Споделена история от Други

Това правилно ли е според вас ?
Здравейте. Моля не взимайте въпросът който задавам за реторичен или пък породен от завист и омраза, защото познатите, скоро го обсъждах, ме изкараха точно такъв. По-скоро е провокиран от чувството за справедливост и неприязънът към двойните стандарти.
Олимпиадата свърши отдавна, а героите от нея все още са в заглавията на медиите. На повечето хора е ясно, че медиите привличат повече читатели, а с това и доходи от реклама, отразявайки точно такива позитивни новини. Но няма да се спирам върху това, а ще засегна друг аспект. Пак казвам, не правя подобни сметки от завист и омраза, но като се дръпне чертата, ще излезе, че от олимпиадата, някой 20 годишен си е осигурил доживотна пенсия с размер на три минимални заплати, отделно четвърт милион лева бонус и 2 нови автомобила. При останалите медалисти разчета е същият. Разбира се, при бронзовите и сребърните медалисти числата са други, включително и за треньорите, но ми разбирате идеята. Същевременно, същите тези, хора, заедно с треньорите до девето коляно станаха почетни граждани, дори и в градовете, които са пребивавали временно. Разбира се, след това всички, меко казано теглят една ма**а на държавата и бъдещето и поставяне и бързат да се пенсионират на 20-30 години, за да могат да си получават пенсията.
Няма нищо лошо във всичко това. Безспорно всички тези постижения носят косвени ползи за страната и усилията и труда, които за спечелване на медал никак не са малко, трябва да бъдат възнаграждавани.
Но от друга страна какво се случва със скритите герои? Визирам всички представители на професии, които носят не само косвени, а директни ползи за държавата и народа? Визирам научните работници в почти унищожените институти и академии. Научната дейност и разработки отдавна са изоставени от държавна, но тези хора продължават да работят усърдно, например по разработката на нови сортове земеделски култури, с които ще се изхранва населението или по технологии за пречистване на водата и въздуха. Стотици са тези разработки, които неумомуемо подобряват живота на хората. А какво се случва със всички тези учени, които са посветили цялата си кариера на това? Защо държавата, няма подобно отношение и към малкото решили да не избягат в частният сектор научни специалисти? Голяма част от тези хора, са се трудили по 40-50 години с някаква кауза и цел, но всичко това остава скрито.

Коментари

1.   Ами всичките им пари идват от огромната публика, която гледа "шоуто" и постиженията им. А те пък идват от химията, която изпиват. Ии така...