Лекарска история :)
Здравейте, искам да ви споделя и моята история.. Млада лекарка съм наскоро започнах да работя в едно отделение, там един друг млад лекар започна постоянно да ме притеснява и да ми прави намеци, че ме харесва. Да отбележа, че имам приятел от няколко години, който не е в сферата на Здравеопазването. Та първоначално не му обръщах внимание, но в последствие ми се стори симпатичен, защото е много добър към всички (пациенти, персонал) има и други доста положителни черти - улучил си е професията както се казва. От една страна си мисля, че ми допада само като колега и приятел, но от друга страна ме е страх и да не се “захласна” по него, тъй като работя на 2 места с нощни смени и т. н понякога ми е много тежко, самото чувство е много различно и не винаги приятеля ми проявява разбиране и не като да не съм си мислила какво би било, ако съм във връзка с някой от моята сфера.. Но въпросния ми колега знае, че имам приятел и не се открива напълно, може би и той има някакви притеснения, как ще реагирам и не прави нищо директно така да се каже и аз даже започнах да се дразня, защо не може да ми го каже директно, което е супер глупаво, все пак той ми е никакъв. От една страна си мисля, че и аз мога да си падна по него, от друга страна си казвам, че имам приятел и хиляда задължения на работа и нямам време за глупости.. Моля само за сериозни коментари, тъй като в бъдеще ще работя и като Хирург, нещата стават още по-сложни от към да имам време, нормални взаимоотношения, връзка с някого, който не е лекар също.. Повярвайте ми почти всеки мъж прави проблеми като си през ден на работа, нощни смени, на повикване и т. н. Нямам почти никакво свободно време. (не обвинявам никого, защото аз съм си избрала тази професия да лекувам хората)

Коментари

1.   Ми какво искаш да ти кажем? Ако не си щастлива с настоящия, зарязвай го и почвай с новия. Ако си щастлива, си остани с него, без да се озърташ като дърта курва.

Само не прави като някоя пачавра да си имаш балък вкъщи за семейни отношения и тъпкач отвън за чукане. НЕ е морално, не е достойно и истинските зрели отговорни жени не правят така (нито мъже). Все пак си лекар, благородна професия, отговорна професия и точно ти трябва да си пример за етика и морал. Знам, че путката си иска своето, ама нали това ни разграничава от животните, че все пак имаме и разум освен първични инстиктни ине ги задоволяваме веднага и първосигнално на всяка цена. Ти като лекар ако дори към мъжа си не можеш да си вярна, как ще си вярна на професията, на пациентите и т.н. Утре някой някой фарпацевт ще те подлъже и ти за пари и грешни лекарства ще изписваш, без значение какви ще са последиците за пациента. Все пак хипократова клетва си положила.

Ако искаш ебане с различни, просто се раздели и прави каквото искаш. НО не ставай поредното курве.

3.   1, много си груб.
Раздели се с приятеля си и започни връзка с колегата. Сигурно е трудно да те разберат хора извън сферата. А с колегата имате и общи интереси.

4.   3, грубо, ама вярно и не мжоеш да го отречеш. Нарочно го казах така с надеждата да има по-силно влияние и авторката да ме послуша. Ако кажа меко, 100% няма да му обърне внимание. Макар че аз мога да се обзаложа, че рано или късно ще опърди нечич чужда кочанка. Щом въобще се замисля и се озърта, ясно ми е на къде отиват нещата. Дори да не е с този, ще е с друг. Тя ако имаше намерение да е вярна и свястна, изобщо нямаше и да и направи впечатление даже, камо ли да се чуди и пише теми.

5.   Моля само за сериозни коментари...
Сериозни коментари се пишат на сериозни хора. Аз тоя сюжет съм го чел под различна форна 200 пъти.
И пак приятеля бил виновен, че не и влизал в положение.
Е какво положение бе скъпа. Някъв ти е казал, че ти се кефи и ти веднага си готова.
Не си заслужава вече човек да търси сериозни отношения.
Само не ми казвай, че заради нощните смени е станало така.

6.   Ами да ти имам проблемите. Новото е по-примамливо, но после и то става същото.

7.   Ех, легенди се носят за кушетките в кабинетите през нощните смени.

8.   Всъщност фактът, че партньорът до теб те напряга и не те подкрепя е много травмиращ за всяка психика и винаги, винаги води до раздяла рано или късно. Няма смисъл да си го причиняваш. Всеки човек, който работи под голямо напрежение, трябва да си избере такъв партньор, който да го разбира и да му помага, а не да му внася допълнително напрежение. Колко време мислиш, че можеш да издържиш така? Недоволството в теб и обвиненията към теб се трупат и в един момент знаеш какво става. Рухва ти здравето и психиката. Тя и без това ще бъде подложена на големи изпитания. Харесваш колегата заради разбирането и помощта, не заради друго. Дали сте подходящи един за друг няма как да знаеш, защото само тези две неща не са достатъчни. По-скоро проведи сериозен разговор с партньора си и му обясни, че няма как да се случат нещата в този им вид и че имаш нужда поне вкъщи от разбиране и спокойствие. Да си помисли дали би жертвал представите си за семеен живот и ролята на жената в него. Мисля, че няма да издържите във времето, деца ще дойдат, тогава ще стане съвсем зле. Намери си спокоен и разбиращ човек, не е задължително да е лекар, важен е характерът. Колегата ти е повод да ескалират проблемите на повърхността, защото ако беше в хармония с партньора до теб, нямаше да имаш подобни колебания, а те са доста сериозни.

