Споделена история от Други

Всички ми се подиграват
Моля, публикувайте темата ми. За втори път вче пиша. Значи, според повечето ме гони параноя, но не е така. Всички ми се подиграват. Абсолютно всички. Навсякъде, където ида. Всички ми се смеят, дори чужденците. Вървя по улицата, и срещу мен се задават компании, които ми се подиграват. На какво се дължи това? Как да го спра? Не мога да се карам със всеки, който ми се смее, нали? Вече не мога да понасям смях, за мен всеки смях е ехиден. Не мога да трая смеховете.
Какво ще ме посъветвате? Как да издържа на подигравките, смеха, издевателствата?

Коментари

1.   Има няколко варианта. Или наистина си въобразяваш или се обличаш нелепо, гримираш се силно, ходиш с перуки или коса оцветена в неестествен цвят, стърчаща прическа, или имаш свръхтегло или някакъв дефект, който може да се отстрани при естетичен хирург. Без снимка можем само да гадаем.
Говори с родителите си, с брат или сестра, ако имаш. Най-обективни ще бъдат хората, които те обичат.

2.   Защо, според теб, ти се подиграват?

3.   Внушаваш си, смеят ти се тези които те познават, но не и тези които не те познават.
Тези които не те познават не ти се смеят, защото не знаят че го позволяваш.
Колкото си по готин и хубав толкова повече ще ти се подиграват тези които те познават , защото им го позволяваш и така те комплексарите си лекуват комплексите. Грозни, прости, некадърни, миризливи, ахмаци и глупаци откровени -ти си мехлем за тях , радост за очите душата и сърцето. Един “уж” по-дето става от тях пък те дето могат да си изтрият мръсните ръце крака и органи в него.
Бой , як бой до пръсване без пошада за тях и после тъпчеш с думи, тъпчеш тъпчеш тъпчеш цял живот, тъпчи тези псета за да не те тъпчат те!
Иначе откачаш и се самоубиваш, ти избирай.

4.   Наистина имаш параноя, иначе щеше да осъзнаеш, че на хората не им пука за теб. Защо смяташ, че ти се подиграват? Има ли обективна причина? Според мен никой не те зсбелязват и си втълпяваш. Хората си се смеят на други неща.

5.   Благодаря за коментарите.
Може би изглеждам нелепо.
И това са ми казвали.
Не знам как да го променя. Наистина

.