Споделена история от Други

Неплатена глоба и изгубен фиш.
Никъде не намерих информация за въпроса ми и затова се спирам тук. Две седмици след като навърших 18 ме глобиха за грешно пресичане с едни приятели. Полицайката ни каза че не е задължително да я плащаме и се успокоих. Обаче един от групата ми каза че искал да се явява на шофьорски курсове това лято, а другия вика че искал да отиде при баща си в Германия. Казаха ми че трябва да си платят глобите за да не се окажат в кофти ситуация. Обаче имам един огромен проблем. Аз си изгубих фиша. Срока за плащане на глобата беше 7 дена, минаха 3 месеца вече. Знам, тъпа съм. Не ми го казвайте, защото ми е достатъчно че не спирам да си го повтарям. А и ако сега ме наемат на работа може би това ще е проблем. Ние планирахме някой ден да се съберем и да отидем да платим глобите, но аз както казвам си изгубих фиша. Това проблем ли е? За това ще ме глобят ли? Ще ме глобят ли повече защото не я платих навреме? Приятелите ми ми казват да не се тревожа и че няма да ни глобят допълнително, но майка ми ми каза че глобяват с още 20лв. Мама не знае. Ако знаеше до сега щях да съм мъртва. Но моля ви помогнете ми. Проблем ли е че си изгубих фиша или ще ми поискат само личната карта за да видят каква е глобата? Спешно е моля ви помагайте.

Коментари

1.   Само личната карта, на компютъра излиза, какво дължиш на държавата.
Дали ще ти поискат повече? В седемдневния срок плащаш само 70% от глобата, след този срок дължиш цялата глоба, заедно с лихви за забавеното време, лихвата е 10% на година, при твоята глоба ще става въпрос за общо до 50ст лихви за три месеца.

2.   Отиваш в КАТ и веднага на компютъра ще ти излезе всичко, което дължиш. Имат си и каса, плащаш си и толкова. А за закъснението ще имаш някаква смешна лихва от някакви стотинки. Така, че изобщо не се притеснявай толкова.

3.   От авторката: Платих глобата вече, благодаря :)

4.   До 2 какъв КАТ, тя не е била с автомобил да я глобява КАТ. Пешеходците ги глобява общинска полиция, а глобите се плащат или първите 3 месеца в общината или после в НАП.