Споделена история от Други

Ще мога ли някога да се променя?
Здравейте. Пиша тук , защото имам нужда да споделя. Момиче на 20 съм. Пораснах главно с баба ми и баща ми ,като малка бях много срамежлива ,децата често ми се подиграваха. Е ,това и може би нестабилната ми семейна среда доведоха до непоносима тревожност ,дистанциране от хора ,агонизиране при публично говорене ,депресивни състояния постоянно. Не издържам. Сменям си мнението за секунди , изключително непостоянна и себекритична съм ,имам чувството ,че всички ме мразят. Смея да твърдя ,че преди бях умна ,но ми е все по-трудно да помня ,имам чувството ,че този стрес ,под който се намирам постоянно ми намалява умствения капацитет ,колкото и смешно да звучи. И да ,стреса си го създавам аз ,всичко е в главата ми ,осъзнавам го ,но не мога да го спра. Всичко ме дразни ,нищо не ме вълнува или мотивира ,нямам цел в живота си. Няколко пъти съм мислила за самоубийство. Преди това бяха просто епизоди , но от известно време е живота ми. Нямам пари за психолог ,иначе бих отишла. Затова бих била много благодарна ако някой може да ми даде и най-малкия съвет как мога да закрепя малко нестабилната си психика.

Коментари

1.   Търси групи да се включиш за походи из планини. Нямаш идея колко много пе ти помогне и укрепи това.

2.   Минал съм през същото. Ако те интересува, нещата се подобриха значително, но за целта трябваше да загубя родител. Мъката от загубата някак надделя над притеснителността ми и станах по-отпуснат сред непознати /е, още не съм екстроверт на годината, но е доста по-добре/. Не ти препоръчвам този метод, въобще даже!

Дано има и по-безопасен за близките ти начин да го постигнеш! Ще ми се и аз да бях намерил такъв навремето и покойни вече хора да ме бяха видели такъв. Лирическо отклонение, вече написах важното!

3.   Здравей! Знам, че ти е тежко, но си на 20 години! Това има огромно значение. Потърси нови възможности, намери си работа или започни да учиш ако имаш интерес в дадена област. Живеем във време, в което има възможности на всяка крачка така че пробвай се да ги откриеш. Надявам се поне да си в добри отношения с баща си и баба си та поне да получиш малко подкрепа от тях или потърси помощ от някой приятел поне да ти помогне малко в началото, в това няма нищо срамно и обидно просто живота ти трябва да тръгне в дадена посока. Прави нещата на малки крачки и етапи, не бързай да правиш огромни промени и да взимаш крайни решения, просто тръгни и ще видиш как самия живот ще започне да те учи. Не се отказвай и знай, че има много като теб и не си сама, успех и от все сърце ти пожелавам да успееш!

4.   Започни редовно да спортуваш, физическите усилия каляват психиката