Споделена история от Други

Поредната лудост. Бензина става 5 лв. литъра !!
Пиша това, понеделник сутринта, след като цената на нефта мина 130 долара. С други думи, това ще рече, че до месец и бензина ще достигне 5 лв. Българските медии отново мълчат, дори и по обяд, няколко часа след като се случи това. Това ако не е новина, здраве му кажи. Но българските медии все още мълчат, а е обяд.....
Разбира се, чакат да получат вече подготвените от някое посолство материали, да ги преведат и публикуват.
Единствено в един "авторитетните" български сайтове за бизнес новини, има статия от преди малко, как светът ще бъде по-добър и как човечеството ще се справи дори и с тези цени. Току виж зимата вече била преминала, масово хората имали вече електромобили, а и без това покрай пандемията са се отучили да пътуват, та с две думи почти няма да забележа по-скъпият бензин.
Звучи прекрасно, ако се отнася за жителите на Ориндж Каунти или лондонското сити, но за останалите ? Нали с това ще издигнат и цените на всичко ? От легените за пране до клечките за зъби. Всичко ще се вдигне. Защо на никой не му прави впечатление ? 90% от хората сякаш са в някаква утопия, гледат опиянени и си мислят, че това е нормално. Останалите 10 ще спечелят от цялата ситуация било то директно, чрез бизнеса си или индиректно чрез електронната няма търговия. Ами останалите ? Толкова шосе загрижиха за Украйна и нечии презокеански интереси, че жертват и себе си ? То е ясно, че нищо не може да се направи, но най-парадоксалното е, че продължават да защитават тази политика и с мълчаливо съгласие приемат последиците.

Коментари

2.   Американците умишлено намалиха производството и напечатаха много много пари. В комбинация и с войната се случи това. И тепърва ще сме свидетели на истинска инфлация.

3.   Нали купуваме от Русия - не само не трябва да се покачва, ами да му свалят цената у нас - западняците спряха да вземат от тях и сега руснаците се чудят как да си продадат ресурсите.
Ако вдигнат цените у нас - спекула е и трябва да има народни протести!

4.   3, напротив една война намалява производството, отделно самата война гълта много петрол. Съответно става дефицитен. Тази техника трябва да се захранва с гориво. Знаеш ли, че един летатлен час на един изтребител струва нефт за хиляди долари. А това са десетки и стотици изтребители, танкове, БТР-и и какво ли не, отделно цялата логистика, инфраструктура и какво ли не, които ги съпровождат. Само от руска страна има 160 000 войници в Украйна и не знам още колко украинци. Представи си колко техника е това.

6.   Аааа питай Кирчо ,дето техните го търсят да го бият (справки Георги Парцалев)
Той ще ти каже защо бензина е 15лв. Хубавец .

А Руснаците не ги мислете . Те си опекоха баницата много , много добре преди да я почнат тая чистка

Z

7.   За бензина цената ще ндхвърли 5лв. По големия проблем е че държавата не е подготвена с хляб.
Цитирам Петков пред Ройтерс:
"правителство също ще започне внос на 1,5 милиона тона пшеница, за да осигури хранителните си доставки до реколтата следващата година"

Пшеница ще внасяме, бе хора, разпродали са всичко, макар че твърдяха че България има запаси за две години напред, оказва се че нямаме пшеница да изкараме до юли.

8.   Бензин няма да има, хляб няма да има, нищо няма да има тук. Хайде, събирайте багажа и към Масква, путин ви чака там с опечената баница. Може и към Северна Корея, този рай на земята.

9.   Глупаци.

Братан.

10.   Но.6 малко си гнусен така като говориш за вие . Щото то живееш в същия бардак. Ако си мислиш че ако си в чужбина ще е по-добре малко си се излъгал

11.   Днес много се смях, слушайки любимецът на умнокрасивитета - Кирил Петков. "Няма да подкрепяме санкции, които не можем да си позволим". Брех, ма' верно ли? Късно е, батка, късно е. Вече сме в списъка с неприятелски държави. Това не значи, че ще ни превзимат, а просто ще ни секнат ресурсите или ще ги дадат на тройна цена, когато Руснаците спрат да се занимават с войната.

С изключение на няколко неутрални държави (примерно Турция, втората армия в НАТО), цяла Европа не иска да санкционира Русия в сферата на петрола/газта. Тотално неадекватни всички лидери. Че то върви ръка за ръка, бе. Хахаха. Доста смешно. Т'ва като "наплюх те пред всички, но когато сме насаме сме приятели". Пълен цирк. Ще плачем за неутралитет ние, ама нейсе.

12.   Бързахте да гласувате за "Продължаваме промяната" пък сега ревете :DDD продължава промяната и определено ще ни закопаят още повече! А вашият Кирилчо ще вземе частното самолетче и хоп в Канада пък ние ще му сърбаме попарата

13.   4, Русия не успява да пласира над 60% от суровия си петрол в момента, не искат да го купуват заради войната, може да го провериш това.

Цялата работа с горивата у нас е спекула, 100 %.