Споделена история от Други

Киро бил лош? Тогава защо го избрахте, бе?!
Хелоу. Гледам всички мрънкат на Киро. Киро тва, Киро онова. Инфлация, оръжия за Украйна, нови самолети, които няма да дойдат, Македония на преговори, без да изпълняват условия, замразени минимални доходи чак до 2025, няма да купуваме газ от Русия, преди се говореше и за вкарване на Истанбулска конвенция в България. Катастрофа! И всички мрънкат. Той Киро е политически труп. Скоро ще си ходи. Ама чакайте. Киро кой го сложи там? Аз видях куп коментари на хора, дето викат, че съжалявали задето ГЛАСУВАЛИ за ПП ПП. Първо да кажа, че народът не е прост. Не е и по-прост от други. Народът е изстрадал. Търси спасителен пояс. Разберете, изчезне ли България за трети път, а нещата вървят на там, този път и българският народ ще изчезне. Така че е нормално народът да търси спасителен пояс. Но точно този? Ето например веднъж с мой приятел си говорим за последните избори. Каза, че събалявал задето гласувал за ПП ПП щото щели да слагат Истанбулска конвенция. Между другото и той е ЛГБТ, не е гей, но е против тия работи. Добре де, като си против защо гласува за него? Пълно е с такива. Гласуваха за Кирчо и Кокорчо и сега съжаляват. Сами сте си виновни. Те си казаха още в началото. Приватизация на държавни фирми. Доунищожаване на българската енергетика. То вече върви. Няма да внасяме газ от Русия. А от къде? И на какви цени? Прати сега и оръжия за Украйна. България всъщност си праща от много дълго време. Като стана дума за оръжия, не дойдоха българските Ф-16. Това е хубав изтребител. Правете разлика между Ф-16 Сокол и Ф-16 Блок 70. Те са хубави, ама не дойдоха. Купи сега още. Айде, майната им на парите. Ама защо като не дават едните тръгваш да купуваш други? Да не говорим в единствено число, не е виновен само Киро, а цялата ПП ПП. Македония в ЕС. Какво търси в Скопие при ония олигофрени? Оня плешивия същия лицемер като струмския чобанин Заев. Вижте само каква реторика имат към България. Лепкат ни имена, българските жени били евтини проститутки. Говори си квито искаш пропадни щеш, ама те да говорят такива гнусотии и тоя да ги пуска в ЕС? Те наричат части от България с някви имена, “Пиринска Македония”, ама не географски, а отделно от България. Нали като влезе в ЕС тия неща ше почне да ги говори и в европейския парламент? Финансират там сепаратисти. А това за иторията вече отдавна го маргинализираха. Готов е да ги пуска. За кво ходи там? Те напъват, не ние. Истанбулска конвенция искаше да вкарва. Ама това не е по конституция. Киро ако го интересуваше българската конституция въобще нямаше да става премиер. Баща му сам каза, “Канада ни е дала повече от България.” Аз това го разбирам. Канада е огромна, богата, социална държава. Не може да се мери с България. Добре, тогава кво търсиш на поста премиер на България като Канада ти е по-мила? И с канадски паспорт. Това също е против конституцията. Щом е нарушил една част от конституцията, значи ще наруши и други. Още преди да го изберат се показа какъв е. Още преди да го изберат изреди. Повтарям, приватизация ма държавни фирми, доунищожаване на българската енергетика, Македония на преговори, Истанбулска конвенция. Още в началото се знаеше и въпреки всичко го избраха. Тогава защо всички мрънкат? Грам не направи нищо срещу инфлацията. Да не забравяме и принудителната ваксинация. Няма ваксина, няма мол. Не че ходя на мол. Дрехи мога да си купувам и от другаде. А колко хора работят в молове? Няма ресторати, аз и без това не ходя често. Вече въобще щото много скъпо стана. А работещите там