Споделена история от Други

Вие всъшност какво искате?
Аз имам едно питане. Вие какво искате от живота? Бъларите все сме недоволни. Мързеливи. Нападаме се взаимно а тези които се борят за каквото и да е, ги предаваме. Какво искате? Присмиваме се на всички а ние сме най- смешни. Вие не разбрахте ли че работата трябва да се свърши от някой и това сме ние? Всичко което искаме като нация, то сами трябва да се борим за това. Ама Бай Ганъо ще си остане един и същ. Все да мине по тънкото, все да излъже, все да открадне, все да набеди някой друг, все някой друг да е виновен, и работата да я върши някой друг.

И какво искате всъшност, щом за нищо не се борим? Какво свършихте вчера за да сте по-напред днес? Нищо. Седите си пред телевизорите мнозинството и ви мързи да дишате.

Коментари

1.   Ходя на работа и си изпълнявам съвестно трудовите задължения. "Продукта" от моята работа го използваш всеки ден. Не нарушавам законите и правилата. Това правя аз.

2.   Иска ми се да има по-малко хора, които прибързано обобщават с лека ръка, че българите все сме недоволни и мързеливи...
От самосъзнанието зависят много неща!

- Кифлоприземител

3.   До 1: В ЕЦ ли работиш?

4.   И аз като N1 ходя на работа и си я върша съвестно. А да те питам тебе (автора) ти какво искаш и като какъв се изживяваш?? Какво конкретно (освен да си върша работата) трябва да правя? Да се бъркам в политиката ли? Ми нали си има политици избрани от някакво мнозинство, които би трябвало да разбират въпросната материя. Аз Не разбирам от политика! Но да се оплаквам - нее.

5.   Все да излъже, все да открадне. Авторе струва ми се, че ти си един от тези, които определяш по този начин, защото си сред тях.

6.   Бъди личен пример за околните.

7.   от автора:
аз на 26 съм постигнала толкова колкото 95% от Българите никога няма да постигнат до края на живота си. Толкова ви стига да знаете за мен.

Щом си вършите работата, ми за какво се оплаквате тогава от ниските ви заплати? От здравеопазването? От политиците които вие си избирате сами? от данъците? от всичко? все сте недоволни от нещо?! Аз съм обиколила света като част от кариерата си и такова нещо като в България не съм виждала?! Като всичко ви е наред тогава няма да мрънкате, няма да се оплаквате, няма да се присмивате на неща от които не разбирате? Както си траете с действията, така и с устата- замълчете защото от нас зависи на какво дереже сме.

8.   Ако постоянно всички повтарят колко сме зле, мързеливи, мизерни и тн. то как да станем по-добре? Представи си един човек болен на легло... как би имало по-голям шанс да се оправи? Като му казваш "ти си мизерен и смотан и скоро ще хвърлиш топа" или ако му казваш да е по-ведър и да има вяра в бъдещето? Някой ще каже, че първото отразявало реалността. Да де, ама то реалността също е въпрос на гледна точка. Някой вижда лошото, друг вижда доброто.

9.   До 3: Няма значение къде работя. Всеки работи някъде нещо, което се ползва от останалите като продукт или услуга. По-важно е всеки да прави това, което трябва. Ако го прави - да, има право да се оплаква от това, че други не го правят.

10.   7, не съм чел другите коментари и дори темата, но се натъкнах на твоя, явно те хейтят. Стана ми интересно какво си постигнал/а на 26. Питам доронамерено, не се заяждам и се радвам, ако си постигнал/а. Просто ми стана интересно как човек на 26 е постигнал толкова много.

11.   "Щом си вършите работата, ми за какво се оплаквате тогава от ниските ви заплати?" - точно, защото си я върша. Както си я вършат германците, англичаните и т. н.
А като си обиколила света - къде другаде, в коя държава, се бият в гърдите кой колко е постигнал и къде има такова незачитане на чуждия вид труд?

12.   ДО 10

Това е някоя св*ркаджийка, която покрай работата си е обиколила света и е свършила тооооОЛкОвАаа много "работа", че останалите 95% пасти да ядат!

Сега разбра ли?

13.   До номер 10, от автора:

На кратко ще кажа че съм началник на отдел Легализация и финанси както и да набирам кадри за частни компании и пиша проекти за млади хора които искат да развиват кариера, и то в чужбина. Започнах като апрентис в компанята и за 3 години се издгнах до този пост. Сама, без родители, без познати, без да спя с никого! Чисто и просто с моя труд. Това обаче няма никакво значение. Много хора се трудят, но не успяват. на много хора не им се дава шанс. А без шанс, колкото и да може, си едно нищо.

Дразни ме, че младите ги мързи. Това са следващото поколение адвокати, лекари, полицаи, управници и пр. Събудете се хора! Дразни ме че можем ама ни мързи да гледаме. Дразня се как ни учат на грешна история. Хан Кубрат какво е казал с пръчките?
Никой в днешно време не учи младите да искат да успеят.

