Споделена история от Други

Абе тея американци малко не изнагляха ли вече?
Първо искаха от нас да предадем авиацията си на Украйна, а сега военният им министър идвал да ни убеждава да им дадем нашите ПВО системи С-300. Тея малко не се ли усещат вече. Най-богата държава, нали са икономика номер 1. Нашите власти въобще не бива да се срещат с тях, камоли да се съгласяват. И все пак ми е интересно кой от тоя народ продължава да гласува за про-американски партии след всичко това.

Коментари

1.   Къш, бе путински трол!

2.   Сега соросоидите ще те изядат с дрехите :)

3.   Наясно си предполагам от коя година е системата С-300 и какво може с днешна дата. Нищо не може! Проблемът е, че и у нас, и в Украйна, няма обучени хора, които да работят с друго. На сегашния етап едва ли има проблем да им се доставят Астер от Италия , полските Гром...Но в Украйна няма кой да работи с тях. Цялата инфраструктура е още по стандарти от едно време. Това са много стари системи.

4.   Виж сега,не знам дали знаеш историята на страната ни,но в последните 100 години ние вечно сме нечий сателит:първо на Германия,после на Съветския съюз,а сега на Европейския съюз и нато(разбира сащ,защото те командват там),нищо различно просто сме сменили политическата си ориентация на 180 градуса,щото така е по-изгодно и съответно трябва да се съобразяваме с техните директиви и изисквания защото иначе няма да има еврофондове,помощи и чуждестранни инвестиции(колкото и мижави да са те) в страната ни от което разбира се се облагодетелстват малка група от хора и си живеят прекрасно,останалите кучета ги яли дано ме разбра

5.   Американците изнагляха, само че не малко, а много. Искат да ни вкарат във войната, а те да гледат "екшън" отдалеч. Както винаги са го и правили.

Някой да не се заблуди само че трябвало да даваме оръжия, защото "били съветски и само с тях можели да боравят украинците..", не, не..

Такива системи могат да купят американците и да ги дадат от всяка постсъветска страна, стига да пожелаят могат да купят и да ги дадат от свое име. Само че не това е целта.

Целта е публично вкарване на страните около Русия във враждебен на нея лагер, официално, пред медиите. Искат да ни направят мишена и пушечно месо. А нашите политически прислужници тип Роско Плевнелиев, Кики и онези лекета от "Демократична България" първи ще се съгласят..

Нещата са много сериозни, за жалост здрав разум, който да крещи "НЕУТРАЛИТЕТ", очевидно липсва

6.   До 3,
С-300 "не можела нищо" ....Същата с която Сирия сваля "безаналоговите Томахавки"? ПВО не е само едни С-300, ако това не ти е ясно няма какво повече да коментираме!

7.   Мнението на номер 4 се покрива с моето, а и ми се струва най-близко до действителността. Единственото, което не съм съгласен с него е: "просто сме сменили политическата си ориентация на 180 градуса". Така написано излиза, че ние сме си сменили политическата ориентация. Истината е, че винаги някой друг (не ние) го прави това. Сякаш, някой ни пита в Ялта, ние с кои искаме да бъдем, толкова ни питаха и в Малта на срещата Рейгън-Горбачов, когато се обсъждаше Европа след падането на СССР, а не след дълго НАТО тръгна на изток и ние се "присъединихме" към него. За съжаление такава е съдбата на малките, да нямат право на свободен избор. Дали ще си към имперска и нацистка Германия, Съветския съюз или САЩ, нас (това включва и всички други страни в Европа) не ни питат дали сме за или против. Просто ти се спуска директивата и от нашите управници се очаква да я изпълнят. Някой ден може да станем и сателит на Китай, кой знае.
Въпросът е да си живееш живота въпреки тези неща, защото едва ли ще можеш да промениш нещо, ако се пробваш, но можеш да си го пропилееш в опит да се бориш с вятърни мелници.

8.   до номер 3

системите С-300 са по-добри от американските "Пейтриът". Именно тяхното наличие в арсенала на армията ни нарежда България на второ място по ПВО възможности на Балканския полуостров. Първа е Турция, която има С-400. Техниката във военната сфера се отличава с дълъг живот или поне не можем да наречем С-300 остарели. Например половината от действащите самолетоносачи на САЩ са от преди 88-ма година, когато всъщност са и произведени нашите С-300.

9.   Не съм чувал по-голяма идиотшина. Най-големия търговец на оръжие в света ще моли най-умрялата държава в цивилизования свят да дарява оръжия на нацистите! Това ли измислиха целия сенат на САЩ след вчерашното кино? А да ни върнат парите за изтребителите заедно с неустойка става ли? Единственото което Киро може да подарява е сладкарницата на жена си! Дайте да дадем! Безплатно, разбира се, щото сме демократи и много богати. После американците ще ни предоставят модерни патриоти много изгодно. По $1 милиард бройката. И с доставка през 2035г. Сега предателя Кирчо ще ги хариже на Украйна и ще ни оголи съвсем гъза. Ако това правителство си позволи да даде каквото и да е оръжие на пентагона, това ще е едно от последните решения, които ще вземе! Харвардците ще бъдат изгонени с камъни от България!