кво правят? Но това вече няма значение. Важното е защо всички го знаеха и пак гласуваха за него? Народът е прост? Не, не е прост. Изстрадал е. И тов дето реди предателствата още преди партията да е регистрирал ли ще ни спаси? Тя даже още не е регистрирана. Асен Василев пък беше още при Орешака. Иначе сладки усмивки имат. Киро с глас като на прасе и Асен дето мяза на миеща мечка с тия кръгове. Ама то не е важно какъв е. Важно е да управлява държавата. А ПП ПП не се справят с тази задача. То се вижда какви са те. Ето още един слЪдур са напил като попово прасе и са снима с телефона, качва се, колко благодарен бил за честитките. Може би се сещам защо избраха точно тях. То няма кой друг. Тиквата ли? Добре че има пари да купува гласовете на циганите. ДПС ако грузинския помак не бешв пратил гизгилерите да гласуват щяха да са на последно място. Останалите избиратели са родопски феодали и аморфни помаци. А кой даде на агарян български паспорти да гласува на нашите избори? Аз разбирам Мехмед от Кърджали да има български паспорт, но децата и внуците му дето са родени в Турция и дори не знаят български, нямат нищо общо с България откъде накъде ще имат български паспорти??? БСП са всенародни любимци. С оня сресания комунист с печатаната професорска титла дето сега много го гледат, ама забравиха за 80-те процента. Аз градивната критика я разбирам, но да са съобразява като какъв и на какъв пост я говори! Не ги забравяйте тия работи. Комунисти през 20-те години на 21-ви век. Е нЕ’а такъв филм! И пак протурците и комунистите са по-добре от неолибералите от Демократична България. И те от протестите дойдоха. Протестите не бяха за да влизат ония в парламента. Те бяха за оставка, съд и затвор. Това го каза полковник Николай Марков, да знаете. А Копейката си е направо гнусен. Всичките били от американското посолство, ДПС и от американското, и от турското. Точно! А той е от руското. Ходи там при Митрофанова, едва ли за да си пие кафето с нея. Бойко Рашков имал 19 имота. Оня преди да влезе в парламента от простичък варненски панелен човек вече има 3 имота. Дори е във фиктивен развод с жена си, за да вземе и тя заем, да си купи луксозен апартамент във Варна, заедно с къщата на брега на Варненското езеро да ги изплащат със сибсидии. Ама много обича Русия. И аз обичам Русия, ама от любов към Русия не съм тръгнал да ѝ продавам България. Тва обаче е друга тема. Това е въпросът. Всички знаеха какви са ПП ПП, те си казаха какви са без много да се крият, че дори с гордост и хората пак ги избраха. За въпросния Копейкин бих допълнил нещо. Има мераци да става Номер едно. Опазил Господ, но нищо чудно. В България може всичко. Ако го изберат и него като си изкара керливите ризи аз пак ще попитам Добре бе, народе, знаеше, че си купува имоти със заеми и после ги плаща с народни пари, знаехте, че ходи като всичките в чужди посолства, знаехте, че са изживява като повече руснак от самите руснаци, защо тогава го избрахте? Пак бих допълнил с полковник Марков, въпреки че и този човек ми става съмнителен. Нещо напоследък много известен стана. Нашата държава е отвлечена. Тука не си ли член на някое посолство няма как да влезеш в парламента. Не вземам каквото видя за чиста монета, но то така излиза. Налата държава още нацистите я отвлякоха. После я взеха московските болшевики. Сега я взеха краварите. Съдбата на България е решена. Цял един народ е осъден и това е най-тежката присъда. Но да се върнем на главния въпрос. Защо като го знаехте какъв е пак гласувахте за него? За да няма ГЕРБ ли? Или просто защото няма кой друг?

