Споделена история от Други

Грополитически анализ.
Хелоу. Краварите и орките отново се скараха. То всичко е един театър. Нищо няма да се случи. Най-много американците да ядосат Русия още, те да спрат на нас газа и американците си се прибират зад океана, а ние тука седим на свещи заради тях. Каквото стане някъде вечно България го отнася малко или много. Много модерно стана да се правят така наречените геополитически анализи. В Ютюб правят много гледания. Има цели канали. В България също трупат голям интерес. Геополитическият анализ ти позволява да надникнеш в бъдещето без да си екстрасенс. Дори баба Ванга ти казва евала. Има много анализатори тука. На пръв поглед изглежда лесно, но реално е много трудно. Трябва да се учиш години, за да умееш да правиш геополитически анализ. Ние както казах имаме много и има голям интерес в това. В Ютюб правят по 20, 30, 40, 50, 80 и по над 100 хиляди гледания. Виждал съм един старец с бяла коса, забравих му името. Канят го. Харизматичен човек е. Долу в коментарите под едно видео някой написал Тоя го видях, жива енциклопедия е. Ами точно. Живял е дълго и е имал време да се научи. И пак прави грешки. Считайте тогава колко е трудно да се прави качествен геополитически анализ. Като цяло ние в България се интересуваме от нещата, които пряко ни касаят. Това Армения и Азербайджан се били в Карабах, Австралия купила подводници да се противопоставя на Китай, нас тия неща много не ни вълнуват. Според мен има връзка с нас, но ше си проличи след време. Но да, интересуваме се единствено от България. Това засяга нас, това трупа интерес. И като видиш някое видео на 5-6 години почваш да се смееш. Тези анализи са популярни в цял свят. Има англоезични канали, дето само с тях се занимават. Но те не са като нашите застава анализаторът в студио пред журналист и двамата говорят. Техните са една анимация, зад нея скрит човек с роботски глас. Ето някакъв Нахширван, мисля, че така се казваше. Почва клипът. Тоя Нахширван никога не се е показвал. Не го знаеш кой е, какъв е, може ли да се използва за мадежден източник, платен ли е, не е ли, какви са неговите източници? Още в началото прекъсва видеото и казва Тва видео е спонсорирано от тази игра, свалете си я, дават награди. Кажете ми може ли човек, който никога не се е показвал, никой не го знае какъв е го е спонсорирала видео игра да прави геополитически анализ? Или един друг. Нахширван поне си каза името, макар че с акцента му трудно можеш да го разбереш. Тоя другия и името не си е казал. Нито се е показал. Единствено е казал, че живее в Тексас. Показва анимация и се крие зад роботски глас. За Афганистан говори, за Ирак. Винаги трябва да се има едно голямо на ум за тия. Зад анимацията и роботския глас може да е всеки. Щом има анимация сигурно е платено. После мрънкаме защо имало цензура? Тя цензурата тепърва започва да става все по-тежка и по-тежка. Заради ей такива като тия. Дезинформацията е световна памдемия. Необразоваността и наивността вървят ръка са ръка. Използват невежеството на хората, за да привлекат интереса им и често бълват глупости, на които масите вярват. От там големите се принуждават да ни налагат все по-тежка цензура. Изглежда, че на нас за кратко ни беше дадена една свобода, с която за съжаление някои хора злоупотребиха и сега тя ще ни бъде отнета. Видимо не бяхме готови за такава свобода. С нейна дойде и отговорност, която не можахме да поемем. Говоря като цяло за света. В България положението също е тежко. 112-то място по свобода на словото и все пак са останали няколко медии и студия, където някой да може да каже нещо. И пак често са глупости. Или пък Цани, който много твърди, че е свободен, а бръщолеви някакви небивалици и ги качва в Пейтриън, после “Платете ми абонамент! ” Много свободно. Преди да снимаш и да качваш е било привилегия за малцина избрани. Сега и първокласник може. Ами, не бяхме готови и сега мрънкаме, че цензура имало. Ще има.

Коментари

1.   Старецът се казва Валентин Вацев и горещо го препоръчвам за всеки, с IQ над стайна температура. Иво Христов също е интересен. Жалко, че масата хора не се интересуват от тези неща, те мислят прекалено праволинейно и ограничено - Лошата Русия напада добрата Украйна, коронавируса е естествен и като се ваксинираме всички ще изчезне, и още много много примери.... Никой не се пита КОЙ, КАКВО, ЗАЩО.

2.   Той Иво Христов го каза : "хората очакват от нас да хвърляме боб".
Ами няма такова нещо . Това е АНАЛИЗ , не е ПРОГНОЗА .
Така че авторе успокой малко топката.

Евала че има хора като тези с акъл в главата , че повечето на запад ( англичани, холандци и германци напр. ) Не само че нямат капацитет ами и 90% са ваксинирани, без даже да знаят какво са си сложили.