Споделена история от Други

В провинцията по-лесно ли се изкарва шофьорска книжка?
На 23 години съм, по стечение на обстоятелствата още нямам шофьорска книжка. Въпросът ми е, дали в по - малките провинциални градове, се изкарва по - лесно курсът и изпитът, защото имам чувството, че в София ти гледат като на дойна крава и се толерират простаците, наркоманите и мутрите. Да подчертая, че малкият град, където баща ми има къща, не е областен, но и самият областен град, където би трябвало да е шофьорският изпит, не е големите градове, Просто се, чудя дали там обстановката е по - спокойна и дали си струва да си организирам графика, евентуални молби в университета(студент за 5 курс/магистратура съм) да ме пуснат, в случай, че имаме присъствени занятия, така, че временно да живея в малкия град. За съжаление, в предвид вероятно сложната ситуация през зимата, заради проблемите с газа, инфлацията и евентуални ковид мерки, вероятно ще изчакам до пролетта, докато започна курса, но се чудя дали да е в София или провинцията.
П. С. Миналата година се записах на курс, но инструкторът беше несериозен, после и заради гадните ковид мерки и натоварването с изпити от университета, не изкарах курса докрай. И да, знам, че от една страна е по - добре да свикна на натоварения трафик в София, но както написах, имам чувството, че тук системата толерира простаците, наркоманите и мутрите, а като стават пътни инциденти, даяджиите си го изкарват на съвестните, като ги късат до дупка. Надявам се, поне това в провинцията да е в по - малка степен. Нарочно и не съм написал за кой малък и за кой областен град говоря.

Коментари

1.   От както сложиха камери в учебните коли, контролът се затегна и вече не дават изпитите така лесно. Преди караш 10, 20 минути и ако караш добре ти дават изпита. Сега караш плътно толкова колкото трябва да трае изпита. В малките областни градове също може да не ти дадат изпита ако се издъниш някъде. За това трябва да си подготвен и да спазваш правилата когато си на изпит и тогава ще вземеш изпита.

2.   Листовките са еднакви навсякъде. Но мисля, че кормуването е по-лесно в малък град. Твърдя го защото на моя изпит карах по Константин Величков, Сливница и преките, движение, много еднопосочни улици и различни престроявания. Мой съученичка живееща в град около София кара курса в града си и там има един светофар. Реално тя е минала много повече пъти по тези улици и през този светофар. Аз карах буркани от бабата на инструктора в Надежда до дъщеря му в Левски.

3.   София е същата провинция, като останалите градове в тази държава. Можеш да ползваш градски транспорт и щом не се чувстваш добре там и се оплакваш, като завършиш си намери работа в друг град и там си изкарай книжката.

4.   Дай да изясним нещо... Ти тоя курс защо искаш да го запишеш-за да вземеш формално някаква книжка или за да караш после? Ако ще караш, запиши се при инструктор, който ще те научи да караш. Без значение къде. Ако можеш да караш, ще си вземеш изпита навсякъде.