Споделена история от Други

Няма злато, печатат пари като вестници, а това от своя страна обезценява всичко…
Привет. Чудех се нещо. Всяка държава в Европейския съюз внася членски вносове, а Брюксел дава пари на всички държави. По-точно на политиците им. Тези пари се крадат. Отиват в частните сметки на политиците и на приближените до тях, във фирми свързани с политическата върхушка. Е поне в България доколкото знам е така. В други държави може и да е друго. Тука всичко се краде. От милиардите на Беюксел народът нищо не е видял. Някви полуготови магистрали и разбити пътища. А откъде Брюксел взима всичките тия пари? Не са ги изработили от копане на домати. Ами печатат ги. Европейският съюз е свързан със САЩ. След войната в Украйна още повече. Наложиха санкции на Русия, прекъснаха връзките Европа-Русия и сега ще ни заробят още повече. America rules. Америка по същия начин си печата долари във Вашингтон. 24 трилиона долара брутен вътрешен продукт. Те си ги печатат. И това не е конспирация, то не е прикрито. Даже се парадира като признак на гордост. Епъл например им трябваха 40 години да стигнат капитал от 1 трилион долара. Мина една година след това и добавиха втория трилион, още една година и добавиха третия. 40 години са първия трилион, 2 години за другите 2. А десетина години по-рано Стив Джобс респектирал с 350 милиарда долара в банковата им сметка. Вашингтон им напечата и им даде. Америка е световният хегемон. Те са на върха. А там духа най-силно. Тва им позволява да си печатат долари. Днешните валути са кухи валути. Истинската валута трябва да е обезпечена със злато и сребро. Вижте какво пише на някогашните български банкноти. Ако не обръщаме внимание на външния им вид с предателя Георги Димитров и комунистическите символи, има един надпис, че са обезпечени със злато, сребро и всички активи на банката. Ето това е истинска валута! Такива вече няма. Днешните пари са едни хартийки, а монетите са по-скоро жетончета. Те не са обезпечени със злато и сребро. Всъщност напрактика са пари, можеш да си купиш неща с тях, но не са нали се сещате. Спекулация някаква. Това позволява на големите да си ги печатат. Бе те да си ги печатат, но какво правят с планините от печатани долари и евро? Ами да кажем, че с тях освен че можеш да дадеш 2 милиарда за 2 години на фирма за телефони, можеш да финансираш примерно война или да си купиш човек. Да, купуват си хора. Нашият Киро е много добър пример. Харвард! Пхахахахаха! Неговата диплома от Харвард я напечатаха от американското посолство. Щом става въпрос за такова нещо всичко е позволено. Пуснаха ни го с парашут да си прокарват техните си интереси. Те на много им пуснаха така последната година. На немците им сложиха някакъв. Македонците и те се уредиха с чисто нов премиерин с напечатана диплома от Харвард. Те там даже още по-лошо, защото оня не си го избраха макьоците, а ей така им падна буквално от небето. Или по-точно от американското посолство в Скопие. Нашия Киро поне заблуденият народец си го избра. Мислех, че изборите са били нагласени, те са били, но много хора казват, че гласували за него и съжалявали. Един приятел казваше, че гласувал за него и после съжалил, щото ПъПъ ПъПъ щели да вкарват Истанбулската конвенция. Ами спи още бе, народе прост! Прост като градивна критика. Реално народът не е по-прост от други, просто е изстрадал. Но да се върнем на темата. Киро го купиха. Той от самото начало е политически труп. Няма кой да го търпи. Сложиха го за санкциите, да не подписва нови договори с Русия докато е време, евентуално да пусне и македонците на преговори без много да са изпълнили нашите условия и ако остане време да накупува нови самолети. Киро куклата на конци. До юни просто Киро, кокто е прост на кирка просто ще изхвърчи от парламента. Продаде се за хамерикански долари. Разбирате ли накъде бия? Америка си купува хора в други държави с печатани пари. Купуват си цели правителства с доларите, които печатат във Вашингтон като тоалетна хартия. Ония като видят парите очите им стават като на котараци и веднага се съгласяват. Няколко милиона долара за някакъв си просто Киро. Тва за тях е прашинка. Като купят политиците те им продават и собствените си държави, и което е по-лошото, собствените си народи. Продали са себе си, продават държавата и народа си. И за какво? За някакви печатани хартийки. Аз не бих се продал. Какво, ще си купя малък дворец, малко кюлчета, ама аз мога и без тия неща. Не си струва да продам държавата си и народа си. Но тези, които го правят не мислят така. Освен че си купуват държави други ги унищожават. Колко държави нападнаха? Сърбия, Либия, Сирия, Ирак, Афганистан, Йемен, Сомалия, много са. Кой ги финансира тия войни? Американският данъкоплатец ли? Да бе да. Той живее под наем или плаща ипотека като поп, докато всеки месец отделя пари да прати децата си в колеж. Напечатаха си пари, нападнаха Афганистан, 20 години ги мориха ония хора. Какво се занимават с ония чукари? 1 трилион долара опукаха за войната там. И загубиха от някакви селяни с патлаци. То реално всички загубиха. Ония талибани хубаво се бият на бойното поле, горе-долу стават за войници, но да ми го сложиш за президент, премиер, министър, депутат, кмет, общински съветник, не му е там мястото. Да не се отклоняваме от темата. Имаме си наши проблеми. Въпросът беше кой финансира тази война? Печатарските машини. И играчките на САЩ също не са евтини. Ф-35 Мълния, невидимият изтребител. Програмата му струва 1 трилион долара. И кой го купува? Турция например не се е специализирала в печатането на хартийки. Специализираха се, но заради инфлацията. Ердоган напъваше да купува Ф-35, после и руски ракетни системи С-400, оп, няма Ф-35 за тебе. Изключиха Турция от програмата. Ф-35 го купуват ония в Западна Европа дето си печатат евро. Онова не са икономики. Онова са балони и съвсем скоро ше се спукат. Всичките набърбалякали по сто и кусур проценти външен дълг. Гърция и тя заедно с тях. Ние колкото и дълг да трупаме, изглежда още сме много далече от 100%, а дори и да ги стигнем икономиката ни е дъно и ще можем да я вдигнем и пак да сме далече от 100% външен дълг. Ония олигофрени си печатат евраци, разхвърлят ги като в американски филм, но икономиките им не се вдигат, а тоя дълг трябва да се плаща. Вижте ги само. Франция, Италия, Испания, Португалия, Нидерландия, дори и Великобритания. Затова си живея в България и нямам намерение да се местя. Вижте до какво води липсата на злато и сребро в хартийките. До тва шепа психопати и педофили дето си печатат пари като тоалетна хартия да си купуват цели правителства и държави, да финансират войни и да тероризират целия свят. Това ме набляга на мисълта, че човешкият живот и по-лошото, човешката душа нищо не струват. Щом без да се замислиш продаваш държавата си и народа си за някаква печатана хартия, ти нямаш душа. Държавата и народът като разменна монета. Щракат с пръсти, пускат бомби платени с печатани пари върху хора, които живеят с по-малко от един долар на ден. Толкова ли струва човешкият живот? Златото покварява хората. Още персийците са обикаляли с кесийки златни монети из Древна Гърция и си купували там хора. Но изглежда, че като няма злато, с което парите да са обезпечени, става още по-лошо.