Коментари

1.   Кой е гласувал за него? То повече от половината изобщо не гласуваха, защото няма за кого. Той, че Киро не е цвете, не е, ама за Тиквата ли да бяхме гласували или за Копейкин? Или Симе... аааа Слави? Или за Доган може би? Или за Мадж..., така де за демократите? Или Божков?

2.   Защото българите искат веднага, с вълшебна пръчица да се оправят проблемите в държавата. Не става така. Онези от ГЕРБ народа ги търпя 12 години и нищо не каза за некачествените пътища и критично ниските заплати, а сега за няма и 6 месеца, искат оставката и на това правителство. Явно това искат българите - да ходят вечно на избори, да няма управляващи и всичко да е с краката нагоре. Така си го обяснявам аз.

3.   Аз не съм чул такова нещо ПП да са казвали в програмата на партията си" приватизация на държавни фирми. Доунищожаване на българската енергетика". Оръжия не знам да сме пращали в Украйна. Само бронижилетки и каски бяха пратени. Каква принудителна ваксинация? Киро изрично каза, че докато е примиер никога няма да направи ваксините задължителни. Даже махна маските. И който и да беше дошъл след Баце щеше да наследи същият гьол. Понеже казваш няма ваксина няма мол и намесваш коронавирусът при Киро, тук вече не можа да се сдържа. Абе пич ти сляп ли си какво беше при управлението на Баце по отношение на вирусът и унищожаването на икономиката? В пикът на пандемията, предишното управление виждаха всичко кристално ясно, но напълно умишлено не сложиха полицаи на всеки ъгъл в хипермаркета който да арестува всеки ганьовец който се размотава с изваден от маската нос(да се разбира всеки втори вътрте). В следствие на това което е или умишлено с цел тотално заразяване или идиотизъм достоен за Гинес, България даде повече жертви отколкото Украйна и Русия взети заедно в тази война. Пет цифрени са числата с труповете. Тези практики водещи до лесно и масово разпръскване на вирусът върху българите доведоха до локдаун след локдаун и унищожаване на икономиката. Като няма икономика откъде пари? Ами кризата по света с горивата? Чуваш ли се изобщо какви си ги сътворил намесвайки Киро във вирусът и ситуацията с икономиката? Избери си едното от двете. 1 Предишното правителство са идиоти достойни за Гинес. 2. Те са смъртни врагове на България. Трета опция няма и не можеш да я измислиш. И не си прав за българите. Точно "тъпи" е правилната дума. Затова са все в хаос. И точно защото са такива ще махнат Киро и ще сложат пак Баце да им го набива още 12 години. Като цяло така е и по-редно да бъде отклокто Киро да оправи страната(което е малко вероятно защото страната и системата и е против него).

4.   Кой би гласувал за ПП след тези изцепки? Неадекватни, незнаещи, напушени. Не съм гласувала за тях, защото още преди изцепките им ги усетих тези харвардисти, че са въздух под налягане, като юпитата на царя. В тази връзка ще си позволя да перефразирам великия Радой Ралин - не ме е страх за културата на министъра, страх ме е за министъра на културата.

5.   Авторе, прав си за доста от нещата, но за едно не си - българина не само е прост, но е много прост, нагъл и мързелив. Той иска някой друг да върши всичко вместо него, като тръгнем от работата и стигнем до държавата. Няма как всички да си мишкуваме вкъщи и да чакаме политиците да не крадат. Дори да вземеш за пример една малка фирма, можеш да добиеш представа за цялостната картинка. Ако един от служителите бива мачкан и унижаван, другите си мълчат и си траят. Даже си викат "ей, тоз е голям идиот" и злорадстват. Утре, когато им дойде и на тяхната глава, започват да се вайкат какво станало. Еми, стана. Нормално интелигентен човек разбира, че това, което днес се случва на колегата и на съседа му, утре ще се случи и на него. Българина обаче не е нормално интелигентен, той е селяндур в поне 80% от случаите. На нормалните страни градовете и селата не изглеждат като нашите. И не говоря за големи държави, както някой ще каже. Достатъчно по-малки и уредени държави от нашата има в Европа. Копейки, за когото пишеш е типичния пример за масовия българин - нагъл, мързелив, некадърен (не е работил почти нищо през живота си) и готов за пари да продаде всеки и всичко. Не случайно го наричат Копейки.

6.   Кой го е избрал, бе???!!! Изборите един след друг, докато се нагласят "правилно". Дори с машините събраха само 600 хил. гласа.

7.   Изливащите злоба по Петков са или гербаджии или депесари или копейки.

8.   Промяната започва от теб. Останалото са глупости, че някой ще дойде и ще ни оправи. Тези дето чакат някой да ги оправи от 30 години само ги оправят нови и нови спасители :) Действителността е такава, че на изборите си избираш единствено кой да те излъже. Има 1 про-руска, 5-6 про-американски партии и една партия, е хем с едните хем с другите. С 2 думи няма партия, дето да е независима и да гледа нашият интерес. Гласуването има смисъл до толкова, че ДПС да не ни управлява. Change my mind :)

9.   8, така е, но все пак си има неща, които трябват да ги свършат избраните. Аз примерно не мога да оправя всички пътища на България сам. А искам като тръгна с колата някъде да не се друсам по дупките като вдовишки вибратор. Искам като съм си платил осигуровките да получа и адекватно лечение като ми се наложи, без да се налага да плащам допълнително. Искам да мога спокойна да се разхождам по улицата нощем, без да се притеснявам от престъпността. Аз лично ли да ги ловя тия престъпници и да ги опандизвам? Тогава ще ме обвините в незаконни граждански арести. А и не е моя работа да обикалям улиците в патлак в тъка. Имам си по-важна работа. И т.н. и т.н.

Това, което казваш, важи за личния живот, но не и за обществения.

10.   Няма как да е "честно" избран този ...
Манипулирани вотове, пуснат и наместен от господарите си, няма друго логично обяснение. Малко преди да се появи, никой не знаеше дори за съществуването му. Не е избран, а насила пробутан без мнение на народа.

