Проблем с приятеля ми
Здравейте, като за начало искам да благодаря за споделянето на историята ми!
Казуса е следния. Имам си приятел от близо година вече и в отношенията и връзката ни всичко е 6, но има един проблем. Това е неговага лична хигиена, която започна да ми се набива на очи малко късно понеже не живеем заедно. Проблема ми е с това, че той не си мие зъбите и не слага дезодорант, скоро ни се наложи да живеем на квартира за 2 седмици и забелязах, че също не си сменя редовно тениските (нещо, което не знаех понеже се виждаме 2 пъти в седмицата заради разстоянието на градовете, в които живеем). Срам ме е да му кажа, не съм толкова открита към тези неща, но и мойте близки също започнаха да започнаха да го забелязват и да ми казват. Не знам какво да правя, дайте ми съвет.

Коментари

1.   Майка му го е учила да пести там е проблема. Моят беше също така и не знаех, докато не заживяхме заедно. Директно му казах да се къпе, да си сменя бельото и ние зъбите и ще това е неуважително към човека до него. Повторих му го няколко пъти. Послуша ме. Вече спазва някаква хигиена, макар и не идеална.

2.   Не знам кога толкова се обърка света, че да се срамувам от без/действия на други и да не им казваме нещо градивно, да не би да се обидят.
Съвсем открито и директно му казваш, мъжете нямат нашето креативно мислене, не разбират от намеци.

3.   Еми или директно му казваш и добавяш че не искаш да го обидиш.
Или се примиряваш и нищо не правиш.
Или прекъсваш отношения. Междинно положение няма.
Не говори добре за него. Ако е влюбен в теб и иска да ти направи добро впечатление хигиената му щеше да е на 100%

4.   Аз като мъж се чудя как самите мъже не се усещат, като се изпотяват. Абе батко, аз те надушвам от 2 км как се търпиш...
Направо му кажи дори с риск да се пизасегне, кажи го деликатно, ако е интелигентен ще си вземе поука и ще положи грижи.

5.   "Обичам го, всичко ни е на 6", и се започва една тирада, която показва, че нищо не ви е наред. Но тя го обича, защото е мил и специален. Типичният мазохизъм на българката. Обича го и тя не знае защо.
Намекни му деликатно, че някои неща не са приятни. Ако не е глупав, ще му светне.