Споделена история от Други

Обмислям да прося...
Здравейте!
За пореден път имам проблеми с това пусто образование в Лондон и финансирането.. Тъкмо се нормализират нещата-и ааааайде пак... 100 пъти съм мислел да се откажа, но все още има някаква надежда.... Но все пак.. Освен, че все трудно ми отпускат пари, ме оставят все на поправителни в университета. Мъча се, какво ли не правя-е няма и няма! Пак ме оставят на поправка. Само че, има лимит... Няколко пъти ако повтаряш, отказват да ти платят тази година. Вече искам да сменям специалността, че и без това тази, на която съм ми е трудна и безинтересна, обаче... първата година трябва да я платя аз, а сумата е 9250£.Няма от къде да ги взема тия пари! Каквото и да правя. Прекалено много са. Трябва или да се откажа окончателно, или-някой да ми даде. Отчаян съм вече.
Обмислям да моля хората за пари. Знам, че звучи малоумно и никой няма да е склонен да дава, ОСОБЕНО-големи суми, обаче ми се върти една шантава идея и искам да се допитам до вас, като ще ви замоля да не ме критикувате и нападате.
Мъж, на 21 години съм. Млад, красив...И мисля да използвам тези качества.. Знам, че случайни хора няма да се трогнат, обаче нещо ми казва, че гейовете са по-състрадателни, особено-към други мъже. И мисля да отида пред някой гей бар в Лондон, да стоя отпред, и който излиза някой от там, да обяснявам ситуацията и... Да им се моля за пари, да прося... Подозирам, че 100% сред тях ще има доста, така, богати, и само като ме видят ще се трогнат. Няма да си продавам тялото.Смятам,че ще ми дадат някакви пари само, като им обясня ситуацията и ги помоля. За един ден предполагам, че поне до 1000-2000 ще успея да събера.
Надявам се. Просто... няма, иначе от къде да събера толкова пари. В задънена улица съм...
Какво мислите? Имате ли някакъв опит с гейовете и състрадателни ли са? Ще ми дадат ли пари, според вас?
Благодаря за отделеното време!

Коментари

1.   Защо да просиш,заработи си ги зад гей бара.Да,гейовете наистина сме състрадателни хора,с радост си отваряме сърцата към закъсалите мъже.

2.   "гейовете и състрадателни ли са"
Въпросът е - а ти състрадателен ли си към гей който е седял на сухо :)?

Много са ми интересни тоя тип хора които търсят "състрадание". Всеки си има своите проблеми. Вярно е, че много мъже са малоумни и пръска пари по жени... за една усмивка. Но ми се струва, че само жените го умеят това, да доят и манипулират успешно мъжете. И не, мъжете не го правят от "състрадание", а им е такава биологичната природа. Не знам при гейовете как е, но ме съмнява, че ще ти се получи, особено за тая сума. Според мен от сега избирай - с гей или с някоя грозна дърта англичанка.

3.   Ако имаш някакъв талант, може да го показваш на улицата и хората да ти дават пари, като на уличните музиканти. Разбира се, зимата не е най-подходящото време. За гейове нямам представа честно казано, но не ми се вижда добра идея. Със сигурност ще искат нещо повече в замяна. Може да пуснеш кампания за набиране на средства във фейсбук. Моят мъж работи като ИТ в Германия и ми е разказвал как веднъж уикенда е видял негов колега, също на много добра позиция с висока заплата, да проси в центъра на близкия голям град. Питал го е какво по дяволите прави там и той е казал, че от няколко часа просене през уикенда припечелва много добре и подпомага семейството си. Варианти винаги има. Няма ли начин да получиш студентски кредит? В крайна сметка, ако и специалността не ти се удава, по-добре изкарай някой курс и започни работа поне на първо време.

4.   Това, което си измислил е толкова необичайно, че според мен тия хора ще си помислят, че искаш да проституираш. Кандидатствай, където е възможно, дори където е невъзможно за финансиране, потърси в Интернет. Преди години мой познат тъкмо се отчая и го одобриха за някакъв платен стаж и успя да завърши.

