Споделена история от Други

Стоките в кауфланд
Днес 15.02.22 си купих "Шеф месар обезкостен пилешки бут" 0,650кг за 5,19 лв.
Току що го отворих! То не мирише, а вони! И лепне! Няма опция да кача снимка на касова бележка и месото!

Коментари

1.   Можеш да я върнеш и дори ти даваха няколко лева като компенсация.

2.   Върни го с касовата бележка и опаковката. Това ми напомня баба, лела й пръст, която ходеше да се разправя с Билла

3.   Специално кауфланда връщат пари, връщал съм стока няколко пъти. Веднъж взех пакет от 500гр с надпис кимион, отворих го вътре подправка ким, върнах го и не само ми върнаха парите, а веднага свалиха стоката с объркано име от рафтовете. При мен особенност е че живея на 500 метра от магазина и не ми ли хареса нещо не ми е проблем да го върна, винаги досега са се отнасяли с уважение връщали са парите и веднага са пращали служител да провери цялата стока от която са получили оплакване.
Важно е обаче когато връщаш стока тя все още да е в годност, тоест ако си взел нещо на "супер промоция" защото днес му свършва срока на годност е нормално на следващия ден да не носят отговорност, за стока която и е минал срока.

4.   Стоки с ниско качество, неоправдаващо цените. Това е Кауфланд.

5.   И плодовете са винаги развалени,мухлясали и има мухички

6.   Качи снимка тук https://imgur.com/upload
и сложи линка с нея в коментар.

7.   Ако бутче 650гр е 5, 19лв , значи кило за около 8лв...
.
В Англия сме , тук бутчета никой не яде, пилешко филе (гърди) е около 3. 50 до 4 (8лв - 9лв)
.
Ебаси скъпотията в България...

8.   Нещо смешно! Преди три часа бях в Била, питах служителка имат ли замразена пица по три броя в кутия, тя ми отговори, не, но шефа каза че си е купил такава на прмоция в кауфланд и разказа че я е прегорил. Чудих се как да не се разсмея, управителя на била ходил си купил замръзени пици от кауфландската промоция, и ги прегорил при печенето, и се оплакал на служителите си, боже господи, какви хора назначават за управители.

9.   От години спряхме аз и семейството ми да пазаруваме оттам, както са споменали и по-горе — висока цена за покъртително ниско качество.

10.   Въпроса не е само в това, да върнеш стоката и да си вземеш парите!
"Шеф месар пилешки бут" не беше на промоция, а с редовна цена!
Взех го следобед на 15. 02 с годност до 18. 02.
Купих го за да направя вечеря с него! Нормално ли е вечер да обикалям да връщам развален продукт, защото някой не си е свършил работата, вместо да направя вечеря и да почивам след моя работен ден?
Както споменах, въпроса не е в това дали ще ми върнат парите, а в това всеки коректно да си върши работата!

11.   А добър вечер! Аз като си идвам в България си нося храна от Скандинавието. Това, което се продава като храна в България е геноцид и легално убиване на хората.

Чингис Хан

12.   Никога не купувам месо от Куфланд. Винаги е с лошо качество, а каймата им ми бие на свинска мас. Купувай си месото от месарски магазин или поне не от Куфланд.

13.   Време е да разбереш едно нещо. Няма магазин, който да реализира такива обеми продукция и вътре всичко да е топ качество. Просто няма как. Невъзможно е. Задължително вътре ще преобладават боклуците. Нали си даваш сметка, че този магазин днес е продал 1-2 тона пилешко. Смяташ, че при тия обеми, някой може да прегледа всяка партида, да види всяка бройка и ако нещо не е наред, да вдигне пара на доставчика? Ми няма как. Невъзможно е. А и те нямат голям избор на доставчици, именно заради обемите стока, които продават. Работят само с много големи. Това още повече качва риска до крайния клиент да стигат боклуци.

14.   Не научихте ли на Кауфланд номерата? Евтини зеленчуци (най-вече когато са увяхнали или изгнили) и скубане за останалото. Примерно по-евтини кренвирши, уж същата марка като друго. Но не са евтини, защото са велики партньори и всеки им прави намаления. Не - просто ония искат по-ниска цена, а производителя казва "Е добре, щом искаш ще слагаме по-малко/по-старо месо и ще излезе сметката". Крушка да си купиш - цената двойна, но човекът вярва, че е Хубаво и евтино. Пак са по-стока от Лидъл - дам помията е пълна като започнеш от това цената да се отнася за стоката на половин метър по-долу.