Споделена история от Други

Провокация към бой
Здравейте,
типично в стила на междусъседските войни, имам проблем със съсед, който прави постоянно някакви мръсотии. Плюе по колата ми и тази на приятелката ми, драска боята, пука гуми. Не съм го хващал на място, но имам сериозни подозрения! Та нещата сериозно вървят към бой, но истината е, че не съм се бил никога и ми трябва малко тренировка, спаринг, абе с една дума подготовка. Моля за съдействие!

Коментари

1.   И да го пребиеш какво? Ще съберете още петима и ще те причака в някой ъгъл. Няма да излизаш цял живот от вас ли? Тури една камера и го осъди.

2.   Скрий някъде камера, снимай го и после в полицията.

Десятката

3.   Сложи една камера с висока резолюция (по-нов телефон с хубав нощен режим ще свърши перфектна работа), която да заснеме извършителя и деянието му, и можеш да пуснеш молба в съда, при което ще получиш обезщетение и при второ провинение, онзи ще отнесе много по-сериозни последствия, а ако се стигне до заплахи или физическа саморачправа, ще изкара коледата зад решетки.

4.   Щом не си се бил никога седи си на гъза, да не седиш пак ама в ортопедията. Много хора, които тренират имат самочуствието, че могат да набият всеки на пътя, но те не са наясно с едно много важно нещо от уличните битки. Там правила няма. Нали видя Багата как изяде ножа. Ако пък ти повреди орган си половин човек цял живот. Нещо не ти вярвам, че просто ей така ще ти прави мизерии. Вероятно ти си тоя за боя, но удобно си премълчаваш, истината.

Чингис Хан

6.   Боят не е добра стратегия. Не си сигурен дали опонента ти няма да се окаже по-як или пък да използва оръжие. А и каква може да е причината за системното поведение на съседа ти? Не може да нямаш някаква представа.

7.   По-добре сложи камера и потвърди, че е той, както другите казват.

Ако искаш да се научиш да се биеш, това не става за 1-2 седмици, даже и за 1-2 месеца. Трябва ти поне година и повече, за да усвоиш някаква по-добра техника и много спаринги т.н, за да си сигурен, че ще победиш.(Даже и тогава не е сигурно) Избирай добре своите противници. Като не можеш да се биеш, не се бий.

Не решавай нещата с насилие. Въпреки, че ако съм аз и го видя, сигурно няма да се сдържа да го натупам. Малко съм избухлив. :)

8.   Явно си направил нещо, без причина няма да го прави.
И аз за малко да пострадам, но си бях виновен, така че гледам да си мълча и да не обръщам внимание на такива провокации.