11.   9, не съм 8, но съм съгласен с него напълно. Точно промяната на обществения живот зависи от нас. Ако има обществена нетърпимост към всички идиотизми в държавата, всичко ще е наред. Ако за примера с дупките да речем, излезе един цял град и изнесе кмета заедно с администрацията от общината, мислиш че следващия кмет няма да поддържа улиците перфектни. Първа работа ще му бъде. Айде обаче опитай да накараш някой да излезете на протест. Истината е, че българите сме мизерници и повечето сме точно като крадливия кмет и политици. Отдаде ли ни се възможност, ще крадем като за полседно. Затова и бай ти Ганьо даже се възхищава на такива селски тарикати, какъвто е той самия. Сега ще кажеш "ама, аз не съм такъв". Да, ти може да не си, може да си супер свестен човек, обаче 80% като са мизерници, останалите 20% не играят. Давам ти пример с жилищен блок. Представи си, че да речем от 10 семейства във входа ти и още едно чистите и пазите чистота. Останалите 8 обаче цапат на поразия и хвърлят където им падне, да не казвам и какво друго правят. Мислиш ли, че тоя вход при това положение някога ще изглежда поне малко наред. Не, няма да изглежда. Ще изглежда по-зле от кочина, както изглежда и държавата ни.

12.   11< не съм убеден, че протестите водят до подобрения. 90-те като имаше кървави протести, промени ли се нещо? Канада като протестираха масово срещу Ковид мерките, Трюдо отпусна ли ги? Не само че не ги, ами даже репресира протестиращите. И това в Канада, не в Занзибар. Абсолютно нищо не зависи от обикновените хора по отношение на държавните дела. Ако трябва армията ще пуснат срещу хората и пак няма да клекнат, ако искат. Ако ставаше така, сега светът щеше да е рай.

13.   Дженифър Ръш ще ви попилее всички гербаджии, корумпирани и мафиоти, харесва ли ви или не. И да виете и да изопачавате на 180 градуса нещата срещу Дженифър, като в тази тема, файда няма.

14.   до 7

Не сме ти ние виновни, че Петков е слаб премиер.

15.   12, не е точно така. Протестите срещу епидемичните мерки никъде не са били много масови. Да, протестираха хора, но нищо сериозно. По-голямата част от хората осъзнаваха, че друг изход няма. Аз например все още не съм ходил на заведение, въпреки че ограничения няма. По време на пандемията пък за цялото време съм ходил може би 3-4 пъти и то само навън. Дори още си нося маска във всички магазини. Колкото до протестите у нас, ние имаме всичко на всичко 1 голям протест през 1997г. В началото на 90-те бяха по-скоро митинги, на които се пееха песни и т.н. Не, че съм присъствал. Бях първи клас тогава, но помня, че атмосферата не беше много нагнетена. За 32 години с 1-2 протеста не става. Нали видя преди години как румънците излязоха масово, след което вкараха една камара политици ефективно в затвора. Виж сега къде са те и къде сме ние. А само преди двайсетина години им се смеехме колко са изостанали и им викахме "цигани".

16.   15, явно не си гледал новините за Канада. Ако и това не е масов протест, то не знам кое.

17.   Номер 5, съгласен съм с някои от споменатите неща , но точно КопейкиН е на много по-високо интелектуално ниво от много политици. Не знам какви схеми е въртял и продължава да върти (ако не се е спрял), но сигурно е изчел повече книги от цялата политическа група на "ПП" и "ДБ". Вижда се какъв е изказът на КопейкиН и Петков. Между другото, по това можеш и да направиш изводи за интелекта на някого. Дори няма да гласувам за него , но това са фактите.

Диес22

18.   Ми, не е масов разбира се. Даже е много далеч от масов. Протестираха основно шофьори - има, няма десетина хиляди души. Масов протест е да излязат на улицата 1 млн. и едновременно с това във всички градове в страната. Можеш да вземеш за пример и Гърция. Гърците излязиха по над милион в Атина само. И какво стана? Уж фалирали, уж били длъжници на ЕС за десетки години напред. И, какво. Стандарта им на живот е поне 2 пъти по-висок от нашия.

19.   До Номер 14, Петков е най-силния премиер и не ви е виновен той, че всички, които ви изброих не ставате за нищо. Всичките до един сте едни долни и прокелти крадци и скоро ще сте зад решетките! Където ви е мястото.

