Споделена история от Други

Кучетата в София са повече хора от хората
Винаги съм смятал, че в София идват едни от най-наглите и злостни хора от другите градове, но и местните са опаки. Но се оказа, че и уличните котки в София са по-сприхави.

Отидох миналата година в Поморие и там котките по улицата бяха много по-общителни, ако речеш да ги погалиш повечето даваха и дори сами идваха при теб. В София повечето бягат от страх и се дърпат да ги погалиш.

Затова пък някои кучета, дори домашни сами идват при мен, дори в София. Дори наскоро си седя на една спирка и усещам нещо на обувката ми и когато погледнах едно йорки на едни хора си играеше с крака ми и го погалих. Много често ми се случва при мен да дойде някое куче и да иска да си играе. Та май кучетата в София като цяло са по-приятелски настроени от хората. :)

Коментари

1.   Предполагам котките в Поморие са по-общителни, защото там е по-спокойно и безопасно за тях. Няма толкова трафик, а зимата си е почти мъртвило, хората са едни и същи през повечето време и т.н. В гетото София си е стрес дори за хората, какво ли остава за недоверчиви и особени животни като котките.
Иначе кучетата са много по-приятни от хората независимо в коя част на света си. Уви, много малко двукраки заслужават щастиети да гледат домашен любимец. Самият факт, че толкова животни се изхвърлят и/или се търсят 95% породисти от крайно долнопробни развъдници, за покупката от зоомагазин дори няма да споменавам, е достатъчно показателна, че тези индивиди не обичат наистина животни, а си търсят нещо, с което да се изфукат и да се разнообразяват, докато на тях или на лигавото им дете им писне.

2.   Не знам за кучетата, но при нас в Пловдив котките (повечето) не са страхливи и сами си идват. Но ние имаме доста котки и си ги храним. В София почти не се виждат от тия животни, а основно кучета и предполагам че затова са толкова стресирани котките.

3.   Не само в София, навсякъде е така! Не са повече хора (и слава богу) те са чисто сърдечни, любвеовилни, натурални, нямат тези човешки инстинкти- завист, злоба, алчност...
Аз съм от щастливките които имаме тази специална връзка с животни и птици :) винаги се врат около мен, да се запознаем, да си поиграем, да почерпя нещо. Случвало се животни и птици дори да ме следват до домът ми хахха
Скачала е котка в колата ми и колкото и да я връщах навън, продължаваме да скача вътре и се катерене по мен. Каца ми врабче на ръба на чинията докато се храня в ресторант и то си се почерпи спокойно. Кучета от далеч ме засичат и започват с ония погледи и движения "ела да си играем"
С мъжът ми се "взехме" по голяма любов, но се оказа, че и двамата сме затвърдили избора си когато сме се убедили, че я има тази връзка на другият с останалите живи същества освен с човека... невъзможно е животинките да те излъжат що за човек е човека ;)
Знаеш ли, не е до животното, а до човека. Те всички са чисто сърдечни душички, само сред хората има зверове...

4.   Виж животните имат по-развити инстинкти от нас и усещат на кой могат да се доверят и на кой не.
Колкото до котките в малките градове и в София, нормално е. В София има трафик, шум, твърде много хора, които ги тормозят и е нормално да са недоверчиви към непознати. Докато в малките градове има дворове в които често се разхождат необезпокоявани, мили възрастни дами, които се грижат за тях (и в София ги има, но на фона на останалите хора са малко) и котенцата живеят спокойно.
Впрочем най-спокойните котки, които съм виждала живеят в
един манастир в Корфу. Явно се грижат толкова много за тях, че дори тълпите туристи не ги плашат и трябва буквално да внимаваш как ходиш за да не настъпиш някое коте, което се припича на слънце на средата на алеята! И няма никакво намерение да се премести заради някакви си туристи. Та ако се питаш как изглежда котешкият рай... Разбира се там няма проблем да го погалиш и дори да го гушнеш, защо то не изпитва страх от хората.
Аз обичам животните и даже се смях, че искам да остана там и да се грижа за котките. Няма дори да искам пари, само храна и подслон. Това разбира се е шега, но никога преди не съм виждала толкова много и то добре гледани и щастливи котки на едно място.