Споделена история от Други

Спречкване на пътя
Здравейте, момче на 22 години съм, искам да ви споделя нещо което се случи преди 3, 4 дни може би.
Аз съм от едно село, не мисля да казвам кое, майка ми работи в града и понякога се налага да отивам с колата и да я прибирам от работа.
Знам правилата за движение по пътищата, и ги спазвам.
Наложи ми се преди 3, или 4 дни да прибера майка от работа, по този път минавам винаги, и много добре знам кой е с предимство и т. н., та взех я от работа и докато се прибираме минахме през едно кръгово.
Аз влязох в кръговото, докато в него имаше кола, но не съм влязал в нейната лента, в тази за завиване надясно, тя беше в съседната лента.
Всичко изглеждаше нормално до момента, в който не чух думите "ей боклук" помислих си че не казват на мен, защото не съм направил нищо нередно, но колата преди която минах в кръговото ме настигна.
В нея имаше мисля че двама мъже единият, който ми показваше средни пръсти, мисля че беше от ромски произход, но това няма значение, майка ми също им показа среден пръст, та няколко пъти се изравняваше с мойта кола, и ме обиждаха аз си затворих прозореца и натиснах газ просто да не ги виждам.
Стигнах до друго кръгово от него аз си завих надясно, а той на ляво прибрах се в къщи всичко беше наред за около 3 дни, когато някакъв непознат ми писа в фейзбук, и започна да ме обижда, и заплашва, и има каза, че той е онзи който реши да се спречка с мен.
Обиждаше мен, майка ми защото когато те ми показваха средни пръсти, и тя отвърна с същото, не знам как ми е намерил фейзбука, не мисля че е станало по случайност.
Приятели ми казаха, че може би е търсил информация за мен от полицията, и може би познама някой полицай, който е дал информация за мен.

Не мога да разбера, ако найстина съм го засякал му писах, че се извинявам, обаче ако найстина ме е открил от някой негов познат от полицията, това не е ли подсъдимо.
След това ми писа, че това е било предупреждение и следващия път да внимавам повече, въпреки че съм сигурен че не съм го засякал много добре видях понеже, че не беше така, той "хвърли" заплахи срещу мен, че ще ме открие и тогава съм щял да разбера какво ще се случи с мен.

Моля дайте ми съвет какво да правя, и вие имали ли сте такива случки?
Моля историята ми да бъде публикувана на сайта
Благодаря предварително!

Коментари

1.   Просто спазвай правилата и не влизай в пререкания, за да не си изядеш боя. Страшно много агресивни хора шофират и не знаеш от къде ще го закъсаш. Майка ти и тя да показва средни пръсти е безумие, по простата причина, че предизвиква и излага на опасност теб и нея.
Ако те намерят за допълнителни разправии, се извини, за да не те набият.

2.   1, то пък като спазваш правилника, е гаранция, разбираш ли. Такива селяни има, че може хем да те засече, хем да те набие.

3.   Здравей, по принцип не разбрах точно ситуацията в кръговото, но според мен си го засякъл. При кръгово винаги този в кръговото е с предимство и трябва да го изчакаш да мине преди да влезеш и ти. Не може да се включваш в движението преди да те подмине.

Това не е причина обаче, една засечка, да те тормози после и по фейсбук и т.н. Имал съм такива ситуации на пътя, обиждали сме се, свирили сме си с клаксони, но никой не ме е търсил после по фейсбук.

Относно заплахата не трябва да показваш, че те е страх, защото е възможно това да го мотивира да продължи с тормоза. Не влизай в ролята на жертва. Все пак са били 2ма мъже, а ти момче с майка си, вероятно си се уплашил.

Блокирай го като ти пише и ако продължи директно в полицията със скрийншотове и обясняваш каква е ситуацията. Успех.

4.   До последно се опитвай да избягваш такива тъпотии, вече като няма накъде, мъжката напред и се надяваш да ги надумкаш или да се стреснат. Пък и сериозните биячи не скачат ей така на всеки срещнат, обикновено подскачащите са смешници.

6.   Според мен този е някакъв местен ''бабаит'' който иска едва ли не да те сплаши и да ти вземе страха,според мен не му обръщай никакво внимание дори ако го срещнеш отново просто го подмини като пътен знак това ще му е достатъчно.Такива индивиди искат да им се обръща внимание и да им се изгради някаква репутация видиш ли колко са страшни и всеки трепери от тях,но не им ли обръщат внимание просто ще спрат да се правят на велики понеже няма да са интересни,това е от мен,бъди здрав и гледай да ти върви живота!!!!

7.   На мен ми се е случвала същата ситуация. Нека някой компетентен да каже прав ли съм. Значи влизам в кръгово. Обаче аз съм за надясно и си влизам в най-дясбата лента на кръговото. Да, в кръговото има кола пред мен, но тя не е в лентата, в която аз навлизам, а в лявата лента на кръговото. Аз трябва ли все пак да го изчакам, макар че нямаме конфликтна точка?

Но едно е сигурно, дори да съм крив, това не е повод чак да ме псуват, крещят и показват средни пръсти. В нормалните държави за подобно поведение има драконовски мерки като отнемане на книжки и четирицифрени глоби.

8.   Такъв директно го вадя от колата и го смилам от бой без да ми мигне окото, още повече и като спомена етноса му... Да речем че няма да има последствия за мен ;)

10.   от Автора: днес отидох в полиция, но без резултат казаха че няма как да пусна жалба срещу тези "хора", тъй като не съм записал заплахите на флашка, аз казах не може ли вие да я качите, записите на флашка, или нещо, те отговориха: че няма как.
Нямам думи.