Споделена история от Други

Малко котенце..
Здравейте,приятели!
От заглавието се разбира че става на въпрос за малкото ми коте,което е на 4 месеца.
До вчера мъничето си игра,тичаше хапваше,пиеше вода,а днес след като се прибрах от работа го наблюдавам че е отпаднал,спи постоянно крие се,взимам го и едвам намира сили да се отърве от мен наблюдавам че не иска да се храни дори от майка му не иска да бозае..
Реших да взема спринцовка и го на храня зорлен с храна за неговата възраст между другото за пръв път го храних с котешка храна мислех че до като все още е малък трябва да го храни майка му както и го прави,но сега дори и това не иска та храних го със зор беше ми адски трудно всякаш го измъчвах но не мога да го оставя гладен и жаден цяла вечер ще отида и на ветеринар но преди това бих искала да разбера на вас случвало ли ви се е с вашият домашен Любимец и на какво се дължи? Благодаря :)

Коментари

1.   занеси го на ветеринар

2.   Остави го да си почива, най-вероятно от жегата е така. Нашият е голям, но тези дни също почти не яде, спи му се повечко и общо взето е по-ленив. По принцип котките когато не се чувстват добре, се спотайват и искат да сами, също често се самолекуват...
Ако си пишка и ака нормално, ако си пие и водичка, нищо му няма, остави го да на котешкият му инстинкт и нужди.
Пък и ако има нужда от помощ, щом има и майка, тя ще алармира с мяукане- по-силно и настоятелно.

3.   Не ми се е случвало, но обикновено, когато котката отказва да яде, й има нещо. Заведи го на ветеринар.

4.   Моят котарак на 5 месеца също от десет дни яде по-малко и повече спи, според мен е от жегите!

5.   Болно е. Заведи го на ветеринар.

6.   Болно е. Освен това как може да очакваш 4 месечно коте да кара само на кърма?! Те след 1 месец най-много вече св захранват, не им е достатъчно само млякото. Има си котешка храна за малки котета с които и кърмещите котки трябва да се хранят.
Явно е болно, освен, че е недохранено. Бързо го носи на ветеринар.

7.   За ветериняр е работата... Ние така отровихме едно мъниче със свръхдоза антипаразитно средство, или просто е имало много паразити и се е получила токсична реакция след като лекарството ги е убило... Не стана ясно, но за съжаление като го заведохме при лекар, беше късно и не успя да го върне. Не се хранеше в началото, после започна и да повръща, на втория ден не можеше да стои на краката и вечерта ни напусна... Много са малки и крехки на тази възраст още котетата, затова по-добре лекар да го види докато не е твърде късно.

8.   Божинов харесва това

9.   Ти сериозно ли, майката ги храни само първия месец, как си оставил 4-месечно коте без храна и вода, как изобщо е оцеляло при безхаберен стопанин като теб, потресен съм. Води го на ветеринар веднага.

10.   Здравейте,не се безпокойте,заведох котенцето си на ветеринар,самият ветеринар не можа да открие какво точно му има защото нямаше никакви симптоми да е болно видя че е отпаднал не яде но му сложи две инжекции едната с антибиотик другата ако има някакъв паразит да го изхвърли(знаете как ) та на следващият ден котенцето ми се храни,пии вода че дори си храни от майка му,също така и си играе така че вече няма тревоги благодаря за това,че ми отдадохме виманието и мнението си! :)
Номер:9 когато си взех женската котка тоест майката на малкото беше голяма някъде около 7 месеца,логично да и давам нормалната котешка храна,но за пръв път имах малко бебе коте и когато гледах че той си бозае от нея съвсем нормално да си помисля че той може би му е рано да яде нейната котешка храна,просто си мислех че е като при нас хората..но както и да е важното е че е добре! :)

11.   При малките котета смъртността е много висока. Много висока.

12.   Питай ако не те мързи и напиши какви точно инжекции с какви лекарства му е дал. Ако можеш.

13.   Радвам се, че писи вече е добре. Много са сладки!