Споделена история от Други

Депресия?
Здравейте на всички. Имам чувството, че съм в някаква депресия и то от години, сигурно от 2013. Аз съм на 19 години, момиче. Нямам интерес вече ама към нищо, преди поне имах нещо, което ме влечеше, но и към него изгубих интерес.
Осъзнавам, че близо вече 3 години завиждам на хората и най-вече момичетата. Завиждам, че са красиви, имат самочувствие, постоянно се снимат от някъде, дори завиждам, че имат гаджета. Да аз никога не съм имала и предполагам от там идва и завистта. Постоянно съм в социалните мрежи и гледам и завиждам на всички, да ви кажа аз нямам самочувствие, защото се имам за тъпа и грозна, сама се принизявам и унижавам. Всеки ден си казвам, колко съм грозна и тъпа и дебела и нямам вече сили и много завиждам, НО ОСЪЗНАВАМ, ЧЕ НЕ Е ХУБАВО И ДОРИ НЕ ИСКАМ ДА ГО ПРАВЯ, НО НЕ МОГАА ДА СПРА. КАКВО ДА НАПРАВЯ, ЧЕ ДА СЕ ОТТЪРВА ОТ ТОВА ТЕГАВО ЧУВСТВО. МОЛЯ ВИ ЗА ПОМОЩ. НЕ МЕ ОБИЖДАЙТЕ МОЛЯ ВИ, ТЪРСЯ САМО СЪВЕТИ. БЛАГОДАРЯ

Коментари

1.   До авторката,
М39
Момиче с рев хленч нищо не се постига.Най големия дар от природата имаш Младост и женска красота. Всеки мъж в целия свят иска,умира за приятелка от 20 до 37 г жена.
1.Учи английски.Чети българска литература.
2.Запиши висше право ,финанси.
Всеки български работодател търси жени млади за администратор.
3.Запиши плуване,народни танци, художествена гимнастика.
4.Направи си хранителна диета.
5.Най важното в живота желязна психика Поставям си Цел - Красива и умна девойка.Започвам да уча усилено месеци наред,години,Тренирам усилено гимнастика,без отказване няколко години .Не гледам другите приятелки,ще работя усилено върху тяло ,интелект,професия бъдещ приятел.Работя без отказ, без, мързел без, оправдания,оплаквания,чуждо мнение.Ще се консултирам с диетолог ако трябва ,ще чета книги за интелект и ще ходя 2,3 км през ден в парка.Аз сама ще си оправя живота и ще се боря и много ще се трудят за собственото си щастие.
Момиче усмихвай се и работи по въпросите.Сама трябва да се оправиш.
Без оплаквания,повече действия.Успех.

2.   Потърси помощ при психолог вместо по сайтовете. И спри да ровиш из Фейсбук.