Споделена история от Други

Ако можехте да се върнете в определен момент от живота си, кой бихте избрали?
Ако хипотетично можеше да се върнете в определен момент, все едно сейв от игра, където да не повторите определена грешка, знаейки какво би се случило, какво бихте направили? По този начин можете и да видите кога реално за последен път ще се видите с близък/приятел, какви бихте променили?

Коментари

1.   Трябваше да видя баба ми в болница, която не знаеше от какво е болна защото родните решиха, че така е по-добре за нея. След три дни щяха да я изписват за домашно лечение, но въпреки това исках да отида точно този ден, защото знаех в себе си, че ще е последния, в който я виждам жива. Но не се намери никой от служителите ми, който да ме смени на работа и баба почина същия ден без да я видя. Беше много тежко за мен. Бях много млад и тежко го преживях. Много я обичах и се грижех за нея, както и тя за мен. Беше златна баба.

2.   2010 г., Ноември. Брат ми и един общ приятел се бяха разбрали да купят биткойн :), струваше 1-2 долара и искаха да купят за 10 000, предлагаха ми да се включа и аз. Ние и тримата тъкмо се бяхме върнали от гурбет хаха. Не само не ме убедиха, но аз им се присмях и успях и да ги разубедя. Като се замисли човек, тримата с по 5000$ каквато беше идеята, 7500 Биткойна. Да бяхме и държали можеше и към 500 млн $ да делими, макар, че е супер невероятно и да бяхме стискали, още на 50-100$ да сме продали и гушнали по 500 000$, ама и така да беше, пак много пари са. Още ме яд, и ден няма да не се сетя как ги разубедих хах

3.   Първата ми целувка с първата любов. Сякаш светът се завъртя и изчезна за миг. Той вече не е между живите, така че в този живот няма да ми се случи повече. Иначе бих искала отново да видя дядо си преди да почине. Като се видяхме не му обърнах внимание, без да зная, че на другия ден няма да го има вече. Почина при катастрофа, шофьор с отнета книжка не го видял, че пресича. На пешеходна пътека. Размина се с условна присъда. Ако можех да върна времето бих се върнала там, преди да почине и бих му казала, че го обичам.

4.   Бих искал да можех да върна времето, когато можех да кандидатствам в музикалното училище в града ми. Само че, тогава не се интересувах професионално от музика, само слушах песни в интернет. Ако тогавашните ми разсъждения бяха като сегашните, нямаше да си губя времето и щях да направя каквото е нужно, за да ме приемат в музикалното училище.
Всичко това обаче, няма как да се случи... Имам музикални заложби, но така ми е било писано.

М23

5.   Бих се върнал в момента преди малоумния ми дядо да изплямпа на още по-малоумния ми биологичен баща, че майка ми смята да ме взима с нея в Канада. Бих го препънал да се потроши и да си спестя куп болести, проблеми и третирането като най-големият престъпник в тая ш*бана държава - със забрана за излизане дори на еднодневна училищна екскурзиика (докато всички мутри, трафиканти и т.н. си минават през ВИП терминала). Можеше и да получа по-добра реализация от безработица в следствие на: "ама вие сте преквалифициран за тази работа..." (да, но тук, че даже и в расистка Европа, тези позиции се броят на една ръка поради естеството на работата). Казвам расистка, защото за нискоквалифицирана работа или да си трошим парите сме добре дошли, но проявим ли претенции за инженерна работа, по-скоро ще вземат китаец, руснак, турчин, африканец, афганистанец, иранец или някой от тихоокеанския регион, но не и българин. В половината сайтове за директно кандидатстване към големи фирми, България дори не фигурира като територия, населена от хора, но въпросните изброени ги има. Преди да бъда "категоризиран" от някой си голям разбирач - не съм фен нито на Путин, нито на Зеленски, но Европа си заслужава всичко лошо, което ѝ се случва, включително и вашата държава. Вашата, защото едва ли някой затворник би говорил умилително за затвора, в който принудително е натикан без да има каквито и да е провинения.

6.   25.08.2006г. Денят, в който предложих брак на бившата си жена. Щеше ми се да се бях ударил с камък по главата.
Добре, че бракът беше кратък и нямах деца с нея.

7.   Не бих се върнала в никой момент от живота си. Смятам, че всичко ми се е случило с причина и не бих променила нищо, а и смятам, че в момента живея най-добре досега.
Ж23

8.   Започнах да се занимавам с професията си в момента като бях на 36. Иска ми се да бях изкарал курса, като бях на 24, тогава ми се въртеше в главата тпва. Вместо това си губих времето с ИТ простотии. 12 години

9.   Бих се върнала назад в годините, в една точно определена вечер в един бар.... и ако знаех, че тогава ще срещна мъжът, с когото да изживея най-болезнената за мен любов, която ме разтърси из основи и ще бележи живота ми докрая-щях до избера да не го бях срещала. Толкова тъга съм изживяла с него.

10.   Бих се върнал в Осми клас. Бих залягал над ученето, математика, физика и езици. Тогава кумири ни бяха мутрите и децата смятахме, че с учене не се успява. Сега работим за по 1000 лв. и проклинаме държавата, а децата които учиха здраво сега са Ай ти специалисти и мениджъри с умопомрачителни доходи. Не им завиждам, яд ме е на моята простотия и ленност.
М 36

11.   Номер 6 и аз така, само че имаме дете...

12.   Мисля, че бих се върнал още преди гимназията, за да избера по-добро училище и да вложа повече усилия при избор на университет и кариера. Като си припомня онези времена, мисля, че доста наивно и неопитно направих тези решения.

13.   Най-вероятно бих избрал някой произволен ден от последните години в даскало. Когато още всички бяха в града и имаше нон стоп излизания и купони. Животът наистина кипеше и постоянно нещо се случваше.

Дори най-обикновен ден, в даскало лафче и белот с печените от класа, като свършат часовете звъня на моите хора да се разходим, да отидем в мола да ядем, после на кафе или билярд, имахме си компания от около 10 човека редовни и няколко момичета супер готини с нас. Всичко това замина, къде покрай интриги, къде просто животът ни завъртя. Вече не въздишам по тези времена, но не мога да кажа, че не ми липсва чувството от тогава.