Споделена история от Други

Гъгрици
Здравейте,

Всяко лято е така - излизат гъгрици по стената в кухнята. Пръскам със силен пестицид и то целия апартамент, всяка година по два пъти, други гадини - няма, муха да влезе - умира до час, но гъгриците са живи. Нямам брашна или сухи варира вкъщи, подправките са в затворени стъклени буркани, чистя шкафовете всяка седмица, пък и вътре има прибори, не и храна. Имам растения, реших, че може да не са гъгрици, а някакъв вид паразити по растенията, но наскоро пръсках и тях с пестицид.

Как да се отърва от тях? Дайте идеи, хора, които са се сблъсквали със същите създания (мънички, с вид на ленено семе, че даже и доста по-малки, не се движат, поне на пръв поглед, но ако не ги почистя няколко дни, ясно се вижда как стават повече по стената и сякаш са се разместили).

Хубав ден на всички!

Коментари

1.   Бях скептичен към тия фирми, които пръскат, но на края опрях до тях и тогава разбрах защо ги има. Препаратите им са по-концентрирани и не са като тия, които продават по аптеките, а са професионални. Отделно си има чалъм и за пръскането и не се пръска както хората си мислят. При мен имаше огромна полза от такава фирма и всичко изчезна. Намери си една читава фирма, обясни какъв е проблема и ще го решат.

2.   Срещу гъгрици действа фризера. Премести всичко от дадения шкаф във фризера и дръж там за 3-4 дни, гъгриците и техните ларви умират при минусова температура.

3.   Фирмите по-скоро са запознати за какъв вид става въпрос. Стига си се тровил, че ако продължаваш така, няма да изкараш дълго. Извикай фирма, след това ако можеш няколко дни да не спиш в този апартамент. Може да са листни кърлежи и инсектициди да не им действат (те не са насекоми, Паякообразни са).

4.   Авторката съм.

След щателно оглеждане, видях много такива семенца в саксиите на кактусите и детелините. Някакъв вид семена са, не приличат на вредители, но как "се качват" по стената...нямам идея.