20.   Че защо да не е лош? Не само че е лош, ами е и зъл!!! Я го гледай ти автора-наглец, ще защитава тоя мизерен нещастник, дето умори цялата държава с неговите мръсни, скапани ваксини и поскъпване на цените и ще го изкарва едва ли не ангелче?!? Безсрамие, наглост и простотия до н-та степен! Надявам се скоро да има масов бунт и тоя изедник да бъде свален от власт колкото се може, час по-скоро.

21.   17, аз не виждам нищо подобно на тези "факти". Интелектуалното ниво на Копейкин е лимитирано до степен "приказки на пазара от среднист, завършил по милост". Оставям настрана факта, че говори пълни глупости. Не защитавам и Киро, който си е пионка на същото задкулисие, което управляваше и Тиквата, което управлява и Копейкин.

22.   Коалицията ще удържи и всички които докараха обикновения българин до най ниските заплати, пътища, здравеопазване и услуги, ще изгниете в затвора.

АМИН!

Промяната ще излезе скъпо, но ще трябва да я платим. А и да не беше Киро все си мисля че при Боко щеше да е мега по-зле.

23.   Само на мен ли ми липсва Бойко.

25.   23, да. И на още няколко мазохиста плюс бившия държавен апарат, които бяха на хранилка.

26.   23, не само на теб! На доста хора липсва! Преди всичко на тези, на които им беше позволено безнаказано да ограбват бедния и изстрадал български народ, да крадат от бюджета и обществените поръчки! Да не плащат данъци! Да печелят милиони от корупция! Да, на доста хора липсва...

27.   До 23-ти

Да, само на теб ти липсва. Даже и мутрите и селяндурите гласували плътно за Баце разбраха, че не е по-добре да се връща Баце.

28.   г-н Петков да се готви не за този, ами за още 2-3 мандата :) . И това няма да е чудно. Хората до някаква степен узряха, надградиха (все още има много тъпи хора в България), очовечиха се, попътуваха и видяха как е в нормалния свят и вече дълбоките селяци и провинциалисти не може да ги лъжеш, че е добре, а те да нямат пътища. Трябва да си най-големия спрелтак и боклук, за да искаш Тиквоча да дойде на власт отново, след всичката престъпност, източвания и ниски заплати - едни от най-ниските в света. Както и в Африка примерно имат много повече пътища и по-качествени от България.

29.   21, фактите са доста ясни, но предубедените няма как да ги видите. Пусни си едно интервю на Копейкин и на Петков, тогава ще видиш/чуеш разликата. При втория има "ъъъ, мъъъ, ееее, правимЕ, строимЕ" и др. Като цяло, изречения без лексикален смисъл. Поне говори английски. Това беше главното "качество", с което българинът беше залъган. За голяма част от хората да дрънкаш на английски е сравнимо с това Господ да ти се яви.

Номер 28, за какви заплати говориш, аххахахаха. Асенката Василев и компания замразиха МРЗ до 2025-та. Как е, забогатя ли?

Диес22

30.   До номер 29

Петков седна да управлява в един изключително труден период за България и се изправи директно срещу мафията, корупцията, кражбите и най-големите престъпления на държавата и трябва да ги реши. До тях нареждаме Ковид кризата, икономическата криза, ниски заплати и сега война. Твоята скъпоценна Копейка с просташки и провинциален подход знаеш ли кога и дали изобщо щеше да се справи с толкова много неща наведнъж. Ако си много отворена, влез и виж изказванията на Сидеров преди 7-8 години и някои са дори 1 към 1. Само че тогава си била много малка и не си го чувала това, за това и сега има младежи, които се подвеждат по глупостите му и предварително подготвените му празни приказки. На Петков му се налага на момента да отговаря на журналистите и да съчетава начин на мислене на секундата. При това напрежение и проблеми няма как да не се случи да обърка или да не се запъне. Но явно на българина са му важни сладките приказки в кръчмата за "Велика България" от преди 1000 години и когато някой се заиграе с тях, всички се зомбират.

31.   страната ни няма нещо изключително, че да е толкова интересно за Великите Сили, че чак да се стараят тук да допуснат Просперитет.
Ние сме просто територия от десетки години, от битката при Дойран.

И в момента сме просто буферна зона между Изток и Запад.

Както казва проф.Христов, това кой ни управлява няма Никакво, ама Никакво значение.
И между другото няма значение.

Това второ отрицание съм го запомнил от него, за да се натърти че не на 100, ами 10000% е сигурно.Защото оптимистите винаги си мислят, че има някаква надежда да не е точно така.
А то няма.