Споделена история от Други

проверка от НАП за втори път.
2021 декември ми беше втората проверка (някъв изрод) решил да каже на нап, че "едва ли не, аз имам милиони и миларди" и нап се занимава с мен 3 месеца и продължава....

Първия път беше 2018 година и то, защото си купих кола за 15,000 лева, а заплата ми е 2000 чисто. (доказах как и от къде съм я зел) и мога да си я позволя...
Та пак някои решил да се ебава с живота ми та проверки та чудо и нерви, ходене на сам на там...

Има ли начин, НАП да ми каже кой е този човек, или поне аз НАП да направи проверка на този човек.? какво го бърка моя живот ?. Пърпия път за КОЛА която е на 15Г, нямам думи и продължава тази проверка..

Тази година, (втората проверка) е, защото съм едвали не "съм укривал данъци и съм зимал "сиви пари" а реално нищо такова няма ?. Зимам 2 наема с договор и винаги съм ги писал в даначното, дори по карта минават. ВСИЧКО СЕ ВИЖДА, но не...

Ебал съм го тоз, ако го намеря или науча кой е ...
реших да си споделя мъката, няма на кого

Коментари

1.   Ами знаейки в каква държава живеем и че никой не харесва доносниците виж някой приятел познат в полиция или нап и да ти сподели, така или иначе предполагам плащаш на адвокат виж кой е правилния разбирай бившия шеф на нап примерно или някой друг бивш висш служител който е адвокат.

2.   Ами може и да не е "човек" или поне втория път да не е.
НАП, захапят ли те веднъж, ще те гледат под лупа цял живот!
Въпросът е да не им влизаш в списъците, а ти вече веднъж си го направил, незавивимо по какъв повод.
Та по-добре свиквай, защото през 3-4 години редовно ще ти чукат на вратата...
Пиши всичко на деца, тъщи и т.н., ако имаш такива, поне да не ти ги търсят лично...

3.   Нали знаеш, че НАП гонят и са им интересни тези, които имат и си позволяват това-онова. Не гонят който няма, понеже си знаят, че на босия цървулите не могат да вземат.
Защо не си регистрираш някаква фирмица, примерно за консултации, и не си купуваш всичко на нея? Там то за няколко години се амортизира до нулата. Доколкото знам, в момента, фирма се регистрира изключително лесно - няколко десетки лева и няколко дена чакане. Не е както едно време - да внасяш уставен капитал, да вадиш 100 удостоверения, в съда и не знам си къде.

4.   Няма как да разбереш кой те е издал, НАП не са длъжни да ти казват защо те проверяват. Най-вероятно никой не те е издал, а в софтуера им нещо е светнало в червено и сега си в група на рискови хора. Като мине време, вероятно ще излезеш оттам

5.   От опит знам, че обикновено проверяват хора, които са имали вземане-даване с компрометирани хора. Например този, от който си купил колата може да са го хващали в далавери и фиктивни сделки и да се съмняват, че може и ти да участваш в тия фиктивни сделки и един вид да ти правят насрещна проверка. После вече ще те гледат под лупа известно време. Другата ти грешка е, че си декларираш доходите от наеми. Хората си мислят, че като са прозрачни, това ще ги омилостиви, но така си вкарват автогол. Аз като отидох да питам дали трябва да си декларирам наемите, индиректно ми се присмяха и ми казаха, да не ги занимавам с глупости и да не им създавам работа. Ти така само им даваш повод. Те са служители като всички нас и гледат да работят по-малко. Ако някой шеф отгоре им каже да те проверят, ще те проверят колкото да си свършат задачата и да минат на следващата че ги чака работа и имат план за изпълнение.

6.   Практиката на НАП е да извършва проверка по подаден сигнал или жалба. Не можеш да разбереш кой е подал сигнала, защото това е служебна тайна. Мисля, че нямаш място за притеснение, ако всичко си декларирал и можеш да си докажеш произхода на доходите. Също проверката може да е по повод на това, че имаш връзка с рисково лице. Никой в НАП не започва проверка просто защото не те харесва или защото те е набелязал или защото някой му е наредил. Тези времена отминаха. Предварително винаги се прави селекция на лицата.