5.   Като си прост, чий х*й търсиш в Англия? Всеки “тарикат” се записва да “учи” там, само и само да гълта пари от държавата, после като се “наяде” спира със “ученето”, гепа мангите и заминава в България на “Хайлайф” за 3-4 месеца, щото толкова ви отнема да изхарчите 6-7 хиляди лева от “ученето” си във Англия. Тия, които “учат” в чужбина, не всички, но много от тях, ходят само да гълтат големи стипендии и после обратно в България. Кво си мислите, че ще ходите да обикаляте улиците и ще ви дават пари? Е, па много сте объркали държавата. Яко ми е, че страдаш, не защото те мразя, а защото си мислиш, че можеш да надхитриш ангийската система, ама тук хората в Англия не са прости, защото и аз живея тук и работя тук. Всички тия, които “лапате” пари от стипендиите сте мързеливи на кучета, защото си мислите, че това е България и раздават дипломи като топъл хляб. Тряаше някой да ти каже истината директно за да се осъзнаеш.

6.   Това че си мързелив и не искаш да учиш и да полагаш старание, че да си взимаш изпитите не е ничии проблем, а само твои. Имам много познати, които заминаха за Великобритания и си скъсват задниците от учене и работят и си правят така бюджетите, че за всичко да им стигат парите.
Какво изобщо правиш в чужбина след като нито ти се работи, нито ти се учи, какво си очаквал, че ще си почиваш и ще харчиш пари, а държавата ще ти дава ли?
Започни работа, поработи и тогава започни да учиш, ако все още ти се учи.
Защо не се прехврълиш в друга страна в която образованието е по-евтино?

7.   Хаха едва ли, хората са стиснат. Намери си работа и не учи неща дето не те влекат и не може да си вземеш изпитите. Даром нищо няма.

8.   А ще ти дадат, ще ти дадат... ама срещу няколко услуги. :)
Все знаех, че на 20 си наивен, ама ти изби рибата. Значи ще си стоиш ти пред гей бар, обаче те ще ти даваг пари без да искат да те...
И после тук някой ми развиваше теория, че хората, които учат в България са прости!
Мдааа, какви невероятно капацитети учат в чужбина!
Вашите със сигурност много ще се гордеят с теб!

9.   9 хил. паунда докато ги събереш с просене ще си завършил.
По добре заеби всичко и се върни и почни отначало, а не да просиш и то да чакаш гейовете. Това е мисленето на един бъдещ лузър. Сори брат, ама си точно такъв.

10.   Сори не дочетох статията до края, защото ми идва в повече. А защо не работиш на половин ден като куриер, болногледач или нещо такова. Ако усещаш, че не се справяш с университета или не ти паресва това което учиш не си длъжен да продължиш и не и срамно да се откажеш. Ако учиш университет само заради дипломата може да запишеш и нещо в България дистанционно или задочно.

11.   Номер 3, може другите във сайта да са се вързали на това, което си написал/а, ама мен трудно ще излъжеш. В Германия, ИТ специалист, със висока заплата и ми ходи да проси по улиците? Тия извари и манджи ги разправяй на някой друг. Мъжа ти и ти сте специалисти по лежането на гърба на държавата, която ви плаща социални помощи. Това, което се опитвам да ти кажа е, че според мен сте цигани, които отиват там, за ДС смучат евра от държавата. Казвам ти тия неща, защото като чуя “Германия” веднага се сещам за циганята, които крадат, че дори теглят кредити, връщат се в България и си строят къщи за хиляди левове. Тия неща ми ги каза мой познат, който е циганин и познава такива хора. Идват им писма, че ги търсят от банките и ако не върнат парите, отиват в немската пандела! А там панделата не е като при нас. Там лапаш курчета, за да не те очистят. ;)

12.   Убеден съм, че са състрадателни, но ти все пак си носи повечко вазелин, за всеки случай, де...

13.   Много нестандартно. Аз съм бисексуален, обаче такова нещо, като твоето и през ум не ми е минавало. Под достойнството ми е да прося пари, където и да е.
Може да започнеш да работиш някъде, като сервитьор или чистач, това са пак търсени професии.

14.   Момче, ако във Великобритания не можеш да си намериш работа, то къде тогава?
Намери сайтове за работа и си пусни CV там.
Познавам млади хора, които се дипломираха, работейки като барман на смени и без никакъв предишен опит.
Никой няма да ти даде пари, ако просиш. Ще поискат определена услуга в натура или ще те помислят за наркоман, а може и да полежиш на топло в полицията
Здрав, прав, корав, а проси? Хората не са толкова глупави.
Ако паразитният начин на мислене ти е присъщ к мързелът ти е в повече, може да послушаш съвета от по-горния оментар и да си намериш някоя платежоспособна кака, която да те отглежда срещу определено обслужване.

15.   Имаше същата тема преди известно време. Само че там не беше стигнал до решение:(((

16.   А не усещаш ли, че просто не ти се получават нещата с ученето? По-добре го зарязвай, от всяко дърво свирка не става.