Който и каквото да ми каже, промяна и развитие няма никой да ти го даде.

14.   Номер 7, то и един мозъчен хирург е постигнал толкова, колкото 99,9999% от населението на Земята няма да постигне никога, но това само по себе си нищо не казва. Той не може да оправи Света, но може да допринесе с уменията си на пряко зависещите от него хора. Така и ти допринасяш на тази част от хората, които прибягват до твоите умения.
Но нека ти кажа нещо. Един съвестен собственик на производствен цех, дори и да не печели много, е много по-ценен за обществото от някои други, но постигнали ЗА СЕБЕ СИ хора. Защо? Защото пряко осигурява препитание на поне няколко семейства, плюс произвежда нещо, което носи добавена стойност и задвижва пари и в търговската мрежа (ако не го продава сам), и като повишено търсене на косвени услуги и стоки, каквито са разходите за превоз и гориво. А с това и повече хора плащат данъци, които следва да се използват за общото благо. Така е по цял Свят (друг въпрос е, че в България и в редица други страни с покварени политици много от данъците потъват в нечии джобове...).

- Кифлоприземител

15.   Кажи сега по същества какво точно искаш да кажеш с тази тема. Хем ги мързи, хем не им се дава шанс. Много телевизия гледали. За телевизията съм съгласна де, но всеки си знае. Казваш нещо за присмиването - на теб лично ли някой ти се присмя за нещо? Така коментари и хиляда могат да се съберат, но нищо конструктивно няма да се каже. Конкретизирай се.

16.   Номер 12, от автора: ето за какво говоря. Хем не знаеш, хем си некъдърен и можеш само да завиждаш.

17.   Номер 11- от автора, тук не става въпрос кой колко е пистигнал, а защо мнозинството не искат нищо да постигнат. Аз няма смисъл да отговарям повече на завистливи, мързеливи и не разбиращи прост пост хора. Стига ми това че толкова хора са прочели какво съм написала, пък все на някой в главата му ще влезе нещо.

18.   Ако наистина си постигнала, евала ти. Радвам се да има повече успешни и щастливи хора.

19.   Авторче, тези приказки на бабите ги думай, някоя белким ти повярва. И с какви хора се сравни, тези 95% да ги измъдриш? С пияници и просяци? Познавам българи, които с малкия пръст по постижения те задминават. Отворил ти се е парашутът, толко. Кажи какво си завършила, да видим дали зад тази отвореност седи нещо?

Ако си мързел, твой проблем, аз не съм. Завърших бакалавър в СУ, който не е много оборотен на пазара. Паралелно със следването си учех сам за друга специалност, записах нов магистър, започнах и работа. Въпреки всичките почти невъзможни премеждия в университета (много са, не си ги срещала), аз завърших, че и платих всичко сам. Спал съм с яке само и само да спестя някой лев от тока, че да имам и в банката нещо. И не, не съм бачкал в пицаджийница - нощна смяна, проектен мениджмънт за американски клиенти, на които въобще не им пука, че за мен е три часа през нощта и сигурно предрусвам с кофеин. Това паралено и с къщната работа, защото хазяинът живееше в кочина.

Българите сме над седем милиона, домашно и международно. Не сме монолитна структура, не сме кошер от пчели. Не знам ти какво искаш, не ме и интересува. Аз искам Сульо и Пульо да престанат да говорят от мое име и да ми проектират техните комплекси. По-горе си го казаха: ревете, България била Бай Ганьо, после не можете да схванете защо точно така става. Ми като ревеш на младите хора и на малките дечица аутистични изврашения като "вулгаристан, държавата кенеф, махай се в чужбина, тук нищо не струва", тъй става. После с тъпи физиономии тъпеете, не можете да зацепите защо имаме демографски срив, реотанчета албански такива.

20.   Задължително е да не се слагат всички под общ знаменател и изрично да се направи уточнението, че "успехът" всеки го разбира по различен начин и няма еднакво мерило за това какво точно е успех. За едни това е създаването на сплотено семейство с деца, за други е трупането на милиони в банката, за трети е да лекуват тежко болни, за четвърти е да работят в курортен комплекс, за пети е да твоят картини, стихове или статуи, за шести е да спасяват животни в беда и т.н. ... И всеки от тези хора може да се чувства удовлетворен и щастлив, успял в своята област. При някои това изисква дълги години на вложено старание, труд и учене, при други се получава по-бързо. Животът е пъстър.

