдете здрави ;)

Коментари

1.   Да, Луиз Хей до 40 годишна е била не особено известна и богата.

2.   По време на раждането нервните окончания на лицето му са били повредени. Бузата, устните и езикът останали парализирани.
Когато бил на 11 години, той преживял развода на родителите си.
До 13-годишна възраст той е сменил повече от 10 училища. Изгонен е за лошо поведение.
В училище непрекъснато го закачали за неясен говор и постоянно го биеха заради ниският му ръст.
До 24-годишна възраст той работи като чистач на клетки в зоологическа градина, портиер и охрана в ресторант на нощен клуб.
Мечтаеше да стане актьор, но поради външния си вид и речевата недостатъчност не му давали роля.
Посетил над 300 студия, поне 4 пъти всяко. Но без резултат - никой не искал да го наеме за роля .
На 24-годишна възраст той участва в порнографски филм поради отчайващо финансово състояние.
Когато е на 30 години, той продава бижутата на жена си без нейно знание. И тя го оставя с едногодишно дете.
След това продава кучето си за 50 долара , защото нямало с какво да го нахрани.
През същата година, седнал в бар, той изгледал боксов мач, който го вдъхновил . В рамките на 2 дни той написал сценарий за филма , който след това продал за 25 хиляди долара, при условие, че участва в главната роля.
Филмът има зашеметяващ успех, номиниран е за Оскар в 10 категории , като в крайна сметка печели в 3 . Той той донесе на актьора повече от един милион долара.
Името на този човек е Силвестър Сталоун. А филмът, който му донесе голяма популярност, се нарича „Роки“.

3.   Номер 1, тя и след това не е била особено богата, само известна. Ама пък в днешно време всеки може да стане известен.

4.   Дали Роки е използвал закона за привличането? Казвал ли е някъде? Според вас дали?

5.   Между другото Бербел Мор, авторката на книгата "Поръчки до Вселената" е починала от рак на 46 г. Мислите ли, че ако владееше наистина техниките, щеше да умре едва на 46 от рак? Имала е достатъчно време да визуализира, за да се излекува или поне да удължи живота си.

6.   25-26 не е късно. Мозъкът още може да учи. Имам приятел-ветеринар, който на 35 започна да учи и година по-късно стана програмист, заради парите. Аз самият започнах да осъзнавам как работят нещата на 25-26. В магистратурата ми имаше и 40 годишни. Абе изобщо, не, не е късно.

7.   Да, авторе, възможно е! Въпрос на съзнателен личен избор и действия в тази посока. Само ментална бариера може да спре някого, нищо повече.
Проектират и формират мозъка ти от малък други хора. Защо ти да не можеш да направиш същото за себе си, но с нови "кодове" модел на поведение, цели т.н?! Разбира се, че можеш!
Ако вложиш желание, воля и старание, успехът ти не е просто вероятен, а гарантиран!
Не говорим разбира се за "бла бла позитивни мисли" за печалба от тотото например, а личностно развитие и постигане на резултати, нали така?!
Не знам защо някои коментирали се хванаха за Луиз Хей.
Примерът за Роки който ти е дал н 2 е пример за упоритост, категорична насоченост в една цел, упорита работа дори в ла•ната, но с поглед, устрем и ДЕЙСТВИЯ към основната цел!
Това е!

8.   Да, познавам човек, който беше много зле в училище, едва завърши. После се мота няколко години, но се стегна и не само завърши висше образование, но и стана голям началник сам. Така че всичко е в твоите ръце и няма срок или години, в които да успееш.