Споделена история от Други

За музиката на купони
Здравейте! Каква музика обикновено слушате на купони и какво ви кара да се раздадете на макс? За мен това са рок метъл, фънк, понякога и рап. Тъпо ми става като се пусне чалга на купони, а масово се пускат такива песни и често се чувствам малко неловко, че не се раздавам с другите, но просто не ме кефи тоя стил и това си е. Мен лично ми разваля купона като се пусне чалга. Сега като ходих с групата от университета да празнуваме 8 декември съвсем се отвратих от тоя стил. Има ли и други които не се кефят на чалга на купони?

Коментари

1.   Много харесвам електронната музика, инструменталната, поп музиката също. На такива стилове, по-лесно се отпускам и не съм дърво.

П.П. Най-много обичам класическата и народна музика, но те не са подходящи за купони, така си мисля.

2.   Друго е като пуснат старите рок хитове от 70-те или 80-те. И аз не си падам по чалга.

3.   Компанията ти не е ли от хора с общи музикални вкусове? Имам познати, които слушат чалга, но не ходя с тях на купони. На такива места слушаме предимно фолк/викинг/дет метъл, пънк и готик рок. Все пак някои от най-върлите дърти метъли, които познавам, обожават Миле Китич и се напиват до безпаметност на него. Ретро чалгата също си има своя чар, просто защото е безумна по забавен начин, но това, което се прави в момента, нито може да му се смееш, нито има за какво да се хванеш... просто е тъпо и гнусно, така че те разбирам. Не бих излизала с хора или ходила по места, където се пускат маанета, това е. Нямаш много избор в случая - или не ходиш с тях/намираш си хора със сходни муз. предпочитания, или си седиш вкъщи.

4.   Поп, денс, пък, ню уейв и рок от 70-те до 90-те, но също и 2003-2013, като цяло не харесвам хаус, много ми бучат ушите, рап с малки изключения НЕ харесвам, нито чалгата, с малки изключения от 2003-2008, когато звечеше повече като денс, а те така или иначе копират гръцката поп музика.

5.   Ненавиждам чалга, също и народна музика. Мъжът ми и най-добрата ми приятелка също. Не сме се избирали по този критерий, но явно имаме доста допирни точки. На сватбата ни нямаше нито чалга, нито народна музика.

6.   Слушам т. нар. алтернативна музика, както и една стара прогресив рок банда Джетро Тъл, които за мен са най-доброто, което се е случвало в рок музиката. Понеже те не се харесват почти на никого, като нещо по-популярно пускам Пласибо. Не понасям чалга, най-близкото до нея, което ми харесва, е Дубиоза Колектив. Но и там удрям на камък сред приятелите…Иначе хаус става за неангажиращ фон

7.   Песните на яките рок динозаври са просто създадени за купони.

Никога няма да забравя едно издание на "Световните музикални награди" през 2010-та, когато за цялостно творчество отличиха "Скорпиънс". Общо взето бяха подредили цялата зала като една голяма дискотека, готова за парти, с маси и сепарета и със сцена, на която да се изявават призьорите.
Когато пееха Кели Роулънд, Дженифър Лопез или Намие Амуро, публиката в залата беше тиха и аплодираше вяло. Най-накрая излязоха Клаус Майне и останалите "скорпиони" да забият както само те знаят. Изпяха три парчета и то - не докрай, и вдигнаха цялата зала на крака. Изобщо който си го може, си го може.

8.   От автора към коментар 6: Джетро Тъл са наистина гениални, и аз ги слушам доста.

9.   Слушам предимно поп музика и съвременен R&B. Чалгата не я понасям.