- Кифлоприземител

22.   Ганьо тоя път се сблъска яко със собствената си наглост и простотия. Стана като с вилицата на Еретика от светата инквизиция. Колкото повече не проявява уважение, трезвеност, отговоронст и е нагъл и отпуснат простак, толкова повече тя се забива в гърлото му. И колкото повече я игнорира и натиска по своят си Ганьовски начин тя се забива още повече в гърлото му. Потресен съм обаче от него. Вилицата е разпрала цялото му гърло в момента, но той не спира и не спира да натиска по неговият Ганьвски начин и продължава да ходи с подаващ се навън от маската нос в хипермаркета, където циркулира на затворено населението на целия град и концентрацията на вирусът там е като в Ковид отделение. Става на кайма целият, от брадата му тече кръв на дебела струя, обаче вместо да се стресне и отдръпне панически на зад, не спира и не спира да натиска срещу вилицата и всеки втори в хипермаркета продължава да се мотае с изваден от маската нос. Ганьо е тъп като амеба и не може да разбере, че вилицата на Еретика е желязна и колкото повече прилага Ганьовски натиск срещу нея в стил ще правя каквото искам не ме интересува нищо, тя няма да отстъпи и милиметър и целият тоя натиск е еквивалентен на забиването и в гърлото му. Даже пазачите са го заебали заради поведението и разбиранията и нагласите му по въпросът в стил Киро Брейкът. Ми той на кой ли управник би му пукало за народ с такова поведение? Народ, който в стил Киро Брейкът яко роптае срещу мерките, изкарва вирусът лъжа и измислица, без да му пука грам и да отразява това, че мрат хората поголовно от вирусът, само защото мерките пречат на бизнесът му. Пазачът се е отчаял и е отишъл в почивка и не го е еня за Ганьо какви самопризнания ще прави. Оставил го е с вилицата да кърви яко. В крайна сметка, ако на управляващите им пукаше за тоя народ отдавна щаха да са предприели стъпки не привидно, а реално ограничаващи вирусът и сложили полицай на всеки ъгъл в хипермаркета, който веднага да хваща всеки с изваден нос там и да му съставя страшни санкции и даже присъди. Щом не го правят значи не ги интересува Ганьо и не смятат да го раздлеят с вилицата, тъй като е редно той да си натиска срещу нея, колкото му сърце дава. Все някога болката и кръвозагубата трябва да надделееят над простащината на Ганьо. Плашещото е, че загуби 3 литра кръв, а резутат още няма.

Чорбаджията на курникът

23.   22, никой не го грее какво си правил в хипермаркета, Бай Балкански. Бас държа, че дори не си чел книгата на Константинов. Той я е написал точно за такива като теб. Като толкова мразиш Ганьо, чупи се при Зорба, при Настрадин Ходжа, Крали Марко, ако щеш направо при Борат иди. Явно курникът, в който си отгледан, ти е стеснил мозъка.

24.   Дежа вю, "успешните" разправят колко лоши били другите! Същите са си заслужили да са такива, въобще не стават за нищо - за разлика от успешните.

Предлагам авторката и другите като нея да се заселят на Марс, когато може да се направи, а нас, некадърните, да ни оставят, за да се мъчим тук! Не ви отива на величието да сте с такива низши твари, само ви цапат короните! Хващай скиптъра, свирни на слугите да ти повдигнат наметалото и се понасяй грациозно към покоите си, скъпа! Тук има само "некадърници".

25.   България е свършена. Въпрос на време е колко още може да издържи на всичко това, което я сполетява ден по ден-докато в един момент не изнемогне до такава степен, че вече хората нито ше могат да си плащат храната(за битови задължения няма смисъл да говоря), нито ше има кой да им преподава в училище/университет, кой да ги лекува, кой да им защити правата и т.н.Ама то какво искаме ние, когато 85 на сто от населението на страната е съставено от дъртаци, хора вече на доизживяване, старомодни, бедни, болни, а останалите са или цигани, или някви бежанци(с цялата условност на това понятие), или пък наркомани, пияници и тем подобни загубеняци...Много знае тя баба Пена от село какво иска, и как да потръгне държавата, икономиката и пр., тя авторката тука с един такъв патос тръгнала теории да ми развива, че ако не и да злобей-ами не, не виждам просто как могат да се променят нещата, явно докато не си отиде това поколение с мислене отпреди не знам колко време, промяна не можем да очакваме никаква, това е...всичко останало са приказки. Няма да се оправи тази държава, па най-интересното е че и останалите европейски държави вече почват да се сриват, и по един или друг начин да ги погубват управниците им, било то с тия безумни мерки, ковид и т.н., било някак още другояче...
И да, аз нищо не искам от живота си-нито развитие в работа, още по-малко пък сватба,деца, или семейство дори...Просто защото за държава, и градове като нашите не си струва да се блъскаш и да ги развиваш, за някакво мизерно заплащане!...Е а де,убийте ме с камъни сега, задето нищо не искам!...А никой дори не казва, само до 2030г с колко долу-горе още ше се свие таз държава, и каква територия ше бъди...ама айде, че много философско стана, спирам дотук.

26.   А дано. От твоите уста, божийте уши.
По-голям боклук от българина. Това е изкуствено създадена държава доказано незаслужаваща съществуване!