10.   Аз предлагам да предадем на Украйна Кирил Петков, Христо Иванов, Бойко Борисов и всички други евро-атлантици. Мисля, че това ще е един добър принос, защото живата сила е най-важна.

12.   Искат да стане с нас същото като с братята ни украинци и руснаци-да се избият взаимно и да изчезнат от картата, без запада да дава жертви. Руснаците да дойдат и нас да ни попилят, като с това да дадат колкото се може повече жертви. Това е замисълът.

13.   Най-голямата икономика е Китай пич. САЩ нямат икономика след Рейгън. Издържат се предимно от въздушни пари, тоест спекулативни компании. Най-известния им щат Калифорния икономиката му се крепи предимно на шоу бизнес.До като братска Русия притежават истински източници на пари и държат най-важните ресурси за човечеството. Най-големия дърводобив го държи Русия, газ, петрол, мед, алуминий. Обаче понеже Ганчо е невеж мързи го да чете, и за това се кланя на мики мауси като САЩ. Която някого е била собственост на нидерландците межеувпрочем, които са я трампили за Сюринам. Четете бе хора, смъртно опасно е да си прост.

Чингис Хан

14.   Настоящата ситуация ни дава добър шанс да разкараме руската техника от армията. Което ще е огромен напредък. Има достатъчно добра европейска продукция.

15.   До номер 9,САЩ не искат ракетите ни. Искат да използват територията ни, както и тази на Румъния, за да си водят битките оттук. Също както стана с Украйна

17.   Хайде пак Ганьо търси под вола теле. Пак ни задължават, пак другите ни командват, пак голямата политика и пак вселената е срещу нас.
На украинците им трябват системи, които познават и с които могат да боравят. Ние имаме такива и е логично да им ги предоставиме. Ако на нас ни трябват няма да е веднага, до тогава ще се намери решение, но на украинците им са нужни сега. Колко ще са ефективни за тях, само Господ знае. А колко за нас това и Господ не знае.
Най-веротно С-300 най се вписват в тяхната ПВО, а колкото коя система била по-добра или по-скъпа са пълни глупости. Това зависи от един милион фактори и от цялостната организация, и стратегия на армията.

18.   NATO е военен съюз, Ганьо. Върши си задълженията или се махай.

19.   Американците гледат на ЕС като сателит, който не трябва да шава много, и едно военно положение и ново разцепване на Европа за тях е идеално. Това им е стратегията от много отдавна - да се разцепи Европа и Азия, ама повечето не са чели какава им е геополитическата игра. Конкретно България за тях е едно село, и както направиха мазалото в Сирия, Либия, Ирак, Афганистан, Украйна... няма да имат нищо против да вкарат и останалите бивши соц страни да се избиват помежду си. Това България да подкрепяла Украйна военно, е като актьора Зеленски, дето им връчи по една пушка на украинците, и да се бият с Руската армия... За съжаление живеем в обещство на 50 IQ хора, които не осъзнават абсурдността на ситуацията. Целта на Американците е да измре повече население, и създаде лош PR за Русия. Не че на Руснаците им пука.

Ама като си толкова тъп да защитаваш чужди интереси, без значение на Байдън или Путин... България е Натовска държава, и всякакъв опит на Нато да се меси в конфликта означава 3-та световна война. Тези про-американски настроени субекти, да се огледат с какво се занимава Америка последните десетилетия - печатане на пари, медйна пропаганда, и създаване на войни. Какво друго реално произвеждат технологично или културно? Същите тартори кати СССР...

20.   До 18, никой не ни е и питал дали го искаме тоя съюз, който и без това трябваше да се разпадне своевременно след СССР.
Оказва се обаче, че имало и такива хитреци като Швеция, Финландия и Австрия, които не са в него, а се ползват с всички привилегии на ЕС, за разлика от нас. След 15 години членство в ЕС, още не ни признават образованието на инженери (освен ИТ) и питат по интервюта за "специалист" дали БГ е членка на ЕС... След много мъчително мислене, накрая решават да вземат някой китаец, турчин или папуас от намибската пустиня и да му издават работна виза, стига да не е и българин.
Ценностната им система се изпърдя явно в момента, в който официално обявиха СССР за "победен" понеже вече дори не си правят и труда да си прикриват двойните стандарти.
Лошото в случая е, че ако не си връзкар или да ти бута кинти някоя страна да им препредаваш пропагандата, няма и в БГ работа да видиш.
Наистина няма друга такава диктатура, в която да ти го набутват отвсякъде, а ти да викаш йес, веУики сте... Ако комунизма е за идиоти, то демокрацията е за психо-мазохисти.

21.   Целият световен елит е нагъл, не само една от институциите им. Всичките са такива. Играят си шах един с друг, правят медийни циркове за нас, а ние им се връзваме.