Споделена история от Други

Работа в порно индустрията
Здравейте,

Не съм сигурен, че в България има добре развита порно индустрия и дали има много български професионалисти в тази сфера. Но въпреки това може да сте запознати, затова бих искал и да попитам за вашето мнение и опит, ако имате.

Предлагат ми лукративна работна позиция за една порно фирма, която има над 15 уебсайта, вероятно и знаете повечето от тях. Работата е задкулисна, започвам като графичен дизайнер, но ще се прехвърля с времето на оператор/видео редактор, тъй като видеото ме влече повече. Обаче не съм снимал порно досега (и то професионално) и не съм работил в тази сфера, затова се чудя дали има неща, за които трябва да знам. Аз самият като човек съм също повече интроверт и не съм сигурен, че ще ми хареса. Да, да, всички обичаме порното, ама едно е да го гледаш, друго е да го снимаш. Чел съм много истории, как времето на снимане продължава с часове и не е толкова "секси" колкото изглежда. Също и че това, което се вижда, е 20% от работното място. Зад сцената има поне 3-ма, които зяпат и прекъсват актьорите многократно. Интервюто ми всъщност мина с редактиране на кадри от аматьорската категория и бяха над 6 часа снимане за 30 минути краен продукт.

Малък факт за мен е, че съм гей, а предимно ще снимам straight ванила порно, затова и донякъде ми е спокойно, че няма да се разсейвам и ще държа повече професионализъм. Но ми е интересно дали има комуникация между операторите и актьорите или операторите сме изцяло под контрола на режисьора и той дава всичките насоки. Не че порното е изкуство на кинематографията, няма да правя доли зуум и други трикове/движения с камерата, но все пак аз съм доста себекритичен и искам каквото снимам, да излиза добре.

Вие работили ли сте в тази индустрия?

Коментари

1.   Снимането на порно в България е забранено! А пък това е поредната измислена история в сподели.

2.   1, не съм казал, че съм в България. В Чехия съм, но тъй като писах в български сайт, ми се стори глупаво тук да питам дали има някой от Чехия с опит в тази сфера. :D Не знаех, че в България е забранено, между другото.