Споделена история от Други

Отново съм в депресия
Здравейте! В депресия съм, защото виждам света като много лошо място. Две години ми беше омръзнало от фалшивият корона вирус. Сега има инфлация и не мога да свържа двата края и съм принудена да мизерствам, защото цените са много високи. Аз съм на 19 години и работя, никой не ми помага, защото съм от много бедно семейство, дори се страхувам дали утре ще имам какво да ям. Интересувам се от политика и тайни общества и знам доста неща, които аз не мога да променя, но ме натоварват. Осъзнавам, че Америка контролира света, никога няма да спре да убива невинни хора за да трупа пари и вечно ще промива мозъците и настройва хората, както в момента е чрез медията. До няколко години вярвам, че Европа ще се обедини и ще стане нещо като САЩ, като “Европейски обединени щати”, за да може да ни управляват още по-лесно. Осъзнавам, че вече не живеем спокойно, както преди. Мразя войните и се страхувам за живота си. На властите, които управляват света не им пука за нас. Ние сме едни малки марионетки, които ни насилват да правим това, които за тях е добре, а нас да ни ядат кучетата. Аз съм само на 19, не съм пътувала извън България, не съм направила почти нищо. Знам, че всички хора са в тази ситуация, дори има и по-зле за съжаление, но просто исках да споделя. Страх ме е от това, че може да умра или някой близък. Много съм отчаяна. Надявам се да спрат всички войни, които има в момента по света и да изчезне инфлацията или да се увеличат заплатите и всички да бъдем щастливи. Но глупавите тайни общества няма да спрат, те са господарите. Знам доста информация относно тях, дори знаех за вируса преди да се е случил, както и за ваксините с чипове, проблемите в Европа и финансовата криза, една от целите на масоните е населението на света да се сведе до половин милиард. Всички неща ги знаех предварително, че ще се случат и те наистина се случиха и аз бях подготвена. Тъй като имам информация за бъдещето аз чувствам някак малко по-голяма сигурност от другите хора, които са изненадани, но все пак се чувствам депресирана и отчаяна.

Коментари

1.   И да се тревожиш, няма как нищо да промениш, само по-зле ще станеш психически. (Аз също съм бил в подобна депресия като теб, но заради това, че масата хора не се интересува за природата и тн, когато бях по-млад.)
Животът е страдание за повечето хора на земята. Имаше един американски философ, който разправяше, че анимационните филми на Дисни са ужасни, тъй като създавали нереалистични представи в децата за любовта и прочие.
Самата идея за това какъв трябва да е животът днес е една подобна химера - радвай се, че имаш покрив и какво да ядеш днес, много хора по света и това нямат, а в бъдещето кой знае какво ни очаква всички хора на земята с тези глобални екологични и кличатични промени.
Приеми света какъвто е, а вместо да се тормозиш, се опитай да живееш достойно и да се развиваш като човек.

4.   Пише ти една чипирана.
Противоречиш си. Прочети си пак писанието, може би ще се разбереш сама.
Ако не искаш да си жертва тайните общества, не ползвай телефон и компютър.
Тайните общества, за това са тайни, за да не са ясни за всеки, който щрака по клавиатурата. И като станем половин милиард, който ще изкарва кинтите? Явно, не си ти и аз не съм. Едно от противоречията ти е, че се мислиш за посветена, а си само изпълнена със страх, който те побърква.
Насочи усилията си за подобряване на собствения си живот, а не да разкриваш всички тайни.
Ако се замислиш, ще се сетиш, че животът на земята винаги е бил труден. И сега за нас е такъв.

5.   Не съм съгласен с коментар 1, защото светът в момента е ад, поради мнения като неговите - нищо не прави, приеми този ад, да живееш хубаво било химера... Докато има хора като коментар 1, които приемат ада за нещо нормално и нещо, което го напряга, то и светът ще продължи да се влошава!

6.   Така е като четеш троловете в Интернет. И Русия убива хора , пък и не само тя. Глупостите за тайни общества и пр, също. Защо момиче, сега, когато си в най-хубавата си възраст - млада, здрава, хубава, седиш и си се забила в Нета? Излез навън, разходи се сред природата, спести пари от интернет и отиди на екскурзия, примерно в Одрин, в Македония, в Гърция. Виж свят, хубави неща... Дори и от пандемията не бива да те е страх, защото на твоята възраст рядко е сериозна. Ако те е страх се ваксинирай. Или троловете в нета се успели да те излъжат и за това? Спри да четеш и да влизаш в интернет и животът ти ще стане много по-хубав. Там къде платени тролове, къде психопати си пишат каквото искат, без никакъв контрол. И ти вярваш на всичките лъжи и? Вземи се в ръце, спри си интернета и отиди навън, флиртувай, забавлявай се. Учи нещо, за да имаш по-добри доходи в бъдеще. И си живей живота. Та ти си на 19 г.

7.   5, светът от ерата на бумърите е приключил и американската мечта e непостижима вече дори в държавата на най-големите консуматори. Спри телевизията и медиите и се огледай какво се случва в реалността.
Живей пълноценно, докато все още можеш да го направиш - нямаш повече от 10-15 години (тези, които са правили климатичните прогнози са били доста консервативни, може да се окаже, че след 5 години примерно ще дойде момента, в който няма ледници и климатът тотално ще откачи и впоследствие по-голямата част от биосферата ще измре от глад и стихии).

8.   "ваксините с чипове"
Какво има в тия ваксини само big pharma наистина знае, но определено няма "чипове" :). С това показваш, че консумираш много "алтернативни медии", които са точно толкова лъжливи колкото и другите... Че никоя от тези големи сили не се е замислила за здравето и благоденствието на хората, а си имат тайните мотиви е ясно. Няма по-тъжно нещо от човек, който си мисли, че шефовете на големите корпорации, банки, политически партии... са се размислили за тях. Тези хора са заседнали с мислене на 7 годишни - ей тези са добрите, пък тези са лошите...

Но го погледни от положителната страна, ако разбереш, че всичко това е фалш и пропаганда, и реално всеки си преследва собственият интерес, на каквато и да цена, няма "добри"... В определен смисъл имаш голямо предимство в живота. Примерно, тая инфлация... Аз се подготвям за нея, от 10-тина години. За мен не е изненада, защото знам как работи финансовата система и как се дои простолюдието. Короната също е тясно свързана с разпада на финансовата система, но аз лично го гледам от положителната страна - поне не направиха войната... Но ей ти, и войната стана. Исторически, този период в който сме - на цивилизационен разпад, винаги е свързан с войни. Според мен ситуацията само ще се влошава. Кофти, но поне като осъзнаваш положението в което си, можеш да направиш нещо. За съжаление си много малка на 19 да направиш кой знае какво, но като знам младежите на твоята възраст колко са зле и неподготвени за мизерията която ги чака... Така че, опичай си акъла, и ще си по-добре подготвена. Животът винаги е бил тежък, просто финансовата система която създадоха в Америка след 70-те години благоприятства за икомомически бум. Но след бум, повечето не знаят, че следва бъст... Повечето не само българи, но и западняци не знаят какъв е оригиналният Американски модел, и че той вече не съществува. Това което ги направи велики, те го разрушиха. Което е нормално за историята на вида ни.