Споделена история от Други

Влияете ли се от клюките?
Давате ли ухо на слухове и клюки? Какво мислите за израза че "където има дим има и огън"? Какво може да ви накара да повярвате в нещо и това би ли променило отношението ви към хората/човека за когото се отнасят? Аз лично доста се влияя ако става въпрос за мен, до такава степен че чак започвам да забравям че не е истина нещото. Но не мога да преценя дали бих си променила отношението към някого когото познавам заради клюка, може би бих ако е нещо грандиозно например. Случвало ли ви се е да чуете нещо абсурдно за себе си и как се справяте с лошите погледи и отношение?

Коментари

1.   За мен е важно личното отношения на човека към. Имам приятели, които са записа ли най-тежките грехове в тефтера на господ, но с мен винаги са точни. Подава ли са ми ръка, в най-тежките моменти. За мен това е най-важно. Всичко друго няма значение.

Чингис Хан

2.   Ако си умна няма да ги слушаш дори коментарите, защото това създава нови невронни връзки в мозъка ти и почваш да се подтискаш и да мислиш. Мнението на другите за теб е резултат от завист, злоба, комплекси и т. н. И какво ти пука, че някой нещо си е казал за теб. Неговият коментар е резултат на неговото виждане за света. Аз лично прекъсвам и не искам да слушам кой, какво казал за мен и ми е много по-добре. Ако на теб толкова ти пука, означава че издигаш някой си в култ и е нещо повече от теб.

3.   Отдавна спрях да се вълнувам кой какво говори. Истината е, че не можеш да запушиш устите на хората, можеш просто да не им обръщаш внимание. Ако наистина не ти пука какво говорят, те не могат да те засегнат.
Преди доста години колега беше разпространявал гадни слухове за мен и много се ядосах. Размислих какво реално мога да направя и установих, че нищо. Ако започна да обяснявам наред, че не е вярно (което беше така), ще изглеждам още по-виновна. Какво, да дам пресконференция ли? Ако говоря с него, ще отрече, разбира се. Така че дадох игнор, колкото и да ми беше трудно. А и всяко чудо за 3 дни - хората ще говорят, ще говорят, пък ще спрат. Така и стана.

4.   Да,чувал съм доста неща зад гърба си,но това ме нахъсва и надъхва още повече да бъда себе си,да следвам своя си път.След това се кефя да гледам злобарите как се гърчат и хапят езиците си.Като видят че с мен не става обръщат злобата между тях си и се изпоизяждат,а аз пак стоя отстрани им гледам сеира.Сменил съм много работни места и репертоара е все един и същ,хепиенда-също.

5.   А , то и туй остана!

6.   Обвинявали са ме във неща които не съм си и помисляла. Накараха дори майка ми да вярва.

7.   Много гадни неща съм чувала за себе си. Като бях ученичка много ми играеха килограмите. Като напълнея- бременна съм, като отслабна- аборт съм направила. А реално аз бях девствена, нямах и приятел. Няма дословно да изброявам през годините какви са се лели по мои адрес. В един момент си казах- аз ако тръгвам да обяснявам и да се оправдавам пред някой, значи той не ме познава. Който ме познава знае що за човек съм. Другите не си заслужават.

8.   Това с килограмите и при мен го има. А като се случи да ме хване стомашен вирус...опази Боже. Та до сега и аз съм "с три аборта".
Лошото е че и уж близки хора се връзват.

9.   Оказа се, че човек когото мислех за приятел(роднина по съребрена линия) е злоупотребил със споделени неща и от там идват всички клюки. Било е от злоба и завист а аз не се усетих навреме. Не вярвайте даже на най-близките ви преди да ги тествате защото е пълно с лицемери и сеирджии които потриват ръце при всеки ваш провал. Още по -доволни са ако те имат пръст в това.