Споделена история от Други

Как да се освободя от желанията си
Искам да нямам никакви желания. Знам, че каквото и да ми се случва, добро и зло, то е Божия воля и е най-доброто за моето израстване. И най-добре аз да не желая нищо и да се отпусна в ръцете на съдбата. Макар да знам, че е така, винаги в мен се появява някакво желание за контрол над реалността и усещане, че не това е най-доброто възможно. На момента успявам да го постигна, но е временно и през това време се чувства истински щастлив и спокоен. Как да го постигна преманентно?

Коментари

1.   Трябва да си изградиш правилната философия и да се отдадеш на пост за кратко време, поне от най-вредните желания. Чети будизъм по темата и философия, за да си изградиш правилната философия. Успех

3.   Най-накрая една читава тема след толкова много простотия в тоя сайт!

4.   3, точното, защото е читава, ще видиш, че няма да има повече коментари. Най-много някой общ без реален съвет. Ако беше за ебане в гъза, някоя курвенска история или колко велик е Путин, до сега да имаше 50 коментара. Хората не ги вълнуват духовни теми. Тях ги вълнува ебане, пиене и ядене.

6.   Аз лично постоянно си напомням, че след два часа може да ме няма и че в крайна сметка е важно колко любов си раздал и колко си помогнал, а не колко души си ръководил, какво си видял и какви дрехи и храна си имал. Представям си, че нямам тяло и че нямам грижи за битовизми и някак всички подобни проблеми и амбиции ме напускат.

8.   Трудно, но е възможно.
Почисти дома си от всичко ненужно.
Почисти съзнанието си от подробности и незначителности.
Минимализъм - ще осъзнаеш колко малко ти трябва за да си хармоничен и в мир със себе си.
Медитирай и релаксирай качествено.
Щастието ти не трябва да зависи от външни фактори или хора. Бъди самодостатъчен.
Дзен Будизма има доста изписано по въпроса.
Не намесвай Бог в цялата работа.

9.   Внимавай какво си пожелаваш :)

Първо си формулирай желанието правилно. Искаш да се чувстваш добре, когато не контролираш нещата. И да си щастлив с това, което имаш.

И аз имам същият проблем. Успокоява ме мисълта, че имам доверие на Вселената, че се грижи за мен. През целият ми живот винаги, когато съм мислела, че ми се случва някакъв нерешим проблем, накрая той се е разрешавл по възможно най-добрия начин за момента. Дори и без мое участие. Доверявам се на Вселената, че отново ще се погрижи за мен.

А когато започна да искам прекалено много неща да се случат веднага, се опитвам да забавя крачка и да се съсредоточа само върху най-важните. По възможност не повече от 3 неща. Останалите временно да се забравят.

Успех!