11.   Кажи му да си намери някоя сестра да чука през нощните смени

12.   От авторката : Честно казано не определям себе си като озъртаща се, защото дори този човек с когото съм във връзка ми е 2рия приятел, преди него съм имала само още един. Относно връзки и взаимоотношения съм много здраво мислеща, никога не съм имала сексуални контакти без обвързване, за една нощ и т. н., тъй като съм против тези неща. И други колеги са ме харесвали през годините, просто съм си казвала млади сме, нормално и толкова, подминавала съм ги тези неща без да казвам нищо на никого. Но този човек просто ми създаде добро впечатление и наистина ми се стори симпатичен и си личи, че и той ме харесва и естествено това ми погали егото. Пиша тема тук, тъй като стана един омагьосан кръг и аз не знам как да процедирам, постоянно ми намеква, че ме харесва, а все пак работим заедно и лекуваме пациентите и аз искам да си изясним нещата, а то така все не става и между нас започна едно напрежение, неловки ситуации и т. н. А иначе с приятеля ми нямаме кой знае какви драми, просто не винаги може да ме разбере и да прояви емпатия. Благодаря за коментарите, бяхте ми доста полезни, поне видях как изглежда от страни. :)

13.   12, не знам каква си и колко партньора си имала, ама от страни не изглежда никак добре. И дори не виждам да чувстваш някаква вина или че не е редно, а напротив - само оправдания, че си имала двама, че не си била не знам си каква, сякаш това омаловажава случилото се и те оневинява.

То и не е гаранция, че една жена като е имала двама, няма да се разврати на дърти години. Те даже точно такива понякога искат да наваксат пропуснатото и да видят какво е от любопитство.

Та самият факт, че искаш да ти "каже директно" не е много добър знак за теб или за връзката ти, пък ти както искаш така го разбирай. Човек, който е сигурен във връзката си, не изпитва нуждата някой друг да му се обяснява в любов.

Изясни си какво искаш и какво ти липсва, но не прави глупости зад гърба му. То дори това, което описваш, си граничи с емоционална изневяра, да не кажа че направо си е, която не е по-безопасна от сексуалната даже напротив. При сексуалната се наебаваш и ти минава, ама при емоционалната става страшно - човекът не ти излиза от ума, после започва твоя да ти се струва безличен, да те дразни и т.н., на края се усещаш, че връзката се е изчерпала и сте станали съквартиранти. Опичай си акъла и се осъзнай на време какво искаш и с кога, а не като родиш две деца, че да страдат и децата от твоята неосъзнатост.

Между другото жена ми е лекар и половината и колеги са с 100 развода и извънбрачни деца. Не знам какъв ви е проблема на лекарите. Може би защото не се прибирате вкъщи и си мислите, че с поредния развод, брак и извънбрачно дете ще поправите отношенията си. Ама причината не е в партьора ви, а във вас.

15.   Парадоксите на човешката психика.Сблъсъка със страданието и близостта на смърта отключват жажда за удоволствие и наслада от живота.
И при хората с опасни професии и в историята на войните и епидемиите също е било така, описано е.
Млада, свободна, образована. Господарка си на живота си. Но все пак - да се мами е подло. После няма да се уважаваш.

16.   Авторке, какъв е този твой мерак да се "изяснявате" с охажора ти?
И ако дойде и ти го каже директно, какво? Ти това чакаш за да биеш шута на твоя, и просто не искаш да пускаш стария клон, преди да си хванала новия ли?
Тази обсесия да се изясняваш с новия, аз поне така я разбирам.
То няма за какво друго да се изяснявате, освен ако не би оказало влияние на крайното ти решение.

17.   "започнах да се дразня, защо не може да ми го каже директно, което е супер глупаво, все пак той ми е никакъв"

В смисъл как точно си го представяш? Просто да дойде и каже "виж, любов моя, аз не съм ти никакъв, но съм лудо влюбен в теб и искам да напуснеш приятеля си и да започнем връзка"? Или може би "виж, скъпа, аз не съм ти никакъв, ама знам, че нещата между вас с приятеля ти вървят, затова предлагам да не си развялате връзката, а само да правим секс без обвързване, понеже виждам, че си ми навита"?

Нещо такова ли?

20.   Вижда се, че не си влюбена в приятеля си, както и че правите секс рядко, иначе нямаше да пускаш подобни теми. Сексът в настоящата ти еръзка не ъи е достатъчен.
Е, вместо да се метнеш на врата на най-близкия колега, по-добре опитай да съживиш настоящата си връзка. След нощна смяна събуди приятеля си с френска целувка. Поеми инициативата и акл това не помогне, тогава пробвай с колегата