Споделена история от Други

Да тегля ли кредит за шофьорска книжка?
Хора дайте ми съвет какво да правя.
На 29г. съм мъж, обаче още не съм изкарал шофьорска книжка, а вече ми се налага, най-малкото заради работата.
Парите ми отиват за храна, имам сметки да плащам, не мога да отделя за шофьорска книжка и се чудя да тегля ли кредит?
Една шофьорска книжка е около 900-1000лв, на повечето места може разсрочено на две вноски, с допълнителни такси за изпити и т.н. грубо го слагам 1300лв.

Да тегля ли паричен кредит от небанкова институция?

На работата мога да взема служебна кола

Коментари

1.   Чакай малко, ходиш на работа и не можеш да отделиш едни 1000 лева за книжка? Трябва да теглиш КРЕДИТ за книжка? Каква е тази смешната работа, за която си се хванал? 29-годишен Мъж в разцвета на силите си да тегли кредит за книжка? Ти изобщо цениш ли си труда? Смени си работата на момента, защото ако ти е трудно за книжка, къде си се метнал на кола изобщо - дори и служебна.

2.   Ако ще ти докара някакви пари имането на книжка, смело тегли кредит. Ако снидетелството няма да ти помогне да изкарваш пари, не ти трябва.

3.   Каквото и да става не тегли кредит от бързите.Изтегли си потребителски,или каквото и да е било но от банка а те предлагат какво ли не вече,или поискай от шефа ти,не сметям че ще е проблем ако ти имат доверие да си ги взимат на по малко всеки месец или от роднини или приятели,може също да продадеш нещо твое и да си събереш парите,като например ако имаш скъп телефон или компютър или конзола или каквото и да е било и смяташ че на този етап не ти е толкова нужно .Помисли хубаво и за кола,защото на този етап ще имаш служебна но не е много ок да се качваш веднага защото ще ти трябва малко практика по улиците с правилника.Също така имай едни 200лв от горе за всеки случай за плащане на книжка и успех ти пожелавам

4.   Значи не можеш да спестиш 1000 лв, но ще теглиш кредит, за който трябва да платиш 1000 лв плюс двуцифрени лихви? Един съвет - представи си, че си изтеглил кредит и всеки месец си слагай в една касичка толкова колкото би ти била вноската, все едно че тия пари ги даваш на мутрите за вноски и повече не разполагаш с тях. Вярно, че няма да изкараш курса сега веднага, а след година, но поне ще си спестиш лихви и евентуален бой за невръщане на някоя вноска. Хем ще видиш дали изобщо можеш да си платежоспособен и дали ще устискаш с подобна "вноска".

5.   Въъъъй, по 1 000 ли вървят книжките вече? Е*ати инфлацията, батко.

Иначе по темата - кредит (бърз) тегли само ако е буквално на живот и смърт. Не ти трябва да се заробваш. Като теглиш чертата, дръпнал си 1000, връщаш 1.5-2. Дори има една реклама , дет' сега върви - пита човекът (който ще тегли кредит), колко ще плаща, а другият (кредитор) с кожено яке и приличащ на мутра (на 2 юмрука е), му вика "кога и по колко - аз решавам". Ахаххахаха, демек ти казват - ще те въртим както си искаме. Ако някой се върже на тази реклама, не знам, ще си преосмисля съществуването

Диес22

6.   Освен ако нямаш оферта, да започнеш като шофьор или поне не са ти казали, че ще ти качат заплатта с 200 лева, ако се хванеш и да караш на моменти, не виждам особено голям смисъл.
Проблемите са два тук:
- Ще платиш излишни лихви.
- Ще положиш усилия и време, за нещо, което не ти е нужно в момента.

7.   В никакъв случай! Ти сега не можеш да спестиш, а как ще връщаш кредит плюс лихва?! Вземи от близки или си спести, на тези години не се очаква такива глупави идеи да ти минават. Умната!