Патологичните лъжи на мъжа ми разбиха семейството ми
Мъжът ми е патологичен лъжец и лъже за всичко, от това колко пари е дал в семейния бюджет, до ситуации и разговори, време, в което са се провели, изневяра, държа ме дълги години далеч от роднините и всички свои приятели, като че се срамува от мен и детето (да не се разбере, че има дете), никога не признава грешките си, изопачава и в спор първата работа му е да нарани и да засегне най-болните ми теми в живота, нищо, че нямат общо с разговора. Мечтаех за семейство и много го обичах, до последно вярвах в откритост и толерантност, планове за бъдещето, които много хора правят - обща квартира или жилище и дори да не е това план, в който сме включени всички. Не видях в него радост да изкарва свободното време с мен и детето - или е залепен за телефона, или е у тях или се разхожда сам с часове и когато се върне ме пъди да направя същото, което показва, че няма желание да се видим и поприказваме като хора. С него и детето заедно не излизаме никъде като семейство, нито е имал желанието за това. Прегръдка и целувка има само преди секс, хвали други жени за сметка на мен, обезценява ме и си прави заядливи шеги за моя сметка, ако реша да се обидя, всичко е било в кръга на шегата. Ако плача, засегната от него, никога не ме прегръща и успокоява. Предупреждавал ме е да седя далеч от приятелите му, което ми е много странно. Всичко това за мое съжаление значи, че той не само, че не ме обича, а и не ме уважава като човек. Налага се да сложа край на тази история и дано намеря един ден мъж, който да ме обича, цени, да не се едва ли не срамува от мен.

Коментари

1.   А защо му роди дете? Такъв характер не може да се скрие дълго. Трябвало е да го опознаеш, преди да обречеш едно невинно дете да има такъв "баща".

2.   Няма да ти е лесно, докато продължаваш да правиш подобни компромиси със себе си. Щом забележиш проблемно поведение, трябва да ти стане ясно че мъжа няма да се промени само защото ти си мечтаеш. Трябва коренна промяна в теб, за да намериш такъв който ще те уважава, в противен случай като чуят тази история, сериозните няма да се хванат с теб.

3.   Типичен социопат.

4.   Може да е социопат, ама жените наистина сте мега тъпи.
Защо му роди дете? Или си мислеше, че щв го промениш?
Никой не ти е виновен, в една друга тема казах, че не можете да носите отговорност за решенията си. Ето ти му раждаш дете и после го обвиняваш какъв бил. Той не е станал такъв от вчера.
Сега се чудиш кой да поеме вината, щото ти си взела неадекватно решение преди време да си с него.

5.   Психиатрите ще ти кажат какъв точно му е проблема. Аз ще ти кажа, че е за преглед при такъв лекар. Такова поведение дори не може да се нарече "пълен идиот", повече от това е.

6.   1, точно това е, такъв характер се скри дълго и много умело.

7.   За това винаги казвам- опознавайте и тествайте ПРЕДИ! Колкото време е нужно-толкова! Поставяйте ги в различни ситуации и наблюдавайте какво прави, няма никакво значение какво говори!

8.   Моят беше същия. Казвам "беше", защото го зарязах. Също имаме дете. Оставам сама с малко дете и смятам, че ще се справя. Това са комплексари и проектират собствените си неудачи върху най-близкия. Да позная ли, че за всичко ти си му виновна? Всяка друга те превъзхожда във всяко отношение? И едва ли не му пречиш, ти и детето, да има къде по-хубав живот? Дай му свобода на тоя човек, нека си намери каквото заслужава. Смея да твърдя, че съм симпатична жена, включително и до днес, нито съм се зарязала, нито погрозняла. Мъжете още ме заглеждат. Старала съм се за всичко да е доволен от живота си с мен, но живеейки с такъв като твоят сегашен мъж спираш да усещаш, че имаш стойност. Ставаш смачкана и нещастна. А той се чувства велик. Ако мислиш, че ще спре и ще се осъзнае, аз не съм такъв оптимист. Напротив. Все по-зле ще става, защото вижда, че го позволяваш. Та, ще се повторя, дай му свобода на тоя човек. Отърви го, не му пречете. Жив и здрав да е!

9.   Познавам един такъв патологогичен лъжец. Лъже за безсмислени неща, от които не печели нищо, но лъже, ей така, отвътре му идва. За времето, за това какво е ял снощи, за жена си, децата, за всичко.
За мен това е диагноза. Такива хора си рисуват своя си паралелна реалност, като бягство от действителността. Защо? Нямам отговор. Дали е подсъзнателна защита или друго, специалистите биха казали. Този човек вече не ни е приятел. Не издържахме. Жалко за жена му, която още го търпи. За мен тези хора имат нужда от лечение.