Споделена история от Други

Как да си намеря приятели във Варна (19г.)?
Аз съм от София, но семейството ми се премести в чужбина и останалите в провинцията, а аз останах в България да завърша средно и ме приеха да уча в университет в Англия дистанционно.

За съжаление поради тази причина тук съм си съвсем сама, а всичките ми приятели от училище също така се преместиха да учат в чужбина. От доста време искам да си тръгна от София, защото тук стана ужасно пренаселено а така или иначе съм оставена да плащам наем сама и наистина няма смисъл да седя тук за момента. Освен това тук наистина ме е страх да карам кола, задръстванията ми лазят по нервите.

Знам, че и във Варна и Пловдив се местят много хора, и че не е всичко перфектно но въпреки това ми се стори много по-спокойно в сравнение със столицата. Притеснявам се обаче, че няма да мога да намеря приятели и понеже не уча в университет няма да имам достъп до никакви хора на моята възраст. Честно казано ситуацията тук е същата, защото както казах - приятелите ми си заминаха до един и не знам как да се запозная с нови хора.

Имам различни интереси, обичам да рисувам и преди ходех често на балет и е възможно да се запиша пак на уроци и т.н., така че има някакъв потенциал. Но като цяло се чувствам загубена, като нямаш приятелски кръг е трудно да се намерят запознанства. Някой има ли някакви идеи? Малко съм срамежлива, но съм усмихнат и мил човек и като цяло лесно се разбирам с хората.

Коментари

1.   Много неща може да пробваш. Например има достатъчно фейсбук групи за определени спортове, които търсят хора. Например футбол. Можеш да се запишеш на някакви курсове, където да срещнеш други хора, не е казано да се занимаваш сериозно с това, което записваш. Тренирай нещо. Не забравяй също, че сме и в сферата на социалните мрежи. Можеш да си намериш група с твои интереси и там постепенно да намериш приятели. Доста неща може да пробваш, ако щеш и да се напиеш в някоя дискотекa, но не ти го препоръчвам. Вариант е също и да си намериш някаква работа с хора. Не е задължително да се задържаш много, просто да има хора, с които да комуникираш постоянно. Аз преди да завърша и да си намеря сериозна, стабилна и доходоносна работа съм бачкал като барман и колкото и да беше изнервящо, измарящо и достадно понякога тези времена ми липсват, защото завържах доста приятелства. Ако обаче си някакъв срамежлив ще ти е доста трудно да следваш тези неща. Ако си такъв го промени.