Споделена история от Други

Не знам как се чувствам и какво чувствам!
Здравейте! Всички знаем в момента какво се случва. Искам да си излея душата тук и моля без да ме нападате. Истината е,че не знам какво чувствам. На коя страна да бъда? Не знам и не знам. Объркана съм и то много. Бушува буря в мен. Попринцип дори аз самата не се познавам. Мисля,че страдам от психипеско разстройство. През годините бях доста тъпкана и безгласна буква и мисля,че това ми повлия на психиката. Не се зачиташе моето мнение а и ме беше страх да го изразявам. И сега е така. Затова съм раздвоена,не знам какво да кажа,дали ще е направилното място,дали няма да ме упрекнат от всичко това се страхувам. Знам,че не винаги ще съм права и съм свикнала да се съобразявам и изслушвам чуждото мнение.Но от сруга страна искам да се харесам на всички и да не бъда мразена! Възможно ли е от това,че все още съм на 19 години ? Какво да правя,как да съм в мир със себе си? Помощ

Коментари

1.   Трябва да се научиш да пазиш своето спокойствие.
Хубаво правиш, че изслушваш. Това е признак на добро възпитание, но изобщо не си длъжна да се съгласяваш с отсрещната страна. Изслушвай, но не се поддавай да влизаш в обяснителен режим, също и на спорове. Често точно това е целта - в теб да се активира излишна емоционалност, чрез която да те смачкат или поне обработят в някаква посока. Настрой се да гледаш своите си интереси. И не ги споделяй наляво-надясно. Никой не може да е харесван от всички, а и не е нужно.

2.   Говори с приятели, всеки има нужда да споделя.

Идеята, че можеш да се харесаш на всекиго, не работи в реалния живот - има различни гледни точки и философии, невъзможно е да угодиш всекиму.

3.   Ти не, че не знаеш на чия страна да бъдеш и какво чувстваш и мислиш, но те е страх от грешки и провал.

4.   Здрасти, колебаещо се хлапе.
Първо, искам да подчертая дебело, че нищо особено не ти е сбъркано. Ти си нормално момиче и е абсолютно в реда на нещата да не си съвсем наясно със себе си. Трябва обаче да те разочаровам. Никой от хората тук не може да ти даде адекватен съвет, защото просто не посочваш в какво точно се изразяват колебанията ти. Най-добрият начин да излезеш от това е да потърсиш съвет от човек с повече опит, в когото имаш доверие. Другият ти вариант е да седнеш и да опиташ колкото може по-трезво да обмислиш всички "за" и "против", свързани с нещата, над които се колебаеш. Може да опиташ и да описваш чувствата си. Когато пишеш или разсъждаваш на глас, по-лесно достигаш до същината на онова, над което се колебаеш или над начина, по който се чувстваш. Ако проблемът ти се задълбочи, не бива да се притесняваш да потърсиш и помощ от психолог. Истината е, че колкото и да се гледа с предразсъдъци на такива специалисти, само психолог може да те посъветва безпристрастно и ползотворно.
Пожелавам ти успех и по-голяма увереност в себе си!