Споделена история от Други

Автоматика за жени ли е?
Харесах си кола автоматик, но всичките ми приятели казват, че е за жени или хора които не могат да карат. Истинските мъже трябвало да карат само кола с ръчни скорости. Това вярно ли е? Смешно ли е мъж да кара автоматик?

Коментари

1.   Няма такова нещо, да в нашата страна ръчките са предпочитани, но няма нищо срамно мъж да кара автоматик, казва ти го човек който също предпочита ръчките!

2.   Ако караш повече градско, автоматикът е разумна опция.

Откакто преодолях тези предразсъдъци и купих автоматик, не бих се навил на "ръчка".

Иначе ме бъзикат, че автоматикът е като педераслъка. Трудно се свиква, но свикнеш ли - няма отказване ;)

3.   Истинските мъже трябва да стават сутринта в 5, да бият 2 шута на кобилата, да я впрегнат в каруцата и да крещят подир нея на градско, а не да управляват германски машини с 3 педалчета, меки седалки и лост. Да държиш лост е разбира се педалско, защото е с фалическа форма.

Не, авторе, колата не ти определя пола, хромозомите го правят. Сякаш си нямаме достатъчно арбитрарни измишльотини за това, какво "прави" един мъж - мъж и една жена - жена, ами сега и това. И разбира се, подхранваме стереотипа, че жените са лоши шофьори. Отново ненужни генерализации.

Иначе към въпроса - автоматикът не е за жени, а за шофьори. Мога да разбера аргумента, че е за хора, които "не могат да карат" или просто нямат практика. Но и там го има момента, че както и да го погледнем - автоматикът се кара по-лесно, което е и целта на един автомобил. Карай това, което ти е по-удобно.

4.   Глупости! Даже луксозните марки коли като Лексус, Мерцедес, Линкън.... са автоматици и няма опция за "ръчка".

5.   Изобщо не ги слушай,аз карам ръчка защото нямам финансова възможност за автоматик понеже е по скъпа за подръжка.Иначе с удоволствие бих карал автоматик,изобщо не ги слушай какво ти говорят и дори повечето газари карат автоматик,такаче имаш ли възможност карай си автоматик и да не ти пука, и за градско е най добре автоматик също

6.   Вярно е. Аз се чувствам много женствен докато си вози курви във ферарито. Иска ми се да карам Голф като мъжкар, ама силиконките не искат да се качват в такива мъжкарски коли.

7.   Добре де не можа ли да пуснеш всичките ти въпроси относно автоматика в една тема, а ми избълва за всеки въпрос отделна тема? Това първо. Второ българина е Ганьо със закостеняло мислене от преди каменната ера. Тия ,,истински мъже,, и където ми се правят на шофери, хал хабер си нямат, че автомата превключва много по бързо и прецизно от човека. Там също има тънкости, които трябва да се овладеят. Ако ги питаш как се сменя масло на автоматик, какво масло му се налива, как точно функционира спортния режим на кутията, за какво служат отделните скорости, които се превключват ръчно, ще заекват до един като двойкаджии от прогимназията. И аз ги предпочитам автоматиците, за да мога с дясната ръка спокойно да се наслаждавам на пурата. Най-обичам да карам и да пуша.

Чингис Хан

8.   Авторе,
Честно ми кажи тия дето ти го говорят това с ГоУлф 3/4 или E46-ца ли са братлУе?
Кажи им да си купят нормална кола и да оставят тинейджърските глупости и "Fast and Furoius" синдрома настрана...
Карането на автоматик било за жени - АХАХАХАХАХА Сериозно ме разсмя!!!
П.с. Само за информация на "дрифтърчетата", които слушаш всички премиум модели са автоматик на на 100%!!!
П.с.1. До колегата, който каза, че автоматикът бил скъп за обслужване...Сегашните ръчни с тия двойни дискове са почти толкова скъпи за обслужване, колкото и автоматика, така че няма смисъл вече от ръчка, освен ако не си "дрифтър"

9.   Не автоматика, не е за жени! И го е измислил Българин на име Румен, някъде през далечната 1965г-70г
Но е нормално хлапетата да ти говорят така, защото татковците им държат да имат кола с ръчка. А причината е в това дали българина може лесно да си позволи финансово да подмени развалена автоматична скоростна кутия. Просто е доста по скъпо. От там произлиза защо българина избира ръчка, и причината е не защото е мъжкарско, а защото е по евтин ремонта. Може би има влияние малко и филмите, в "Бързи и яростни" карат коли с ръчка, а те са мъжкари, следователно ръчката е мъжкарска. Но това са само глупави извинения, на бедността на българина. За да не си кажат честно, че ремонтът на кола с ръчка е по евтин, казват карам с ръчка защото е мъжкарско.

10.   7, не съм пускал аз другите теми! Само тази тема е моя! С останалото от коментара ти съм съгласен.
8, да, как позна, стари Голфове и БМВ-та карат хората които говорят против автоматиците! Хаха.
На останалите - мерси за подкрепата пичове. Аз съм решил да си взема автоматик без значение какво мислят хората. Просто се чудя защо в България някои хора така упорито плюят автоматиците. В Америка например повечето хора не са карали ръчка през живота си, само автоматици! Там този спор не съществува!

11.   Авторе, това е за такива като теб:
https://www.youtube.com/watch?v=l1L0THLRm9s

Явно общуваш и се водиш по ума на дебили, та да сме чисти: ако за теб да караш по-удобно е женствено, не си прави труда и с ръчна. Направо купи от циганите някой трабант без двигател и го тегли ти с юздите. Може и да обучиш магарето да седи зад волана и теб с камшик да те бие.

12.   Човече, истинските ти приятели са с теб и те подкрепят, а не ти говорят глупости. Купи си каквато кола можеш да поддържаш, и много внимателно премисли дали не трябва да направиш промени в личния състав на хората с които общуваш.

13.   Глупости на търкалета. По тази логика мъжът ми е жена. Истината е, че шофирането е много по-комфортно. Който казва, че е за жени, завижда, че няма пари да си купи автоматик.

14.   Вече са ти го казали по-горе, но ще повторя - само бедните плюят автоматиците, защото не могат да си ги позволят. По тяхната логика сигурно и Румен Антонов, изобретателят ѝ, е мека китка. Той май още е жив, може да го питат твоите “приятели”.
Ж22

15.   В момента съм на Сл. бряг, пред скъпите хотели има много, ама много скъпи нови коли - специално гледах 100 % са автоматици. Богатите са умни в угаждането...

16.   И за жени и за мъже е. А ти трябва да да си смениш приятелите, че тея са бая гнусни. Сигурно и чалга слушат.

18.   Според мен ако си свикнал с ръчна е малко трудно в началото,когато се качиш на автоматик.Имаш чувството,че нямаш контрол върху автомобила.Само да въртиш геврека е малко скучно...В Канада например си карат предимно автоматик и хората са си свикнали.Но аз като се качих се изнервих,че трябва така да бездействам някак си и чувството ми беше,че като че ли да нямам контрол върху колата....Иначе за това дали е за жени или за мъже е глупав въпрос.

19.   Истинските мъже не трябва да се състезават по пътя и да се правят на "големите шофьори" да показват кой е по-голям мъж. Колите са, за да се стига от едно място до друго, а не за конкуренция и за хвалене.

20.   Абе автомата си е супер, особено в град със по-големи задръствания.
Аз лично по една единствена причина харесвам ръчните. Просто изпитвам иситнско удоволствие от самата механика, усещаш много повече колата. Иначе само газ спирачка, все едно си на компютъра, но пък не се уморяваш толкова.