Споделена история от Други

Когато полиция кара зад нас
Здравейте.. имах случка днес..
докато си шофирам , не бързах , карах си доста спокойно... зад мен караше полицейска кола..
в насрещното имаше спряни коли.. и те веднъж бипнаха... мислех че на колите за да може да ги махнат.. те продължиха след мен пуснаха светлините и отново бипнаха... отново не се осъзнах.. защото отново инаше коли в насрещното .. на края се наложи да ме изпреварят и да ми кажат да отбия .. точно на пешеходна пътека и пред входа на училище.. спрях малко по-надоло , слезе единия и вече започна да ми обеснява, такъв да се репчи.. все едно.. паркираха по-надолу от мен.. казаха да паркирам зад тях.. и дойдоха, взеха ми документите прегледаха ги.. всичко си беше изрядно..
Та въпроса ми е , когато не са с пуснати светлини трябва ли да ги пропускам да минат и всеки път да отбивам за да минат те?

Коментари

1.   Редовно ми се случва това. Карам докато не се убедя, че точно мен искат да спрат. Така е по закон-сигналите трябва да са ясни и недвусмислени. И да...понякога има разни въпроси..колко време трябва да караме след тебе, сирени не чуваш ли...Ми момчета...оставил съм ви място да минете, пуснал съм си музика тука, изобщо не ми мина през акъла, че искате да ме спирате.
Ако не са със специален режим на движение, си караш нормално. Из провинцията могат с километри да карат зад теб. Пътищата са тесни, има трафик и забрани за изпреварване...те ако отиват примерно до някое село в района им, има да си карат зад тебе... Хич да не ти пука. Спазваш си знаците и си свиркаш.

2.   Ако си изряден и не си в нарушение си караш нормално зпазвайки всички правила за движение по пътищата. Карал съм и пред патрулка с автомобил или с мотор, карал съм и зад тях. До сега в движение никога не са ме спирали, че и да ми пускат буркани. :)

3.   Разбира се, че не трябва да ги пропускаш. За да ги пропуснеш трябва да са включени задължително и едновременно светлинната и звукова сигнализация. Подчертавам - едновременно. Ако е само едното, не си длъжен да ги пропускаш.
А че куките в България масово са комплексари и гледат да си го изкарат на някого... Ако са ти писали акт - обжалвай го!