Това е мое мнение. Не мисля, че съм достатъчно компетентен да говоря по такива теми. Просто аз така си обясмявам нещата. Знам как онези печатат пари. Много хора се продават за тях, личен избор, но после продават цели държави с милиони хора в тях. Войната в Афганистан е ясно как краварите платиха цял трилион за нея. Напечатаха го. Просто така ми се виждат нещата. Направено е така, че никоя валута вече или почти никоя да не е обезпечена със злато и сребро, това дават възможност на най-големите да си печатат и с това печатане както виждаме намират доста хора, които да се продадат за една количка хартийки.

Коментари

1.   Не, не покварява хората златото, а просто показва истинската им същност.

2.   С някои изключения, съм съгласен с написаното. Особено за Кирил Петков. А бях първия измежду приятелите ми да го защитавам. Като чух, че е направил някаква сделка за отварянето на завод за автомобили (фалирала фирма с неконкурентноспособно производство) и няколко спрени (ама не съвсем) кражби, се бях надъхал, че наистина ще има промяна. Даже наскоро си потърсих коментарите в YouTube, където съм агитирал за него, че да си припомня.

Много ми падна в очите с това гражданство. Но не със самото гражданство , а самите лъжи и увъртания. Даже беше качил кандидатстването за отказ от канадско гражданство във ФБ (на английски), представяйки го за отговор от Канада, че вече няма гражданство. Впоследствие го изтри. Както до ден днешен продължава да трие постове от фейсбук стената си (като направи гаф).

По-късно ми стана ясно, че също е леко (много) глуповат. За него това е шоу. Усмивката върши работа до едно положение. Как може да правиш заявление за българския кораб в Мариупол с усмивка като за TEDx Talks?

Самата му партия е сбирщина от "професионалисти", работили към американски НПО-та. На представянето им октомври (май тогава беше), вместо да кажат какъв опит, умения и какво смятат да променят, те ги представяха с:

"Пенка, живяла 2 години в Ню Йорк".

Явно трябваше да го има "уау" фактора, който да впечатли българския народ. И в интерес на истината - успя, донякъде.

Как може първото нещо, което да направиш, стъпвайки в длъжност, да е решаването на македонския проблем, но дори не и в полза на България?

Сега пък подляха вода на "ИТН" и Каримански. От "ПП" се преструват, че недоумяват как някой (при това коалиционен партньор) ще иска постове. Явно объркаха "ИТН" и "БСП" за патерици като "ВМРО". А същия Асен Василев още от юли месец (вторите избори), искаше да е министър на икономиката и да определя кои пари къде ще отиват. Последното и той го потвърди, след като Слави го обяви публично.

Правителството пада през юни тази година, като "ИТН" ще развалят коалицията. Интересно ми е само Костадинов дали няма да клекне, ако вземе властта (било то с коалиционен партньор).

ДиЕс,22

3.   "Не мисля, че съм достатъчно компетентен да говоря по такива теми. "

Добре е, че го осъзнаваш. Не бъди толкова краен в меннията си, преди да си прочел малко повече за икономиката, световната история и политиката. Нещата не винаги може да бъдат обяснени просто.